Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
climowool sp. z o.o.
Dom 2014-2017-2021 - nowe zasady przybliża firma Climowool
W związku z dyrektywą unijną 2010/31/UE, która ma na celu mniejszenie zużycia energii przez państwa członkowskie UE, od 2014 roku zmienia się polskie prawo budowlane. Zmiany doprowadzą do tego, że w 2021 roku budowa domów niemal energetycznie samowystarczalnych będzie konieczna. W związku z wprowadzeniem ww. zmian firma Climowool przygotowała dla Ciebie miniinformator zawierający nowe standardy oszczędności energii oraz wykaz regulacji, programów i ofert im towarzyszących.
Etex Poland Sp. z o.o.
Montaż płyt gipsowych na plackach gipsowych
W pomieszczeniach, gdzie przebudowa wnętrz ma nastąpić szybko, bez wykonywania prac mokrych, doskonale sprawdzają się okładziny z płyt gipsowo-kartonowych NIDA, które nadają się do pokrywania wewnętrznych i zewnętrznych (od wewnątrz) ścian nośnych i działowych.
Drewdar
Jakie powinny być drzwi zewnętrzne? - radzi Drewdar
Produkowane dziś drzwi składają się z kilku warstw: izolacyjnej, usztywniającej, pokryciowej. Tylko ościeżnice i ramy skrzydeł drzwiowych robi się z drewna, litego lub klejonego warstwowo. Użycie drewna klejonego zapewnia wysoką wytrzymałość na odkształcenia.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Użytkowanie i czyszczenie podłogi drewnianej: najczęściej popełniane błędy
Drewniane podłogi często wybierane są przez inwestorów z powodu ich długowieczności. Piękny parkiet może służyć nawet kilku pokoleniom domowników. Jednak żeby tak było, nie wystarczy wybrać podłogi, kleju czy lakieru bądź oleju najlepszych producentów. Naturalne materiały w domu wymagają bowiem nieco troski. Dziś podpowiemy czego się wystrzegać, gdy nasz dom zdobi drewno na podłodze.
Libet
Jak zamontować płytki elewacyjne Casares
Do atrakcyjnego wyglądu domu potrzebne są dwie rzeczy: efektowny materiał elewacyjny oraz jego prawidłowo wykonany montaż. Płytki cegłopodobne Casares, dzięki swym interesującym barwom i fakturze, predestynowane są do niebanalnych, przyciągających uwagę aranżacji. Firma Libet podpowiada jak je krok po kroku zamontować.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Co robić w razie wydostawania się wody lub dymu z kotła?
Wydostawanie się wody z kotła jest to najczęściej tzw. "pocenie, roszenie kotła", które jest naturalnym zjawiskiem powstałym w wyniku różnicy temperatur w kotle. Przy rozruchu kotła i po każdorazowym jego postoju należy "wygrzać kocioł" tzn. rozpalić go do temp. 70ºC i utrzymywać taką temperaturę na kotle przez kilka godzin.
Etex Poland Sp. z o.o.
Gładź szpachlowa - gotowa czy w proszku - co wybrać?
To pytanie jest często zadawane przez inwestorów. Najważniejsze pytania, które należy sobie zadać wybierając gładź – w postaci gotowej masy lub w proszku - brzmią "Jak ważny jest czas wykonania gładzi i jaki mam budżet?".
Miller
Jak działa nowoczesny system ogrzewania nadmuchowego?
Powietrze zanim trafi do pieca nadmuchowego (gazowego, olejowego, elektrycznego, pompy ciepła powietrze-powietrze), przechodzi przez czerpnię wewnętrzną lub zewnętrzną i filtr włókninowy - urządzenia niezbędne do poprawnego funkcjonowania całej instalacji. Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze i miesza je z ochłodzonym powietrzem powracającym (przez czerpnię wewnętrzną) z ogrzanych pomieszczeń.
Etex Poland Sp. z o.o.
Jak sprawdzić, ile kosztuje zabudowa poddasza?
Często zastanawiasz się jakim materiałem budowlanym wykończyć poddasze, pokój dzienny, łazienkę aby pomieszczenie było w pełni użytkowe, bezpieczne i przyjemne do zamieszkania i jaki będzie w związku z tym koszt zabudowy?
Purmo Group Poland
Kominek i centralne ogrzewanie mogą optymalnie współdziałać
Właściciele niemal każdego domu wolnostojącego wyposażają go w kominek. Kominki, zależnie od konstrukcji, mogą uprzyjemniać trzaskającym ogniem zimowe wieczory, ale także spełniać bardziej zaawansowane funkcje grzewcze dla wybranych pomieszczeń, a nawet całego budynku.
Kospel
Zestawy solarne jako element zintegrowanego systemu grzewczego
Kolektory słoneczne stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii wykorzystywanych w systemach grzewczych. Niewątpliwie jest to spowodowane stałym wzrostem cen gazu, oleju, węgla czy energii elektrycznej.
KFA Armatura
Naprawa baterii - zrób to sam
Uciążliwe kapanie i przeciekanie wody z wylewki, skrzypienie i blokowanie dźwigni uchwytu - z pozoru błahe awarie armatury łazienkowej mogą utrudnić jej użytkowanie i doprowadzić do poważnych uszkodzeń wyposażenia. Podpowiadamy, jak samodzielnie zaradzić najczęściej występującym usterkom.
Normstahl Entrematic
Czy warto zautomatyzować bramę garażową?
Wydawać by się mogło, że każda brama garażowa powinna być automatyczna. Komfort oraz wygoda użytkowania to najważniejsze zalety takiego rozwiązania.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Zakup i instalacja urzadzeń grzewczych Junkers
Urządzenie grzewcze może zostać zainstalowane przez każdego instalatora, który posiada odpowiednie uprawnienia państwowe tzw. "gazowe". Frima Robert Bosch Sp. z o.o. zaleca jednak, aby montaż urządzeń Junkers był wykonany przez Autoryzowanego Instalatora.
PPC Pompy Ciepła
Gruntowe pompy ciepła ECOPOWER - jak to działa?
Pompy ciepła to urządzenia, które w swojej pracy wykorzystują odnawialne źródła energii. Dzięki temu łączą w sobie dwie ważne cechy – nie tylko nie wpływają negatywnie na rozwój środowiska, ale także są wyjątkowo ekonomiczne. Wśród pomp ciepła wyróżnić można gruntowe, wodne oraz powietrzne.