Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
W jaki sposób poprawnie odczytać etykietę energetyczną? - radzi ekspert De Dietrich
Oznakowanie energetyczne stanie się wymogiem dla urządzeń grzewczych oraz wytwarzających ciepłą wodę użytkową. Jak będą wyglądały etykiety energetyczne i w jaki sposób należy je odczytywać?
Soudal
Przewodnik hydroizolacyjny Soudal: Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?
Izolować czy nie izolować? Na jakim etapie prac podjąć decyzję o hydroizolacji łazienki? Jakich materiałów użyć? I – w końcu – ile to będzie kosztować? Pytania te często nasuwają się podczas budowy czy remontu. Zadawane są też fachowcom, których zadaniem jest uchronić zarówno siebie, jak i klienta przed skutkami zaniedbań.
KFA Armatura
Aranżujemy przestrzeń umywalkową
Ułatwienie wieczornej pielęgnacji, porannego nakładania makijażu, przygotowanie do sprzątania innych pomieszczeń, przechowywanie zbędnych akcesoriów – specyfika codziennych czynności sprawia, że przestrzeń umywalkowa pełni rolę centralnego punktu łazienki. Jak zadbać o funkcjonalność każdego z elementów jej wyposażenia?
Sopro Polska
Okiem eksperta Sopro: Uszczelnienia zespolone – najlepsze rozwiązanie
Tarasy, balkony i loggie to miejsca nieustannie narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ich konstrukcję warto zabezpieczyć przed destrukcyjnym wpływem wody i wilgoci. W tym celu stosuje się tzw. uszczelnienia zespolone.
Montaż blachodachówki przedstawia firma Matpol
Blachy absolutnie nie należy kłaść bezpośrednio na papie, powszechne jest stosowanie folii paroprzepuszczalnych z zastosowaniem łat i kontrłat. Konstrukcję z łat i kontrłat stosować także na odeskowane dachy pokryte papą. Zapewnia to właściwą wentylację połaci i zapobiega kondensacji pary wodnej przy skokach temperatur. Przy małym spadku połaci w dolnych partiach dachu dobrze jest zagęścić kontrłaty, by zmniejszyć obciążenie zalegającego śniegu. Łaty muszą być przybijane dokładnie, w równych odstępach tak by podpierały blachę w jej najniższym punkcie.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Na co zwracać uwagę przy wyborze centrali wentylacyjnej? Radzi PRO-VENT
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna w nowych i modernizowanych budynkach jest konieczna ze względu na zmieniające się tendencje i przepisy budowlane mówiące o energooszczędności i szczelności budynków.
Piotrowice
Wykonywanie murów z klinkieru bez wykwitów z produktami marki ALPOL
Konstrukcje budowlane i elementy architektoniczne wykonane z klinkieru są trwałe, eleganckie i wyjątkowe. Doskonale komponują się z elementami z drewna, metalu i szkła.
FINCO-STAL
Mocowanie blach Finco-Stal
Konstrukcja rusztu pod blachodachówkę składa się z listew dystansowych - kontrłat i listew nośnych - łat.
Brevis
Czy okna dachowe powinny być wyposażone w nawiewniki powietrza?
Ze względu na wagę wentylacji poddasza zarówno w sezonie grzewczym jak i poza nim, oraz łatwość zaburzenia prawidłowej pracy wentylacji, należy zadbać tu o ciągły nawiew powietrza. Zastosowanie nawiewników w oknie dachowym jest konieczne, ponieważ rozwiązuje sprawę nawiewu powietrza w sposób pewny, energooszczędny i komfortowy.
Arbet
Styropian a wilgoć
Producent styropianu spotyka się z pytaniami dotyczącymi m.in. zagadnień zawilgocenia pomieszczeń przy jednoczesnym zastosowaniu styropianu. Jak opiniuje mgr inż. Irena Domska, Kierownik ds. zarządzania jakością w Fabryce Styropianu ARBET Sp. J., dość duży opór dyfuzyjny pary wodnej styropianu należy uwzględnić przy analizie termiczno-wilgotnościowej przegrody budynku, np. ściany, właśnie po to, żeby ustrzec się przed możliwością pojawienia zagrzybienia.
Termo Organika
Kilka rad firmy Termo Organika jak zapłacić mniej za ogrzewanie
Zima, mimo że w tym roku lżejsza niż zazwyczaj, to jednak pochłania znaczne pieniądze na ogrzanie domu. Można temu zaradzić! Najlepszym sposobem jest oczywiście ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ale z tym musimy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z plusowymi temperaturami. Zawsze warto wykorzystać łatwe i skuteczne metody niwelujące niewłaściwe przyzwyczajenia domowników, a pozwalające właścicielom ograniczyć wydatki na ogrzewanie.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Elektronarzędzia
Zrób to sam radzi Bosch: wisząca półka nocna
Stolik nocny nie musi być banalny – wystarczy, że przyjmie ciekawą formę, na przykład huśtawki przywołującej miłe wspomnienia beztroskiego dzieciństwa. Zawieszona na linach drewniana półka nocna jest nie tylko gustowna i łatwa do zrobienia, ale stanowi też praktyczne miejsce na budzik, lampkę czy książkę.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Pompy ciepła a ogrzewanie podłogowe - radzi firma Sofath
Ten typ ogrzewania daje nie tylko komfort cieplny jego użytkownikom, lecz również jest przyjazny dla zdrowia mieszkańców i nie nadwyręża domowego budżetu. Mowa oczywiście o ogrzewaniu podłogowym, które najlepiej współpracuje z pompami ciepła. Dlaczego tak się dzieje i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?
KFA Armatura
Przeczytaj umowę gwarancyjną zanim podpiszesz
Ważnym dokumentem, który otrzymuje się w momencie dokonania zakupu określonego produktu jest umowa gwarancyjna. Określa ona dokładne warunki serwisu gwarancyjnego, w tym jego zakres i czas obowiązywania gwarancji.
Röben Polska
Płytka klinkierowa Röben: sposób na zwiększenie termoizolacyjności budynku
Ciepły dom to komfort mieszkania, mniejsze koszty energii i, co istotne dla wielu, własny wkład w działania proekologiczne. Planując docieplenie budynku mieszkalnego, warto zastanowić się również nad wyborem takiego rodzaju elewacji, która dodatkowo wpłynie na poprawę parametrów termoizolacyjnych. Do takich z pewnością można zaliczyć wykończenie ścian zewnętrznych płytką klinkierową.