Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 70048
Ekopol - Ekologiczne oczyszczalnie ścieków

Ekopol Ekologiczne oczyszczalnie ścieków

Telefon 24 722 43 67, 604 730 484
E-mail ekopol@oczyszczalnie.pl
Adres Bronno 32, 99-100 Łęczyca
EKOPOL to firma, która od wielu lat działa w branży związanej z odprowadzaniem nieczystości z gospodarstw domowych. Firma oferuje: oczyszczalnie biologiczne i ekologiczne, zbiorniki bezodpływowe, przepompownie ścieków i złoża biologiczne. Nasze usługi skierowane są na obsługę domów mieszkalnych (jedno – i wielorodzinnych), szkół, hoteli czy zakładów przemysłowych. Nasze produkty posiadają właściwą dokumentację,... Czytaj więcej
Ekopol

EKOPOL to firma, która od wielu lat działa w branży związanej z odprowadzaniem nieczystości z gospodarstw domowych. Firma oferuje: oczyszczalnie biologiczne i ekologiczne, zbiorniki bezodpływowe, przepompownie ścieków i złoża biologiczne. Nasze usługi skierowane są na obsługę domów mieszkalnych (jedno – i wielorodzinnych), szkół, hoteli czy zakładów przemysłowych. Nasze produkty posiadają właściwą dokumentację, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w budownictwie. Wszystkie nasze wyroby są objęte 10- letnią gwarancją. Ponadto gwarantujemy bezpłatny dowóz naszych wyrobów na terenie całego kraju.


BIO-HYBRYDA jest przydomową oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną przeznaczoną do oczyszczania ścieków bytowych z budynków jednorodzinnych, w zabudowie bliźniaczej, małych lokali usługowych itp. Jest to unikalna pięciokomorowa konstrukcja oparta na przepływowym zbiorniku wyposażonym w fluidalne, aktywne, samooczyszczające się złoże biologiczne, niskoobciążony osad czynny, oraz układ napowietrzania drobnopęcherzykowego.

System ten łączy pozytywne cechy złoża biologicznego i osadu czynnego, eliminując przy tym wady oczyszczalni opartych wyłącznie na technologii osadu czynnego. W przypadku tej technologii w zbiorniku zachodzą obie fazy oczyszczania ścieków: tlenowa i beztlenowa co sprawia, że skuteczność oczyszczalni jest bardzo wysoka (97% sprawności). Dodatkowo zaletą oczyszczalni BIO-HYBRYDA jest fakt, że oczyszczoną wodę pościekową możemy, zgodnie z obowiązującym prawem, odprowadzić bezpośrednio do rowu, rzeki, poletka rozsączającego czy też wykorzystać ją np. do nawadniania ogrodu.

Ze względu na szeroką gamę możliwych do zastosowania odbiorników oczyszczonych ścieków oczyszczalnia BIO-HYBRYDA jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym i w odpowiedniej konfiguracji może efektywnie pracować w każdych warunkach wodno-gruntowych. Dzięki swojej kompaktowej budowie zajmuje mało miejsca. Charakteryzuje się solidnym i estetycznym wykonaniem, a zastosowanie małych zielonych pokryw sprawia, iż idealnie wkomponowuje się w otoczenie ogrodu.

Prawidłowo zaprojektowana i zainstalowana oczyszczalnia BIO-HYBRYDA4000 gwarantuje bardzo wysoką jakość ścieków oczyszczonych. Zbiorniki wytwarzane są w technologii laminatów poliestrowych tzn. z żywic poliestrowych zbrojonych włóknem szklanym. Dzięki zastosowaniu takiego materiału uzyskuje się trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne wyroby charakteryzujące się dodatkowo niewielkim ciężarem. Co ważne, są one w stu procentach szczelne, więc nie ma możliwości, aby nieoczyszczone ścieki przedostawały się do gruntu i wód gruntowych.

ZALETY

 • Nowoczesny produkt o najwyższych standardach jakościowych.
 • W oczyszczalni zastosowano najnowszą technologię oczyszczania opartą na hybrydowym połączeniu złoża biologicznego i osadu czynnego, co gwarantuje bardzo wysoką skuteczność przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.
 • Parametry oczyszczania BIO-HYBRYDY4000 to 97% redukcji zanieczyszczeń. (BZT5 – 97%, ChZT – 86%, Zawiesina ogólna – 92%).
 • BIO-HYBRYDA to rozwiązanie możliwe do zastosowania w każdych warunkach gruntowo-wodnych tj. nawet w gruntach słabo przepuszczalnych (gliniastych) i przy wysokim poziomie wód gruntowych. Oczyszczone ścieki można rozsączać w gruncie za pośrednictwem poletka rozsączającego lub poletka rozsączającego w nasypie (w przypadku niesprzyjających warunków), a także do wód powierzchniowych tj. do rowów melioracyjnych potoków, rzek itp.
 • Długi okres użytkowania i niezawodność – dziesięcioletnia gwarancja producenta obejmuje zbiornik i wszystkie zamontowane w nim podzespoły (dmuchawa, dyfuzor, układ napowietrzania i recyrkulacji). Samodzielny montaż nie powoduje utraty gwarancji.
 • Dzięki zastosowaniu niezawodnych powietrznych podnośników cieczy możliwe było wyeliminowanie awaryjnych elementów ruchomych.
 • Certyfikowana jakość: zgodność z Normą PN EN 12566-3 (znakowanie europejskim znakiem bezpieczeństwa CE), oraz wiele wyróżnień i certyfikatów.
 • Niewielka waga zbiornika pozwala na montaż bez użycia ciężkiego sprzętu budowlanego.
 • Zbiornik oczyszczalni BIO-HYBRYDA nie wymaga obsypki piaskowo-cementowej, co optymalizuje czasochłonność i koszt montażu.
 • Oczyszczalnia wykonana jest z wytrzymałego, twardego i odpornego na działanie substancji agresywnych GRP.
 • Płaszcz zbiornika posiada ożebrowanie, które wzmacnia konstrukcję i gwarantuje odporność na nacisk gruntu.
 • Szybki montaż i bezproblemowe uruchamianie urządzenia uzyskane dzięki zastosowaniu standardowych połączeń systemowych.
 • Niewielkie koszty utrzymania – małe zużycie prądu i konieczność usuwania osadów tylko raz w roku.

 

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum