Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Cersanit: W betonowej dżungli

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Beton jako materiał wykończeniowy do niedawna spotykany był wyłącznie we wnętrzach przemysłowych. Dzisiaj z jego pomocą aranżujemy już nie tylko biura i miejsca użyteczności publicznej, ale także nasze domy. Najczęściej spotykany w stylu industrialnym i nowoczesnym, poprzez swoje różnorodne formy, śmiało może być stosowany także w  pomieszczeniach urządzonych bardziej klasycznie.

Klimatyczny, dobrze nam znany surowiec, dobrze radzi sobie zarówno w dużym domu, miejskiej kamienicy, jak i niewielkim mieszkaniu w bloku. Jak i gdzie go stosować, by nie popaść w zbytni chłód i surowość?  Wraz z marką Cersanit radzimy rozpocząć od podstaw, czyli podłogi. Dzięki płytkom do złudzenia imitującym popularny materiał, mamy szansę stworzyć bardzo różnorodne, twórcze i współczesne aranżacje. Płytki podłogowe będą efektowną bazą, idealną do dalszych eksperymentów.

W kilku ostatnich latach daje się zaobserwować prawdziwy "boom" na beton i wnętrza wypełnione szarością

Alternatywa do betonu architektonicznego

W kilku ostatnich latach daje się zaobserwować prawdziwy "boom" na beton i wnętrza wypełnione szarością. Materiały wykończeniowe w tym kolorze doskonale sprawdzają się w nowocześnie urządzanych domach. Jeśli nie mamy ochoty na wymagający impregnacji klasyczny beton architektoniczny, wybierzmy tańsze i łatwiejsze w eksploatacji płytki ceramiczne, które wiernie go odwzorowują. Warto zdecydować się na uniwersalny gres – te same płytki możemy z powodzeniem wykorzystać na ścianie i podłodze tworząc jednolitą płaszczyznę, gotową na śmiałe dodatki. Monochromatyczność powierzchni możemy rozbić odważnymi geometrycznymi dekoracjami kolekcji Normandie, dwukolorowymi dekoracjami serii Monti czy błyszczącymi dekoracjami szklanymi Memories.

Klimatyczny, dobrze nam znany surowiec, dobrze radzi sobie zarówno w dużym domu, miejskiej kamienicy, jak i niewielkim mieszkaniu w bloku

W klimacie industrialnym

Styl industrialny przeżywa obecnie swój rozkwit. Z wielkich, pofabrycznych budynków, trafił do mniejszych przestrzeni - nowoczesnych biur i mieszkań. Betonowe ściany i podłogi stały się znakiem naszych czasów - wciąż w biegu, wciąż "under construction", wyrażamy w ten sposób zgodę na niedoskonałość i pozorną niedbałość. W rzeczywistości stawiając nacisk na to, co prawdziwe, to, co jest istotą i kwintesencją życia w mieście. Chłodny szary odcień, matowa, chropowata powierzchnia i nieregularne desenie – podłoga imitująca surowy, przecierany beton, także w salonie będzie prezentować się wyjątkowo. Uniwersalny gres Serenity nada wnętrzom wyjątkowy, odważny, artystyczny charakter, a płytki podłogowe Lando swoimi subtelnymi deseniami odzwierciedlą prostotę i szczerość tego materiału.

Patenty na aranżacje

Podłoga i ściany w szarym odcieniu betonu znakomicie komponują się z innymi odcieniami szarości lub bieli, zachowując przy tym swój minimalistyczny, industrialny charakter. Pięknie wyglądają z intensywnie wybarwionymi ścianami lub dodatkami, które kontrastują z monotonią szarości. W zestawieniu z przedmiotami będącymi klasyką światowego designu lub sztuki współczesnej, tworzą zaskakujące i szalenie modne kompozycje. Płytki odwzorowujące beton doskonale sprawdzają się jako podłoga o surowym wyglądzie, jak również pozwalają niekonwencjonalnie zaaranżować ścianę, na której można z nich stworzyć imitację betonowych płyt.

Podłoga i ściany w szarym odcieniu betonu znakomicie komponują się z innymi odcieniami szarości lub bieli, zachowując przy tym swój minimalistyczny, industrialny charakter

Podłogi i ściany pokryte okładziną przypominającą beton wyglądają bardzo atrakcyjnie. Nie można jednak zapomnieć, że beton jest materiałem "ciężkim" i może całkowicie zdominować wnętrze. Dlatego zalecamy ostrożność i wyczucie w aranżacjach z tym materiałem w roli głównej. Najlepiej stosujmy go w rozsądnej ilości i zestawiajmy z odpowiednimi elementami wyposażenia. Łączmy go ze stonowanymi, najlepiej monochromatycznymi kolorami.  W tej roli doskonale sprawdzą się czerń, biel, zieleń i drewno. To ostatnie w zestawie z szarością lub grafitem stworzy niebanalną kompozycję o zaskakująco ciepłym charakterze.

źródło i zdjęcia: Cersanit (Rovese S.A.)

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum