Montaż systemu ELABRICK krok po kroku

Ściany wyłożone surową cegłą sprawdzą się nie tylko w stylistyce industrialnej, a również w klasycznej. Wzbogacenie wystroju mieszkania o murowaną ścianę nie wymaga szczególnych umiejętności, ani poświęcania dużej ilości czasu - system ELABRICK można z łatwością zamontować we własnym zakresie.

Montaż systemu ELABRICK krok po kroku
ELASTOLITH POLSKA ELASTYCZNY KLINKIER MINERALNE PŁYTKI KLINKIEROWE ELASTOLITH / ELABRICK
Dane kontaktowe:
58 345 13 72
ul. Antoniego Lendziona 8/1 80-264 Gdańsk

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?

Zalety systemu ELABRICK

Elastyczny klinkier ELABRICK to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie pozwalające w łatwy i szybki sposób idealnie odwzorować murowaną ścianę we wnętrzach oraz na elewacji budynku. Produkt powstaje od 1962 roku w holenderskiej miejscowości Haaksbergen. Wytwarzany jest z wyselekcjonowanych piasków kwarcowych, które stanowią ponad 92% zawartości każdej płytki. Ręczna produkcja klinkierów ELABRICK daje gwarancję unikalności i dbałości o najdrobniejszy szczegół i sprawia, że idealnie odzwierciedlają one oryginalny mur.

System ELABRICK zaprojektowany został tak, aby maksymalnie uprościć proces montażu. Po pierwsze, wszystkie materiały, jakich potrzebujemy, to jedynie elastyczne płytki klinkierowe i klej ELABRICK. Produkt nie wymaga dodatkowej fugi, ponieważ jej rolę pełni klej montażowy. Dzięki swojej elastyczności płytki klinkierowe wyginają się, możemy je zatem stosować także na narożach. Elastyczny Klinkier ELABRICK nie wymaga dodatkowego impregnowania – niezależnie od tego, czy stosujemy go na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Stworzenie wspaniałej aranżacji przy użyciu klinkieru elastycznego ELABRICK to jedynie pięć prostych kroków, które z powodzeniem wykonamy sami, bez konieczności wynajmowania fachowców i kupowania drogiego sprzętu – wystarczą podstawowe narzędzia, które każdy z nas ma w domu. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, montaż produktu firmy Elastolith odbywa się od góry do dołu. Pozwoli nam to uniknąć czasochłonnego czyszczenia zabrudzonych klejem czy fugą powierzchni klinkieru.

Montaż systemu ELABRICK krok po kroku

Montaż elastycznego klinkieru ELABRICK jest niezwykle prosty i bez większego wysiłku poradzi sobie z nim każdy – nawet osoby, które nie mają doświadczenia w pracach remontowych i budowlanych. Do stworzenia ściany, która ożywi nasze wnętrze i wprowadzi do niego niepowtarzalny klimat potrzebujemy jedynie trzech podstawowych narzędzi – pacy ząbkowanej, pędzelka oraz nożyczek lub nożyka. Przydatne, ale nie konieczne, będą również sznurek do zaznaczania poziomu, ołówek, metrówka oraz poziomica.

Narzędzia potrzebne do montażu systemu ELABRICK
Do montażu płytek ELABRICK wystarczą podstawowe narzędzia fot. Elastolith

Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie kleju ELABRICK pacą na powierzchnię ok. 1m2. Grubość warstwy powinna wynosić 2mm. Klej oferowany przez firmę jest jednocześnie fugą i dostępny jest w siedmiu kolorach dopasowanych do klinkierów oferowanych przez ELABRICK.

Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie kleju ELABRICK pacą na powierzchnię ok. 1m2
Najpierw musimy rozprowadzić klej na powierzchnię fot. Elastolith

 

Następnie należy przycisnąć płytkę ELABRICK do świeżego, wilgotnego kleju - dokładnie na całej jej powierzchni. Odstępy między poszczególnymi płytkami powinny wynosić pomiędzy 12 a 14 mm. Płytki można bez problemu dociąć nożyczkami lub nożykiem do tapet pod potrzebny nam wymiar, a pozostałe po cięciu skrawki wykorzystać przy dalszym montażu.

 

Płytki ELABRICK powinny być okładane w odstępie od 12 do 14 mm
Odstępy między poszczególnymi płytkami powinny wynosić pomiędzy 12 a 14 mm fot. Elastolith

Z klinkierem elastycznym ELABRICK możemy z łatwością wykończyć narożniki – płytki są elastyczne co daje możliwość wygięcia ich pod odpowiednim kątem. W przypadku pracy niskiej temperaturze, płytkę należy przez gięciem ogrzać w dłoniach, aby zapobiec jego kruszeniu lub złamaniu.

Przycinanie płytek ELABRICK
Płytki ELABRICK można dogodnie przycinać fot. Elastolith

Ostatnim krokiem jest wygładzenie kleju pomiędzy kafelkami. Posłuży nad do tego wilgotny, płaski, 12-milimetrowy pędzel, którym powinniśmy starannie rozprowadzić masę na krawędziach płytek. Dzięki temu zapobiegniemy przenikaniu wilgoci pomiędzy masę montażową a klinkier, co mogłoby zmniejszyć trwałość ściany. Po wykonaniu tych czynności wystarczy poczekać, aż klej wyschnie i możemy cieszyć się nową ścianą, która ożywi nasze wnętrze i nada mu niepowtarzalny charakter.

Wygładzanie masy na krawędziach płytek ELABRICK
Rozprowadzanie masy na krawędziach płytek fot. Elastolith

Elastyczny klinkier ELABRICK to doskonale rozwiązanie dla osób, które samodzielnie, niewielkim nakładem pracy chcą zmienić charakter wnętrza. Dzięki niemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i fundusze związane z wynajęciem profesjonalnej ekipy remontowej, a uzyskany efekt pozwoli nam cieszyć się aranżacją o indywidualnym, nowoczesnym charakterze.

Montaż klinkieru mineralnego ELABRICK jest niezwykle prosty
Montaż klinkieru mineralnego ELABRICK jest niezwykle prosty i bez problemu wykonamy go samodzielnie fot. Elastolith

źródło i zdjęcia: ELASTOLITH POLSKA ELASTYCZNY KLINKIER