Profile kompozytowe - ekologiczna rewolucja w pokryciach elewacji i tarasów

Profile kompozytowe - ekologiczna rewolucja w pokryciach elewacji i tarasów

Elewacja i tarasy jak z drewna bez ścięcia ani jednego drzewa? Trwałość sięgająca 15 lat bez konieczności konserwacji? Choć brzmi to nieprawdopodobnie, kompozyt o takich właściwościach został wyprodukowany w Polsce - i to z materiałów w 100 procentach podlegających recyklingowi.

Firma CROSWOOD wprowadziła na rynek wytwarzane w Polsce innowacyjne profile kompozytowe odróżniające się od analogicznych produktów całkowitym odejściem użycia surowców pochodzących od drewna. Mączkę drzewną zastąpiono w ich przypadku łuską ryżową stanowiącą naturalny efekt uboczny w procesie produkcji ryżu.

Rezultatem jej połączenia z polichlorkiem winylu jest materiał, który nie chłonie wody przez co jest odporny na wahania temperatury i zmienne warunki atmosferyczne lato-zima. Barwiony powierzchniowo dopasowanym do parametrów kompozytu lakierem opracowanym przez specjalistów BASF jest dostępny w dowolnym kolorze (w tym drewna egzotycznego) i na długie lata zachowuje swój pierwotny wygląd. Producent daje 15-letnią gwarancję na niezmienność kształtu i barwy swoich profili.

Flagowymi produktami firmy są systemy elewacyjne CP i 7F oraz tarasowe DKG i 7D zawierające komplet elementów potrzebnych do montażu pokrycia. System elewacyjny CP uzyskał certyfikat NRO (nierozprzestrzeniający ognia), dzięki czemu może być używany w budynkach użyteczności publicznej. Prócz produktów standardowych w kilku podstawowych wymiarach, na zamówienie dostępne są także profile termoformowane przyjmujące dowolny kształt i długość.

- Dzięki trwałości, przemyślanej technologii barwienia, nierozprzestrzenianiu ognia oraz podatności na kształtowanie po rozgrzaniu do temperatury około 130 stopni Celsjusza liczbę różnorodnych zastosowań profili CROSWOOD może ograniczać jedynie wyobraźnia projektantów - mówi Michał Czajkowski, menadżer ds. sprzedaży CROSWOOD.

- Kompozyt CROSWOOD nowej generacji wpisuje się przy tym w trend EKO. To obecnie jeden z najbardziej sprzyjających środowisku materiałów okładzinowych: zarówno z punktu widzenia długofalowych kosztów ekonomicznych i środowiskowych; ze względu na niewykorzystywanie w produkcji drewna (mimo wyglądu łudząco przypominającego deski) jak i 100-procentową podatność nadwyżkowego materiału z budowy na przetworzenie – mówi Czajkowski.

W uznaniu innowacyjności nierozprzestrzeniający ognia kompozytowy System Elewacyjny CROSWOOD CP został nagrodzony Złotym Medalem Targów BUDMA 2019.

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz