Nowość ZCB OWCZARY: pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowość ZCB OWCZARY: pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT

ZCB OWCZARY wprowadza na rynek nowy produkt, którym jest zgłaszany do konkursu o Złoty Medal MTP ultraciepły pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT.

aktualizacja: 2015-02-13 10:25:37

Wysoko drążony pustak ceramiczny TERMOton P+W 25 DIAMENT charakteryzuje się niespotykanym dotychczas w Polsce współczynnikiem przewodnictwa cieplnego na poziomie ʎ=0,170 W/mK.

Innowacja polega na jednoczesnym zastosowaniu dwóch sposobów poprawiania izolacyjności cieplnej wyrobu. Pierwszy to skład masy czyli opracowanie takiej mieszanki surowcowej, która pozwoli na uzyskanie, po wypaleniu czerepu ceramicznego, odpowiedniej sieci mikroporów skutecznie polepszających współczynnik przewodnictwa cieplnego.

Drugi natomiast to zastosowanie takiego kształtu wyrobu, który maksymalnie wydłuży drogę strumienia ciepła przenikającego z jednej powierzchni pustaka na drugą. Cel jest osiągany poprzez formowanie ścianek wewnętrznych o grubościach rzędu 3-4 mm przy jednoczesnym specyficznym kształcie – bardzo zbliżony wygląd do plastrów miodu. Tylko połączenie tych dwóch metod skutkuje otrzymaniem wyrobu o takich parametrach a co za tym idzie energooszczędności, uzyskaniu mniejszych rachunków za ogrzewanie w budynkach z niego wznoszonych i ekologiczności.

Nasz wyrób doskonale wpisuje się w europejską tendencję do produkcji tego rodzaju wyrobów. Klimat wewnątrz budynków wzniesionych w technologii dwuwarstwowej z pustaków ceramicznych jest dużo bardziej korzystny niż w przypadku ścian wielowarstwowych z innego rodzaju materiałów. Ponadto uzyskany współczynnik przewodnictwa cieplnego pustaka jest na najwyższym poziomie względem oferowanych na polskim rynku pustaków o takiej charakterystyce, zatem względy ekonomiczne również przemawiają do zastosowania naszego ultra ciepłego pustaka ceramicznego na grubość ściany 25 cm. Nasz wyrób daje właśnie taką możliwość.

Pustaki TERMOton P+W 25 DIAMENT produkowane są wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawierają oraz nie emitują żadnych niebezpiecznych substancji. Są, więc w pełni bezpieczne dla człowieka i tworzą budynki o zdrowym mikroklimacie.

Nowoczesna technologia ich wytwarzania wyróżnia je spośród innych produktów ceramicznych. Związane jest to z niską gęstością objętościową przy jednoczesnej, wysokiej wytrzymałości. Budowane przy ich udziale domy są trwałe i bezpieczne. Dodatkowo pustaki ceramiczne nie starzeją się i z biegiem czasu nie zmieniają swoich właściwości.

Pustak ma bardzo niską gęstości objętościową, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Charakteryzuje się wręcz idealnymi parametrami cieplno-wilgotnościowymi, akumulacyjnymi, izolacji akustycznej, paroprzepuszczalności oraz parochłonności.

Firma powiązana:
ZCB OWCZARY

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny