Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Ochrona fundamentów za pomocą folii kubełkowej
Podziemne części budynków muszą być chronione przed wilgocią, wpływem wód gruntowych a także przed oddziaływaniem gruntu. Nie jest to konieczne tylko dla wygody użytkowania budynków, lecz również ze względów bezpieczeństwa.

Jak dostać dotację i pożyczkę na wymianę pieca?
Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.

Czy bateria musi błyszczeć?
Aranżacje wnętrz podlegają sezonowości. To co było modne jeszcze w tym roku, niekoniecznie będzie takie w nadchodzącym. O ile dodatki w postaci poduszek, zasłon, czy podkładek na stół możemy łatwo wymienić, o tyle elementy takie jak płytki, tapety, czy nawet armatura kuchenna czy łazienkowa, wymagają większego lub mniejszego remontu. Dlatego projektanci wnętrz coraz większy nacisk kładą na personalizację.

Jak być bezpiecznym we własnym domu dzięki rozwiązaniom automatyki budynkowej?
My home is my castle, czyli mój dom jest moją twierdzą - mawiają Anglosasi. I tak też pewnie chciałby czuć się we własnych czterech ścianach każdy z nas. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej, których zadaniem jest nie tylko chronić mieszkańców przed możliwymi zagrożeniami, ale też dbać o ich dobre samopoczucie. W jaki sposób?

Jak walczyć ze smogiem i zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne polskich budynków?
Od 1 września tego roku w Krakowie zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa, która zakaże używania paliw stałych do ogrzewania domów i mieszkań. Poszukiwaniom rozwiązania problemu towarzyszy dyskusja, która przypomina nieco słynny paradoks jajka i kury. Lepiej skupić się na wymianie instalacji i urządzeń generujących smog tu i teraz, czy też docieplać stare budynki, ograniczając tym samym ich zapotrzebowanie energetyczne i emisję gazów?

Precyzyjna emisja ciepła - ważny element walki ze smogiem
Po to, aby skutecznie walczyć ze smogiem, musimy działać na kilku płaszczyznach. Co w tym kierunku może zrobić każdy z nas? Najważniejszy krok to termomodernizacja.

Jakie zalety i zastosowanie mają przeszklenia Pilkington Insulight™?
Szyby zespolone marki Pilkington występujące pod nazwą handlową Pilkington Insulight™ to nowoczesny i technologicznie zaawansowany produkt. Charakteryzuje go dwustopniowe uszczelnienie między ramką dystansową i dwoma lub trzema taflami szkła, co w konsekwencji podnosi trwałość użytkową produktu. Szyby zespolone wytwarzane są na w pełni zautomatyzowanych specjalistycznych liniach produkcyjnych, z zastosowaniem najwyższej jakości komponentów. Rygorystyczna kontrola na każdym etapie produkcji zapewnia wysoką jakość końcowego produktu.

Termostat w łazience - must have czy designerski gadżet?
W remontowanej lub nowo urządzanej łazience nie może zabraknąć kilku niezbędnych elementów - w zależności od jej wielkości jest to wanna lub prysznic, większa lub mniejsza umywalka i bateria. Ta ostatnia wybierana jest najczęściej pod kątem designu, koloru, kompatybilności z innymi akcesoriami. Niewiele osób zastanawia się nad jej dodatkowymi funkcjami. A w przypadku baterii termostatycznej jest ich cała masa.

Wentylacja przegrody dachowej
Pokrycie dachowe zabezpiecza dom przed różnymi warunkami atmosferycznymi, między innymi deszczem czy śniegiem. Jednak sypki śnieg może przedostać się pod pokrycie. Jak pozbyć się gromadzącej się w ten sposób wilgoci?

Jak dbać o bramę garażową zimą?
Warunki atmosferyczne, z jakimi stykamy się zimą, nie są obojętne dla prawidłowego funkcjonowania bramy garażowej. Śnieg, ujemne temperatury, sprawiają, że użytkownicy powinni zadbać o każdy element, z jakiego składa się brama. Warto o tym pamiętać, jeśli brama garażowa ma nam służyć przez wiele lat.

Aranżacja łazienki na poddaszu
Poddasze jest dość "niewdzięcznym" elementem domu lub mieszkania. Trudno je zaaranżować w odpowiedni sposób, często skosy komplikują możliwość stworzenia udanego projektu, a do pomieszczenia w tej części domu nie będą pasować wszystkie meble. Jak więc zaaranżować łazienkę na poddaszu?

Czy okna naprawdę mogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?
Sezon grzewczy to duże obciążenie dla domowego budżetu. Możemy jednak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, nie rezygnując z przyjemnej temperatury w mieszkaniu. Jak to osiągnąć? Wybierając okna o właściwościach termoizolacyjnych. Czym charakteryzują się i na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Jak lampa solarna działa zimą?
Świecą przez 365 dni w roku. Za darmo. Bez dostępu do sieci energetycznej. Nowoczesne, zewnętrzne lampy solarne skutecznie oświetlają podjazdy do domu, ścieżki i elewację nawet wtedy, gdy słońce w ogóle nie wychodzi zza chmur. Światło wokół domu w środku nocy i to bez podłączania do sieci - marzenie. Pora je zrealizować.