Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak zaoszczędzić miejsce w kuchni dzięki nowoczesnym rozwiązaniom?
Chyba wszyscy marzymy o posiadaniu pięknej, doskonale urządzonej i praktycznej kuchni. Marzeniem wielu jest także to, aby ich kuchnia była przestronna. Na tyle duża, by poza niezbędnym wyposażeniem znalazło się w niej miejsce na wyspę, przy której gotowanie byłoby czystą przyjemnością, stół z co najmniej czterema krzesłami, przy którym zjemy rodzinny posiłek, a być może także kącik do poczytania książki w przerwie między przygotowywaniem pierwszego i drugiego dania.

Jak urządzić komfortową strefę umywalki?
Przepis jest prosty: sięgnijmy po wyraziste dodatki, nie bójmy się barw, wyjdźmy trochę poza schemat.

Jaki pakiet szybowy wybrać, aby okno było bezpieczne, chroniło przed zimnem i hałasem?
Chociaż szyby w oknach wydają się z pozoru podobne, w rzeczywistości w zależności od konstrukcji, materiałów i technologii mogą one zapewniać różny stopień ochrony przed zimnem czy hałasem, a nawet niebezpiecznym wypadkiem. Dlatego aby mieć pewność, że produkt zagwarantuje odpowiednie warunki w pomieszczeniach, warto poświęcić wyborowi pakietu szybowego więcej czasu.

Jakie parametry brać pod uwagę, kupując oświetlenie?
Wzrok się nie psuje, umysł działa sprawniej, lepiej rozpoznajemy kolory, a prąd nas nie porazi - wszystko to zapewnią odpowiednio dobrane lampy w domu. Wszystko zależy od potrzeb konkretnego człowieka: stanu wzroku, ale również tego, czy w domu głównie wypoczywa, czy też na co dzień pracuje.

Jak dopasować listwę przypodłogową do wnętrza?
Listwa przypodłogowa to ważna bohaterka drugiego planu w każdym mieszkaniu. Dobrze dobrana pozostaje praktycznie niezauważona, jednak jej brak lub złe dopasowanie od razu rzucają się w oczy.

Pomysły na przedpokój z charakterem
Przedpokój nie musi być przechodnim pomieszczeniem bez wyrazu. Wręcz przeciwnie - jako pierwsze wnętrze, które widzimy po przekroczeniu progu mieszkania, powinien robić bardzo dobre wrażenie. Efektowny wzór na ścianie, intensywny kolor oraz umiejętna gra dodatkami sprawią, że domowy korytarz nabierze niesztampowego charakteru i będzie stanowić ciekawą zapowiedź tego, co kryje się dalej.

Montaż gontów bitumicznych zimą
Z nadejściem chłodów prace dekarskie nie ustają. Montaż gontów bitumicznych pod plandeką można prowadzić o każdej porze roku, pod warunkiem, że stosuje się ściśle do zaleceń producenta. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu na jesieni i w zimie, a tym samym szybciej wprowadzić się do wymarzonego domu.

Mikronarzędzia - dlaczego warto mieć je w warsztacie?
Jak wykorzystać potencjał mikronarzędzi? Precyzyjne naprawy, niepowtarzalne prezenty, modelarstwo czy obróbka materiałów. Małe urządzenia dają duże możliwości.

Ochrona fundamentów za pomocą folii kubełkowej
Podziemne części budynków muszą być chronione przed wilgocią, wpływem wód gruntowych a także przed oddziaływaniem gruntu. Nie jest to konieczne tylko dla wygody użytkowania budynków, lecz również ze względów bezpieczeństwa.

Jak dostać dotację i pożyczkę na wymianę pieca?
Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.

Czy bateria musi błyszczeć?
Aranżacje wnętrz podlegają sezonowości. To co było modne jeszcze w tym roku, niekoniecznie będzie takie w nadchodzącym. O ile dodatki w postaci poduszek, zasłon, czy podkładek na stół możemy łatwo wymienić, o tyle elementy takie jak płytki, tapety, czy nawet armatura kuchenna czy łazienkowa, wymagają większego lub mniejszego remontu. Dlatego projektanci wnętrz coraz większy nacisk kładą na personalizację.

Jak być bezpiecznym we własnym domu dzięki rozwiązaniom automatyki budynkowej?
My home is my castle, czyli mój dom jest moją twierdzą - mawiają Anglosasi. I tak też pewnie chciałby czuć się we własnych czterech ścianach każdy z nas. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej, których zadaniem jest nie tylko chronić mieszkańców przed możliwymi zagrożeniami, ale też dbać o ich dobre samopoczucie. W jaki sposób?

Jak walczyć ze smogiem i zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne polskich budynków?
Od 1 września tego roku w Krakowie zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa, która zakaże używania paliw stałych do ogrzewania domów i mieszkań. Poszukiwaniom rozwiązania problemu towarzyszy dyskusja, która przypomina nieco słynny paradoks jajka i kury. Lepiej skupić się na wymianie instalacji i urządzeń generujących smog tu i teraz, czy też docieplać stare budynki, ograniczając tym samym ich zapotrzebowanie energetyczne i emisję gazów?

Precyzyjna emisja ciepła - ważny element walki ze smogiem
Po to, aby skutecznie walczyć ze smogiem, musimy działać na kilku płaszczyznach. Co w tym kierunku może zrobić każdy z nas? Najważniejszy krok to termomodernizacja.

Jakie zalety i zastosowanie mają przeszklenia Pilkington Insulight™?
Szyby zespolone marki Pilkington występujące pod nazwą handlową Pilkington Insulight™ to nowoczesny i technologicznie zaawansowany produkt. Charakteryzuje go dwustopniowe uszczelnienie między ramką dystansową i dwoma lub trzema taflami szkła, co w konsekwencji podnosi trwałość użytkową produktu. Szyby zespolone wytwarzane są na w pełni zautomatyzowanych specjalistycznych liniach produkcyjnych, z zastosowaniem najwyższej jakości komponentów. Rygorystyczna kontrola na każdym etapie produkcji zapewnia wysoką jakość końcowego produktu.