Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Ekopol - Ekologiczne oczyszczalnie ścieków
Ekopol Ekologiczne oczyszczalnie ścieków

Ekopol Ekologiczne oczyszczalnie ścieków

Dane kontaktowe:
24 722 43 67, 604 730 484
Bronno 32, 99-100 Łęczyca

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 76414
O firmie

EKOPOL to firma, która od wielu lat działa w branży związanej z odprowadzaniem nieczystości z gospodarstw domowych. Firma oferuje: oczyszczalnie biologiczne i ekologiczne, zbiorniki bezodpływowe, przepompownie ścieków i złoża biologiczne. Nasze usługi skierowane są na obsługę domów mieszkalnych (jedno – i wielorodzinnych), szkół, hoteli czy zakładów przemysłowych. Nasze produkty posiadają właściwą dokumentację, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w budownictwie. Wszystkie nasze wyroby są objęte 10- letnią gwarancją. Ponadto gwarantujemy bezpłatny dowóz naszych wyrobów na terenie całego kraju.


BIO-HYBRYDA jest przydomową oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną przeznaczoną do oczyszczania ścieków bytowych z budynków jednorodzinnych, w zabudowie bliźniaczej, małych lokali usługowych itp. Jest to unikalna pięciokomorowa konstrukcja oparta na przepływowym zbiorniku wyposażonym w fluidalne, aktywne, samooczyszczające się złoże biologiczne, niskoobciążony osad czynny, oraz układ napowietrzania drobnopęcherzykowego.

System ten łączy pozytywne cechy złoża biologicznego i osadu czynnego, eliminując przy tym wady oczyszczalni opartych wyłącznie na technologii osadu czynnego. W przypadku tej technologii w zbiorniku zachodzą obie fazy oczyszczania ścieków: tlenowa i beztlenowa co sprawia, że skuteczność oczyszczalni jest bardzo wysoka (97% sprawności). Dodatkowo zaletą oczyszczalni BIO-HYBRYDA jest fakt, że oczyszczoną wodę pościekową możemy, zgodnie z obowiązującym prawem, odprowadzić bezpośrednio do rowu, rzeki, poletka rozsączającego czy też wykorzystać ją np. do nawadniania ogrodu.

Ze względu na szeroką gamę możliwych do zastosowania odbiorników oczyszczonych ścieków oczyszczalnia BIO-HYBRYDA jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym i w odpowiedniej konfiguracji może efektywnie pracować w każdych warunkach wodno-gruntowych. Dzięki swojej kompaktowej budowie zajmuje mało miejsca. Charakteryzuje się solidnym i estetycznym wykonaniem, a zastosowanie małych zielonych pokryw sprawia, iż idealnie wkomponowuje się w otoczenie ogrodu.

Prawidłowo zaprojektowana i zainstalowana oczyszczalnia BIO-HYBRYDA4000 gwarantuje bardzo wysoką jakość ścieków oczyszczonych. Zbiorniki wytwarzane są w technologii laminatów poliestrowych tzn. z żywic poliestrowych zbrojonych włóknem szklanym. Dzięki zastosowaniu takiego materiału uzyskuje się trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne wyroby charakteryzujące się dodatkowo niewielkim ciężarem. Co ważne, są one w stu procentach szczelne, więc nie ma możliwości, aby nieoczyszczone ścieki przedostawały się do gruntu i wód gruntowych.

ZALETY

 • Nowoczesny produkt o najwyższych standardach jakościowych.
 • W oczyszczalni zastosowano najnowszą technologię oczyszczania opartą na hybrydowym połączeniu złoża biologicznego i osadu czynnego, co gwarantuje bardzo wysoką skuteczność przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.
 • Parametry oczyszczania BIO-HYBRYDY4000 to 97% redukcji zanieczyszczeń. (BZT5 – 97%, ChZT – 86%, Zawiesina ogólna – 92%).
 • BIO-HYBRYDA to rozwiązanie możliwe do zastosowania w każdych warunkach gruntowo-wodnych tj. nawet w gruntach słabo przepuszczalnych (gliniastych) i przy wysokim poziomie wód gruntowych. Oczyszczone ścieki można rozsączać w gruncie za pośrednictwem poletka rozsączającego lub poletka rozsączającego w nasypie (w przypadku niesprzyjających warunków), a także do wód powierzchniowych tj. do rowów melioracyjnych potoków, rzek itp.
 • Długi okres użytkowania i niezawodność – dziesięcioletnia gwarancja producenta obejmuje zbiornik i wszystkie zamontowane w nim podzespoły (dmuchawa, dyfuzor, układ napowietrzania i recyrkulacji). Samodzielny montaż nie powoduje utraty gwarancji.
 • Dzięki zastosowaniu niezawodnych powietrznych podnośników cieczy możliwe było wyeliminowanie awaryjnych elementów ruchomych.
 • Certyfikowana jakość: zgodność z Normą PN EN 12566-3 (znakowanie europejskim znakiem bezpieczeństwa CE), oraz wiele wyróżnień i certyfikatów.
 • Niewielka waga zbiornika pozwala na montaż bez użycia ciężkiego sprzętu budowlanego.
 • Zbiornik oczyszczalni BIO-HYBRYDA nie wymaga obsypki piaskowo-cementowej, co optymalizuje czasochłonność i koszt montażu.
 • Oczyszczalnia wykonana jest z wytrzymałego, twardego i odpornego na działanie substancji agresywnych GRP.
 • Płaszcz zbiornika posiada ożebrowanie, które wzmacnia konstrukcję i gwarantuje odporność na nacisk gruntu.
 • Szybki montaż i bezproblemowe uruchamianie urządzenia uzyskane dzięki zastosowaniu standardowych połączeń systemowych.
 • Niewielkie koszty utrzymania – małe zużycie prądu i konieczność usuwania osadów tylko raz w roku.