Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

W jaki sposób przeprowadzić renowację podłogi przy użyciu olejowosku?

Powłoki olejowowoskowe mają za zadanie skutecznie chronić drewno przed zużyciem. Ich ogromną zaletą jest naturalne pochodzenie. Oleje, dzięki odpowiedniej strukturze chronią i pielęgnują podłogi od wewnątrz. Natomiast woski tworzą elastyczną, przepuszczającą powietrze warstwę wierzchnią, która chroni drewno od działania czynników zewnętrznych. Dzięki temu podwójnemu działaniu, powłoki olejowowoskowe są bardziej skuteczne niż tradycyjne systemy.

W jaki sposób przeprowadzić renowację podłogi przy użyciu olejowosku?
Venifloor Podłogi drewniane nowej generacji
venifloor.com
Venifloor Podłogi drewniane nowej generacji
venifloor.com
Dane kontaktowe:
884 660 660
ul. Zamkowa 34, 34-200 Sucha Beskidzka

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Drewno może oddychać

Naturalne oleje wnikają głęboko w pory drewna, a substancje stałe zapewniają mu ochronę od zewnątrz. Chronią np. przed szkodliwym działaniem wilgoci. Co ważne, przy tak dobrym zabezpieczeniu powłoki olejowowoskowe nie tworzą na powierzchni drewna hermetycznego filmu (jak np. lakiery do drewna).

Drewno pokryte mikroporowatą powłoką przyjmuje i oddaje wilgoć bez jakichkolwiek uszkodzeń powłoki. Może również swobodnie oddychać, co pozwala na zapewnie lepszej jakości powietrza w pomieszczeniu i jest antystatyczne, czyli idealne dla alergików!

Wpływ naturalnych składników

Wszystkie powłoki do drewna firmy Venifloor zostały opracowane na bazie naturalnych olejów i wosków: oleju słonecznikowego, lnianego, sojowego i ostowego oraz wosków karnauba i kandelila. Co ważne, oleje i olejowoski pomagają utrzymać cenne wartości naturalnego materiału, jakim jest drewno. Nie są też szkodliwe dla środkowiska, a przy tym nie tracą na jakości.

Niewymagająca aplikacja

Powłoki na bazie naturalnych olejów nie wymagają stosowania gruntów ani podkładów. Mimo to zapewniają znakomite pokrycie powierzchni drewna, dzięki wysokiej zawartość substancji stałych. Długi czas obróbki sprawia, że łatwo otrzymać idealną powłokę bez śladów pociągnięć pędzla.

Olejowoski świetnie sprawdzą się także na większych powierzchniach, bowiem ich aplikacja jest niezwykle łatwa. Ponadto, aby uzyskać wystarczający efekt wystarczy jedynie jedna aplikacja. Niewątpliwą zaletą jest to, że produkt jest od razu gotowy do użycia.

Wysoka wydajność produktu

Dzięki wysokiej zawartości olejów, wosku oraz pigmentów olejowsk charakteryzuje się wysoką wydajnością. Wystarczy, że nałożona zostanie jedna, bądź dwie cienkie warstwy produktu, a uzyskamy zadowalający wygląd. Pozwoli to znacząco oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas.

Jakie możliwości renowacyjne dają olejowoski?

Częściowa renowacja uszkodzonego fragmentu drewnianej podłogi jest możliwa, wystarczy na wadliwe miejsce, nałożyć warstwy Wosku Twardego Olejnego. Uprzednio należy jedynie dokładnie oczyścić powierzchnię z zabrudzeń i przeszlifować ewentualne zarysowania, głębokie rysy, czy inne uszkodzenia.

Powłoki do drewna do wewnątrz można poddać renowacji lub regeneracji również na całej powierzchni – naturalnie bez cyklinowania. Powłoki do drewna na zewnątrz (zupełnie inaczej niż lakiery czy bejce do drewna) nie łuszczą się, ani nie odpryskują, tylko powolutku „zużywają się“ z upływem czasu, stając się coraz cieńsze.

Dlatego nałożenie kolejnej warstwy jest możliwe bez uprzedniego zeszlifowania poprzedniej powłoki. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza naturalnymi produktami typu olejowoski, podłoga drewniana będzie nam służyła latami, a kolejne pokolenia będą mogły korzystać z uroków prawdziwego drewna w domu.

Źródło i zdjęcia: Venifloor