Konserwacja moskitier. Wydłuż ich żywotność

Moskitiery okienne to bardzo dobra bariera, chroniąca dom przed nachalnym problemem w postaci komarów. Aby moskitiery służyły nam przez lata, bardzo istotnym aspektem jest ich prawidłowa pielęgnacja.

Konserwacja moskitier. Wydłuż ich żywotność
P.P.H.U. Nitus Piotr Nowak Bramy segmentowe garażowe, przemysłowe, rolowane, uchylne, rozwierne
Dane kontaktowe:
14 684 50 07
Drużków Pusty 9 Porąbka Iwkowska 32-862

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Gwarancja funkcjonowania przez lata

Im dłużej służą nam moskitiery, tym więcej gromadzą martwych owadów, kurzu, pyłków z drzew i kwiatów oraz innych osadów pochodzenia organicznego. Na ich czystość wpływ mają także zmienne warunki atmosferyczne.

Gromadzone latami zabrudzenia z czasem mogą doprowadzić nie tylko do nieatrakcyjnego wyglądu, ale przede wszystkim do uszkodzenia moskitiery i ograniczenia jej funkcjonalności. Zachowanie wysokiego komfortu użytkowania i pełnej użyteczności wiąże się z koniecznością regularnego czyszczenia moskitier okiennych.

Dzięki zastosowaniu obrotowych, metalowych haczyków moskitiery ramkowe Nitus montowane są bezinwazyjnie
Dzięki zastosowaniu obrotowych, metalowych haczyków moskitiery ramkowe Nitus montowane są bezinwazyjnie

Demontujemy moskitierę

Aby skutecznie wyczyścić osłony, w pierwszej kolejności należy je zdemontować z ramy okiennej. Dzięki zastosowaniu obrotowych, metalowych haczyków moskitiery ramkowe Nitus montowane są bezinwazyjnie i można je z łatwością zdjąć.

Siatkę umieszczamy na płaskiej powierzchni, tak aby materiał przylegał równolegle, dzięki czemu unikniemy ryzyka zerwania lub uszkodzenia siatki, które mogłyby nastąpić w przypadku pielęgnacji produktu w ramie okiennej.

Aby skutecznie wyczyścić osłony, w pierwszej kolejności należy je zdemontować z ramy okiennej
Aby skutecznie wyczyścić osłony, w pierwszej kolejności należy je zdemontować z ramy okiennej

Czyszczenie moskitiery krok po kroku

Nieczystości z moskitier okiennych usuwamy wyłącznie przy pomocy delikatnych środków czystości. Mocne detergenty mogą poważnie uszkodzić i tym samym doprowadzić do bezużyteczności moskitiery. Najlepiej zastosować produkty, które właściwie każdy ma w swoim domu, mianowicie ciepłą wodę z dodatkiem szarego mydła lub płynu do mycia naczyń.

Moskitierę najlepiej czyścić ciepłą wodą z dodatkiem szarego mydła lub płynu do mycia naczyń
Moskitierę najlepiej czyścić ciepłą wodą z dodatkiem szarego mydła lub płynu do mycia naczyń

Miękką szmatkę nasączamy przygotowanym preparatem i przy pomocy łagodnych ruchów usuwamy wszelkie zanieczyszczenia. Następnie spłukujemy pozostałości czystą, letnią wodą. Bardzo istotnym elementem jest osuszenie produktu zaraz po umyciu, żeby zapobiec wszelkim możliwym odkształceniom.

Do tego celu posłuży nam sucha, bawełniana szmatka lub papierowy ręcznik kuchenny. Warto pamiętać, aby czyścić produkt całościowo. Nie tylko siatka wymaga regularnej pielęgnacji, ale również ramka moskitiery.

Pielęgnacja moskitiery ile razy w roku?

Pielęgnować moskitierę powinniśmy przynajmniej dwa razy do roku, tuż przed rozpoczęciem sezonu oraz zaraz po jego zakończeniu. Oszczędzimy wówczas cenny czas, unikając dodatkowego zdejmowania osłon okiennych, które w sezonie zimowym powinniśmy przechowywać w suchym miejscu.

Ponieważ właśnie zimą moskitiery narażone są na wzmożone zanieczyszczenia ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz bardziej zanieczyszczone powietrze. Pamiętajmy, że dbanie o moskitiery to nie tylko odpowiednie czyszczenie, ale także właściwe ich przechowywanie poza sezonem.

źródło i zdjęcia: Nitus