Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Kłopotliwe nadproża - jak odpowiednio je wykonać?
Najczęstszą przyczyną utraty ciepła jest powstawanie tzw. mostków termicznych, czyli miejsc w przegrodach zewnętrznych budynku, które wykazują się gorszą izolacyjnością termiczną niż sąsiadujące z nimi powierzchnie.

Zima niszczy rośliny? Można temu zapobiec
Pierwsze mrozy i śnieg to sygnały ostrzegawcze dla ogrodników, którzy jeszcze nie zabezpieczyli swoich roślin. Jak to zrobić?

Jak dbać o nawierzchnię podczas zimy?
Zimy w Polsce bywają coraz łagodniejsze. Nawierzchnia wykonana z kostki i płyt betonowych jest jednym z bardziej odpornych materiałów na rynku, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach związanych z jej konserwacją w okresie zimowym.

Jak ustawić meble i sprzęty w kuchni, aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń?
Przyjęło się, że kluczem do ergonomii w kuchni jest ułożenie stref roboczych. To prawda, ale nie cała, ponieważ równie ważne są… liczby. Znaczenie ma mnóstwo wartości m.in. odległość między kluczowymi sprzętami, wysokość położenia blatu roboczego, głębokość szafek itd.

Jak mocować w styropianie bez mostków cieplnych?
Styropian to jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych w budownictwie – zarówno w nowych inwestycjach, jak i przy wykonywaniu termomodernizacji. Warstwa ocieplenia jest jednak delikatna, więc pojawia się problem, gdy stajemy przed wyzwaniem przymocowania czegoś do ocieplonej fasady. Jak się do tego zabrać?

Isover: Mity na temat izolacji
Bogata oferta materiałów izolacyjnych, różnorodność technik montażu, a co najważniejsze niezliczone opinie i doświadczenia znajomych – ocieplając dom napotkamy na wiele rozbieżnych informacji, które nie zawsze są prawdziwe. Jakie zatem są najczęstsze mity dotyczące izolacji?

Jak pielęgnować podłogę fornirowaną?
Podłoga fornirowana ze względu na wysoki stopień twardości, jest niezwykle łatwa w pielęgnacji, a jej renowację można wykonać dosłownie w klika minut.

Ile naprawdę kosztuje ogrzewanie domu?
Sezon grzewczy dla wielu osób jest sporym wyzwaniem finansowym. W Polsce ponad 10% rocznego budżetu przeciętnego gospodarstwa domowego przeznaczanych jest na ogrzewanie nieruchomości to ok. 3 680 zł w sezonie. Czy te wydatki rzeczywiście muszą być tak wysokie i czy nie można ich ograniczyć?

W jaki sposób wykonać modernizację tarasu?
Dla użytkowników tarasu liczy się jego lokalizacja, wielkość i kształt, sposób i staranność wykończenia, zadaszenie, odpowiednie wyposażenie i umeblowanie. W praktyce nawet starannie zbudowany po jakimś czasie wymaga kosmetycznej lub poważniejszej naprawy.

O czym pamiętać remontując ściany wewnętrzne?
Do najczęściej wykonywanych prac remontowych należą te związane z odnawianiem powierzchni ścian. Na ogół wystarczy je odmalować. Czasem niezbędne jest zamaskowanie plam lub naprawa poważniejszych uszkodzeń tynku.

Ekologiczna energia w domu - fotowoltaika i kolektory słoneczne
Słońce dostarcza nam ogromne ilości darmowej, odnawialnej energii. Cała sztuka w tym, żeby umieć ją wykorzystać. Kolektory słoneczne na dachu nikogo już specjalnie nie dziwią, natomiast ogniwa fotowoltaiczne dopiero się upowszechniają. Oba te rozwiązania można z powodzeniem zastosować w już użytkowanym domu.

Jakie preparaty stosować, aby zadbać o drewniany taras?
Wykonany z desek taras jest naturalny i elegancki. Aby jednak cieszył nas latami, należy regularnie poddawać go odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym. Podpowiadamy jakie preparaty stosować, aby zapewnić powierzchni z drewna ładny, zdrowy wygląd.

Świąteczny porządek w kuchni - jak przechowywać, by nie marnować
Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań. Czasochłonne sprzątanie i gotowanie można jednak usprawnić. Kluczem do sukcesu jest właściwe przechowywanie produktów i akcesoriów. Jak prawidłowo zagospodarować swoją przestrzeń i skrócić przygotowania do świąt?

Jak przygotować otwór wjazdowy do montażu bramy segmentowej?
Najkorzystniej jest montować bramę po całkowitym wykończeniu garażu, sam montaż jest zaliczany do czystych prac. Jeżeli ma być wykonany wcześniej, należy pamiętać o wykończeniu niezbędnych części garażu.

Jakie korzyści daje wymiana bramy garażowej na nowszą?
Wymieniając bramę garażową możemy upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Po pierwsze, w garażu będzie cieplej – co ma znaczenie, gdy jest on częścią domu. Po drugie, obsługa wersji z napędem jest wygodniejsza. Wreszcie po trzecie, współczesne bramy są ładniejsze, bez trudu dopasujemy ją do innych elementów budynku.