Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Purmo Group Poland
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki kanałowe - co wybrać?
Parter to reprezentacyjna i intensywnie użytkowana część domu. To tutaj toczy się życie rodziny, tu przyjmujemy gości i spędzamy większość wolnego czasu. Wygląd oraz wyposażenie dolnej kondygnacji jest wizytówką całego domu. Ważnym czynnikiem urządzenia tej przestrzeni jest wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania – takiego, które zapewnia komfort i stawia wygląd oraz funkcjonalność wnętrza na pierwszym miejscu.
Purmo Group Poland
W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się klimakonwektory?
Zagadnienie najbardziej korzystnego sposobu montażu klimakonwektorów porusza Robert Skomorowski - Kierownik Produktu Grzejniki specjalne - Rettig Heating Sp. z o.o.
Sopro Polska
Ekspert radzi: jak uniknąć wpadek podczas pracy z klinkierem?
Fasada stanowi reprezentacyjną część budynku i jest swoistą wizytówką każdego domu. Pełni dwie podstawowe funkcje - estetyczną, zachęcając do wejścia do środka i ochronną, zapewniając mieszkańcom bezpieczne schronienie. Elewacja z cegły klinkierowej, jak żadna inna, dodaje budynkowi elegancji i oryginalności, jednak narażona na nieustanne działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, z czasem może stracić na wyglądzie i szczelności. Jak uchronić mur przed nieestetycznymi zaciekami i pęknięciami oraz zapewnić im atrakcyjny wygląd na długie lata, podpowiada Tomasz Witczak, ekspert firmy Sopro.
Sopro Polska
Układanie kostki brukowej metodą drenażową: dobieramy fugi
Spoinowanie z użyciem zapraw fugowych wodoprzepuszczalnych możliwe jest w obszarach o lekkim i średnim obciążeniu ruchem, takich jak ciągi piesze, podjazdy do posesji czy miejsca parkingowe na prywatnych posesjach. Tego typu zaprawy sprawdzą się także w budownictwie ogrodowym oraz na tarasach i balkonach.
W jaki sposób zagospodarować otoczenie domu, aby poprawić standard energetyczny budynku?
Dr inż. Szymon Firląg Instytut Budynków Pasywnych przy NAPE, Politechnika Warszawska,ekspert projektu "Dom energooszczędny – to się opłaca!" fundacji "Ziemia i Ludzie" radzi: Otoczenie budynku energooszczędnego może mieć wpływ na jego charakterystykę energetyczną i komfort użytkowania. Bardzo ważnym elementem bilansu energetycznego są zyski ciepła od promieniowania słonecznego.
Botament Systembaustoffe
Spoinowanie kostki brukowej zaprawą jednoskładnikową
Wybór sposobu spoinowania zależy od obciążeń oddziałujących na górne warstwy okładziny. W przypadku takich miejsc jak tarasy, ścieżki ogrodowe najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest użycie jednoskładnikowej zaprawy do spoinowania kostki brukowej. Zaletą tego produktu jest odporność na czynniki atmosferyczne oraz fakt, iż produkt jest natychmiast gotowy do użycia.
Buszrem
Taras na gruncie
Jeśli taras ma być wykonany szybko, sprawnie i tanio, a przy tym nie sprawiać kłopotów podczas eksploatacji - zdecydowanie powinien być wykonany metodą "na gruncie".
Thermoval Polska
Czy pompa ciepła może być zastosowana jako jedyne źródło ciepła w domu?
Pompa ciepła jest co najmniej równie wartościowym źródłem ciepła jak: centralne ogrzewanie miejskie, kotłownia gazowa, olejowa lub dowolne inne rozwiązanie w tej dziedzinie.
Jøtul Polska
Czy ilość powietrza ma wpływ na prawidłowe spalanie drewna w kominku?
Wojciech Dymnicki Dyrektor Centrum Szkoleniowego JØTUL POLSKA radzi: Proces spalania drewna w kominku można w uproszczeniu podzielić na trzy zasadnicze fazy: suszenie, gazyfikacja i spalanie pozyskanych gazów oraz dopalanie się węgla drzewnego.
Co powinniśmy wiedzieć wybierając agregat prądotwórczy do domu?
Andrzej Bogdanowicz Kierownik Działu Dokumentacji Technicznej Product Manager Pezal Product Line Sp. z o. o. radzi: Przerwa w dostawie energii elektrycznej utrudnia, a czasem wręcz paraliżuje życie domowe, dlatego też radzę aby w porę pomyśleć i zaopatrzyć się w odpowiedni agregat prądotwórczy.
Gordo Studio
Przygotowanie podłoża pod trawnik z Gordo Studio
Wysiew nasion trawy powinien mieć miejsce w miesiącach obfitujących w opady i odpowiednią ilość światła od kwietnia do połowy września.
Miller
Jakie są zalety ogrzewania nadmuchowego?
Bogusław Hoder Główny Specjalista Techniczny SYSTEMU MILLER radzi: Najważniejszą cechą ogrzewania nadmuchowego jest bardzo wysoki komfort użytkowy. Brak czynników pośrednich zwiększa efektywność ogrzewania, dzięki czemu możemy dynamicznie sterować temperaturą w pomieszczeniach a ciepło jest odczuwalne niemal natychmiast od włączenia urządzenia grzewczego.
WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Jak optymalnie zaplanować ogrodzenie domu, przy założeniu umiejscowienia działki w otwartym terenie?
Grzegorz Mruk Menedżer Produktu Ogrodzenia „WIŚNIOWSKI”radzi: Wszystko co związane jest z otoczeniem domu wymaga odpowiedniego zaplanowania, bez względu na wymiar i usytuowanie posesji. Oczywiście dotyczy to również ogrodzenia, dzięki któremu zabezpieczając teren możemy jednocześnie stworzyć funkcjonalną przestrzeń.
Roto Frank Okucia Budowlane
Świeże powietrze na zdrowy sen
Aby się zregenerować, potrzebujemy ciszy i snu. O jego jakości decyduje jednak nie tylko przestrzeń, w której śpimy. Niezwykle ważne jest zapewnienie w sypialni świeżego powietrza.
Vandersanden
Czy można uzyskać ceglany efekt na ścianach już wzniesionych?
Karol Brożyna Sales Manager Poland Vandersanden radzi: Nawet w przypadku ścian, gdzie zastosowanie cegły wydaje się niemożliwe, nie trzeba rezygnować z murowanego efektu czy tow kwestii elewacji, czy wnętrza. W tym celu stworzyliśmy płytki ręcznie formowane, które powstają poprzez odcięcie lica od oryginalnej cegły.