Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
SCU Klinkier Holenderski
SCU Klinkier Holenderski: Zastosowanie cegły klinkierowej
SCU Klinker Holenderski Sp. z o.o. posiada doświadczenie w wykonawstwie elewacji oraz ogrodzeń z cegły klinkierowej . Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wdraża technologie murowania z ojczyzny klinkieru Holandii i Belgii na rodzimym rynku usług.
Saappur
Saappur: Izolacja termiczna budynków inwentarskich
Kurniki budowane w czasach kiedy brakowało na rynku skutecznych materiałów izolacyjnych, ocieplane były tzw. systemem gospodarczym, który polegał na zagospodarowaniu różnego rodzaju odpadków poprodukcyjnych. W zależności od lokalizacji kurników względem zagłębi produkcyjnych stosowano kawałki szmatek, końcówki skarpetek czy pończoch. W innych regionach trociny z obróbki drzewa mieszano z wapnem i mozolnie rozsypywano na stropy, albo rozkładano słomę lub trzcinę, o liściach mieszanych z gliną lepiej nie wspominać. Poza brakiem materiałów kolejnymi ważnymi czynnikami stosowania miernego ocieplenia była tania energia, korzystniejsza koniunktura chowu, własność państwowa większości obiektów i mniejsze ryzyko zachorowań stad hodowlanych.
ROCKWOOL
Czym kierować się przy wyborze materiału izolacyjnego?
Dokonując wyboru materiału do ocieplenia najczęściej kierujemy się parametrem izolacyjności – współczynnikiem przewodzenia ciepła, czyli tzw. lambdą. Nie powinien to być jednak czynnik decydujący – produkty termoizolacyjne mają zbliżone lambdy. Powinniśmy zatem kierować się dodatkowymi korzyściami, takimi jak: niepalność, właściwości akustyczne, paroprzepuszczalność i przede wszystkim trwałość. W końcu dom buduje się lub remontuje na lata!
Remmers
O czym należy pamiętać używając lakierów UV?
Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń wykonawczych dla każdego lakieru. Odpowiednie instrukcje techniczne informują między innymi o proporcjach mieszania lakieru i utwardzacza, jak również ew. rozcieńczalnika, o zużyciu na m², o czasie schnięcia oraz o temperaturze lakieru i otoczenia.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover: W jaki sposób ocieplić ścianę w domu z bali drewnianych?
Sposób ocieplenia ściany z bali zależny jest od tego, czy chcemy wyeksponować bale (pozostawić odkryte) i jeśli tak, to z której strony.
Glen Dimplex
Jak zredukować koszty ogrzewania i przygotowania c.w.u.?
Pompy ciepła typu split SPLYDRO firmy Glen Dimplex pozwalają nie tylko zredukować koszty utrzymania domu, ale także zapewniają maksymalny komfort przez cały rok.
climowool sp. z o.o.
Skuteczna izolacja akustyczna - harmonia wnętrza
Izolacja akustyczna budynku ma duży wpływ na komfort życia mieszkańców. Aby wyeliminować nadmiar hałasu w pomieszczeniach, należy między innymi zastosować odpowiednie rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne.
BRUK-BET
Zbrojenie pod otworami okiennymi
W strefie podokiennej występuje niekorzystny rozkład naprężeń, który może powodować powstanie rys pod oknami. Zarysowaniu ściany możemy zapobiec poprzez odpowiednie wzmocnienie konstrukcji murowej, stosując zbrojenie w spoinie wspornej pod oknem.
Brevis
Na czym polega sterowanie nawiewnikiem?
Różne rozwiązania automatyki wykorzystują różne wielkości fizyczne, które "sterują" pracą nawiewnika i które sprawiają, że samoczynnie reguluje on wielkość przepływu powietrza. Przyjęły się trzy koncepcje automatycznego sterowania nawiewnikami. W pierwszej z nich wielkością sterującą jest różnica ciśnień po dwóch stronach przegrody (okna) w której zamontowany jest nawiewnik.
Podmieszanie w instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego
Instalacje ogrzewania płaszczyznowego są bardzo popularne w Polsce. Inwestorzy chętnie sięgają po ten sposób przekazywania energii cieplnej poszukując rozwiązań łatwych w obsłudze, tanich i niezawodnych. Nie wszystkie metody kontroli parametrów instalacji dają równie dobre rezultaty. Przed decyzją o zastosowaniu konkretnego sposobu regulacji temperatury pracy warto wziąć pod uwagę, poza ceną, ich zalety i wady.
Bauder Polska Sp. z o.o.
Termoizolacja na krokwiach
Układy systemowe dla renowacji z zastosowaniem płyt do termoizolacji na krokwiach BauderPIR.
Koło
Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę dla dwojga?
Aranżacja funkcjonalnej łazienki to nie lada wyzwanie zarówno dla projektantów, jak i dla samych użytkowników. Już na etapie projektu warto pamiętać by stworzyć w niej idealną przestrzeń dla dwojga, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie. Łazienka dla dwojga będzie gwarantem komfortu jeśli zachowane w niej będzie maksimum funkcjonalności i doskonale zagospodarujemy przestrzeń. Jak znaleźć sposób na łazienkę dla dwojga?
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Montaż podłóg winylowych. Przegląd możliwości
Trwałe, praktyczne, estetyczne. Sprawdzające się w niemal każdych warunkach. Prawdziwe podłogi przyszłości. LVT - bo o nich mowa - to najbardziej dynamicznie rozwijająca się grupa produktów w branży podłogowej. Warto dowiedzieć się zatem jakie są możliwości ich montażu.
Braas
Materiał zakupiony przez inwestora, czyli kiedy i za co dekarz ponosi odpowiedzialność?
Jak uniknąć konfliktów z inwestorem, gdy zdecydował się na samodzielny zakup produktów, i za co może ponosić odpowiedzialność wykonawca – na pytania portalu www.superdekarz.pl odpowiada mec. Rafał Kufieta z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta we Wrocławiu.
Wilo Polska
Porady i wskazówki do doboru pomp do zaopatrzenia w wodę
Dzięki własnej studni lub studni głębinowej można uniezależnić się od drogiej wody użytkowej i dostępnej tylko w ograniczonym zakresie wody deszczowej. Do tłoczenia wody gruntowej i nawadniania większych powierzchni przydadzą się niezawodne i nieskomplikowane pompy Wilo.