Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak skutecznie ochronić łazienkę przed wodą i wilgocią?
Podłoża w łazienkach, kuchniach i balkonach muszą być dobrze zabezpieczone przed wodą i wilgocią, ponieważ nie są odporne na ich działanie. Warto wiec wybrać szybkoschnącą folię w płynie ATLAS WODER E, która zapewnia idealną szczelność.

Korzyści płynące z inteligentnej technologii w domu
Kiedy korzysta się z technologii domu inteligentnego, możliwe staje się m.in. obniżenie kosztu ekspolatacji budynku, zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi licznych instalacji. Co przy tym jest istotne – właściciele nie muszą być elektronikami, żeby potrafili ją na co dzień obsługiwać. Mniej lub bardziej rozbudowaną domową automatykę użytkują nasi Rozmówcy. Oto jak ją oceniają.

Jakie są klasy desek drewnianych i czym się charakteryzują?
W ofercie firmy znajdują się deski podłogowe z dębu i jesionu. Deski dębowe dostępne są w czterech klasach jakości, a deski jesionowe w trzech. Są one wytwarzane tak samo jak parkiet. Różnią się tylko wymiarami - są szersze i dłuższe. Posiadają pióro i wpust z czterech stron.

W co wyposażyć warsztat stolarski?
Fach stolarza liczy sobie kilkaset lat. Nie zmienia to jednak faktu, że dobry stolarz musi iść z duchem czasu. Firma Lange Łukaszuk przedstawia kilka innowacyjnych rozwiązań, które powinny się znaleźć w nowoczesnym warsztacie stolarskim.

Ocieplenie poddasza użytkowego w jeden dzień
Ocieplenie poddasza użytkowego to jedno z głównych zastosowań natrysku pianą poliuretanową w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym.

Jak dbać o akumulator zimą?
Podczas zimowej przerwy akumulatory powinno się przechowywać w odpowiednich warunkach, aby nie skracała się ich żywotność. Jednym z najważniejszych czynników jest temperatura przechowywania.

Ograniczony budżet na ogrzewanie? Kominki Dovre przychodzi z pomocą
Kominki Dovre odpowiada na pytanie dlaczego lepiej kupić lepszy piecyk wolnostojący niż oszczędzać na wkładzie kominkowym.

Jakie korzyści płyną z programu "Czyste Powietrze"?
Od 21 stycznia 2019 r. w ramach programu "Czyste Powietrze" można składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizację budynków jednorodzinnych. Za pomocą takich działań rząd walczy ze smogiem. W okresie zimowym jakość powietrza w Polsce drastycznie spada. Według raportu z 2018 roku, znajdujemy się na szczycie niechlubnej listy krajów z najgorszą jakością powietrza w Europie.

Nawiewniki ciśnieniowe czy higrosterowane?
Ekspert firmy FLOP SYSTEM Janusz Kopecki opowiada o rodzajach nawiewników i podpowiada które z nich wybrać.

Jak ocieplić strop nad pomieszczeniem nieogrzewanym?
Jedną z najbardziej problematycznych konstrukcji w budownictwie mieszkaniowym są stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Problematycznych nie tyle z powodu trudności samego wykonania, co właściwego zabezpieczenia przed stratami ciepła. Nieocieplone stropy nad piwnicami i garażami stanowią bowiem jedną z przyczyn wychładzania się pomieszczeń położonych wyżej, a w konsekwencji - rosnących kosztów ogrzewania. Jak zatem ocieplać, żeby nie żałować?

Szklane drzwi wejściowe - czy są bezpieczne?
Czy tylko masywne drzwi wejściowe bez przeszkleń zapewniają bezpieczeństwo? Na szczęście nie! Dzięki nowoczesnym technologiom, w produkcji drzwi wykorzystuje się także inne materiały. Jednym z nich jest szkło oferujące wiele możliwości aranżacyjnych.

Pianka poliuretanowa - niby banalna, a jednak…
Ojcem poliuretanu jest wybitny niemiecki chemik Otto Bayer, który wynalazł recepturę w latach trzydziestych, jednak do obrotu rynkowego weszła dwadzieścia lat później w formie gąbek i wypełniaczy do samodzielnej aplikacji pod ciśnieniem. Kiedy spacerujesz, prowadzisz samochód, śpisz czy pracujesz, jest duża szansa że przedmiot, który używasz do tych czynności, zawiera poliuretan.

Obudowa kominka z płyt g-k w 10 krokach
Zarówno tradycyjne kominki otwarte, jak i nowocześniejsze - zamknięte, wymagają odpowiedniej obudowy. Można ją wykonać z granitu, cegły klinkierowej czy marmuru. Jednak materiały te nie należą do najtańszych.

Oświetlenie szynowe w domu - co wybrać?
Oświetlenie wewnętrzne to nie tylko lampy wiszące i kinkiety. To także zestawy szynowe różnego rodzaju. Reflektorki z możliwością regulacji ustawienia to od lat dobrze znany i chętnie stosowany rodzaj oświetlenia.

Jaki rekuperator wybrać w ramach programu "Czyste powietrze"?
Zakup rekuperatora to jedno z przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Rekuperator dla programu "Czyste powietrze" musi spełniać określone kryteria, przede wszystkim pod kątem skuteczności odzysku ciepła i energooszczędności. Rządowy program "Czyste powietrze" ma być receptą na problemy z jakością powietrza w Polsce.