Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Podłogi drewniane

Jak pielęgnować podłogę fornirowaną?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Podłoga fornirowana ze względu na wysoki stopień twardości, jest niezwykle łatwa w pielęgnacji, a jej renowację można wykonać dosłownie w klika minut.

Cykliczna pielęgnacja podłogi fornirowanej 

Ważne, aby pamiętać, że podłogę należy czyścić określonymi środkami, najlepiej firmy Venifloor. Istotna jest także systematyczność. Warto pamiętać, że stosowanie środków „uniwersalnych”, szczególnie tych zawierających silikon lub aceton, może niekorzystnie wpływać na warstwę lakierniczą podłogi, powodując jej matowienie lub przebarwienia.

Nowe stare podłogi

Od dawna funkcjonuje przekonanie, że im grubsza warstwa drewna, tym podłoga jest lepsza. Nie jest to prawdą, bowiem grubsza warstwa drewna potrzebna jest tylko do regeneracji (cyklinowania) podłogi, aby usunąć głębokie wgniecenia powstałe w trakcie jej użytkowania. Tymczasem warstwą użytkową każdej podłogi jest powłoka lakiernicza czy olejowa. To ta warstwa jest narażona na bezpośrednie oddziaływanie czynników dnia codziennego.

W przypadku gdy podłoga ma wykończenie lakiernicze UV wzbogacone o KORUND(inaczej tlenki aluminium), to jakakolwiek renowacja będzie odsunięta w czasie o wiele lat. Podłoga Venifloor charakteryzuje się twardością o 41% większą od deski warstwowej dębowej.

Dwa parametry – odporność na ścieranie i twardość – decydują o trwałości podłogi, a co za tym idzie – o konieczności jej odnowy. Alternatywą, która sprawdzi się w przypadku powstania głębokich, mechanicznych uszkodzeń jest regeneracja przy użyciu tzw. wosków twardych na gorąco, które wypełniają większe ubytki. Tego typu renowacja potrwa jedynie kilka minut.

Źródło i zdjęcia: Venifloor 

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum