Profile kompozytowe - ekologiczna rewolucja w pokryciach elewacji i tarasów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Profile kompozytowe - ekologiczna rewolucja w pokryciach elewacji i tarasów

Elewacja i tarasy jak z drewna bez ścięcia ani jednego drzewa? Trwałość sięgająca 15 lat bez konieczności konserwacji? Choć brzmi to nieprawdopodobnie, kompozyt o takich właściwościach został wyprodukowany w Polsce - i to z materiałów w 100 procentach podlegających recyklingowi.

aktualizacja: 2019-06-04 09:45:25

Firma CROSWOOD wprowadziła na rynek wytwarzane w Polsce innowacyjne profile kompozytowe odróżniające się od analogicznych produktów całkowitym odejściem użycia surowców pochodzących od drewna. Mączkę drzewną zastąpiono w ich przypadku łuską ryżową stanowiącą naturalny efekt uboczny w procesie produkcji ryżu.

Rezultatem jej połączenia z polichlorkiem winylu jest materiał, który nie chłonie wody przez co jest odporny na wahania temperatury i zmienne warunki atmosferyczne lato-zima. Barwiony powierzchniowo dopasowanym do parametrów kompozytu lakierem opracowanym przez specjalistów BASF jest dostępny w dowolnym kolorze (w tym drewna egzotycznego) i na długie lata zachowuje swój pierwotny wygląd. Producent daje 15-letnią gwarancję na niezmienność kształtu i barwy swoich profili.

Flagowymi produktami firmy są systemy elewacyjne CP i 7F oraz tarasowe DKG i 7D zawierające komplet elementów potrzebnych do montażu pokrycia. System elewacyjny CP uzyskał certyfikat NRO (nierozprzestrzeniający ognia), dzięki czemu może być używany w budynkach użyteczności publicznej. Prócz produktów standardowych w kilku podstawowych wymiarach, na zamówienie dostępne są także profile termoformowane przyjmujące dowolny kształt i długość.

- Dzięki trwałości, przemyślanej technologii barwienia, nierozprzestrzenianiu ognia oraz podatności na kształtowanie po rozgrzaniu do temperatury około 130 stopni Celsjusza liczbę różnorodnych zastosowań profili CROSWOOD może ograniczać jedynie wyobraźnia projektantów - mówi Michał Czajkowski, menadżer ds. sprzedaży CROSWOOD.

- Kompozyt CROSWOOD nowej generacji wpisuje się przy tym w trend EKO. To obecnie jeden z najbardziej sprzyjających środowisku materiałów okładzinowych: zarówno z punktu widzenia długofalowych kosztów ekonomicznych i środowiskowych; ze względu na niewykorzystywanie w produkcji drewna (mimo wyglądu łudząco przypominającego deski) jak i 100-procentową podatność nadwyżkowego materiału z budowy na przetworzenie – mówi Czajkowski.

W uznaniu innowacyjności nierozprzestrzeniający ognia kompozytowy System Elewacyjny CROSWOOD CP został nagrodzony Złotym Medalem Targów BUDMA 2019.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje