Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Ściana nad blatem w kuchni - jak ją wykończyć?
Kuchnia jest miejscem tętniącym życiem - tu tryska woda, tam unosi się para, czasem coś się rozsypie, a nierzadko rozleje. Wybór trwałych materiałów wykończeniowych w kuchni nie jest łatwym zadaniem. Jak wykończyć ścianę nad blatem w kuchni, tak by pozostawała w dobrej kondycji przez długie lata, i na jaki blat kuchenny warto się zdecydować?

Jak wykorzystać oświetlenie punktowe?
Lampy punktowe pozwalają podkreślić wybrane elementy przestrzeni, wprowadzić nastrój czy optycznie wyznaczyć strefy użytkowe w pomieszczeniu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów kreują całą paletę możliwości aranżacyjnych niejednokrotnie całkowicie odmieniając charakter wnętrza.

Jak zabezpieczyć drewno? Właściwa konserwacja elementów drewnianych
Jak uchronić drewno przed starzeniem się, stratą koloru i przed pękaniem? Jaki preparat najlepiej ochroni drewnianą elewację przed wilgocią i wahaniem temperatur? Podpowiadamy, jak wygląda właściwa konserwacja elementów drewnianych i jakie właściwości ma lazura do drewna.

Jak dobrać klej do tapety?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kleju do tapet? Jaki klej do tapet sprawdzi się najlepiej?

Jadalnia - pomysły na wyjątkowy wystrój
Jak urządzić jadalnię? Postawić na neutralne barwy czy na oryginalne zestawienia kolorystyczne? Przedstawiamy kilka pomysłów na wyjątkowy wystrój jadalni w różnych stylach - klasycznym, glamour i retro.

Jak samodzielnie przygotować murowaną ścianę?
Dzięki mineralnym płytkom klinkierowym wzbogacenie wystroju wnętrza o ceglaną ścianę nie wymaga dużego nakładu czasu i wynajmowania ekipy remontowej. Możemy to zrobić samodzielnie.

Łazienka w stylu klasycznym z akcesoriami w starym brązie
Klasyka czerpie z tradycji - z tego, co setki lat temu zostało nazwane doskonałym i mającym nieprzemijającą wartość. Jest także przyjętym standardem, do którego warto się odwoływać. Styl klasyczny w aranżacjach wnętrz jest więc synonimem wysokiej jakości i ponadczasowej elegancji, i przejawia się w stosowaniu znanych i cenionych form. Dziś pokazujemy, jak przenieść styl klasyczny do wnętrza łazienki.

Aranżacja zieleni w mieście - pomocne elementy małej architektury
Zielone ściany wertykalne, zielone kąciki z zacienieniem w dużych miastach, zielone place i dziedzińce - zieleń w przestrzeni miejskiej jest dziś pożądana, wypatrywana i ceniona. Jak ją zaaranżować z rozmysłem? Przedstawiamy elementy małej architektury pomocne w aranżacjach terenów zielonych w przestrzeniach miejskich.

Dlaczego warto wybrać deski kompozytowe TERAFEST®?
Wybierając deski kompozytowe TERAFEST® zyskujesz spokój i pewność, że twój taras, elewacja czy ogrodzenie będzie z Tobą w doskonałym stanie przez najbliższe 25 lat. Tyle bowiem wynosi gwarancja producenta na deski kompozytowe produkowane w Czechach na amerykańskim patencie.

Jak skutecznie dbać o porządek w strefie prysznica?
Miejscem szczególnym w każdej łazience jest strefa okołoprysznicowa. To właśnie od prysznica zaczynamy dzień i pod natryskiem relaksujemy się po jego trudach. Nic dziwnego, że każdemu z nas zależy na utrzymaniu porządku i estetyki w tej strefie łazienki.

Planowanie remontu - od czego zacząć, a co zrobić na końcu?
Jaka jest kolejność prac remontowych i dlaczego jest tak ważna? Od jakich prac powinniśmy zacząć, a które należy zostawić na koniec? Czy dobrze przygotowany plan remontu przyczyni się do naszych oszczędności? Podpowiadamy, jak wygląda kolejność prac remontowych krok po kroku.

Relaks na balkonie w otoczeniu drewna
Aby stworzyć na balkonie klimat nadmorskiego kurortu, wcale nie trzeba wysypywać tam piasku. Jego ciepło z łatwością odda drewno (będzie przywoływać również na myśl drewnianą promenadę przy morzu) – posadzkę wyłóżmy zatem drewnianymi płytkami do szybkiego montażu, łączonymi na zatrzask. Znajdziemy je w sklepie budowlanym bądź zamówimy bez problemu w Internecie.

Drewno opałowe - jak przygotować drewno kominkowe na sezon grzewczy?
Ile drewna powinniśmy kupić, żeby starczyło nam na cały sezon grzewczy? Jakie drewno opałowe wybrać - liściaste czy iglaste? Co zrobić w przypadku, gdy nie mamy wysezonowanego drewna? Jaka powinna być wilgotność drewna opałowego i jaki powinno mieć rozmiar? Jak przechowywać drewno na opał? Podpowiadamy, jak dobrze przygotować drewno na zimę.

Budowa tarasu - na sucho czy na mokro?
Jak zrobić dobry taras? Która metoda lepiej sprawdzi się przy budowie tarasu: na sucho czy na mokro? Wyjaśniamy, na czym polega każda z nich i przedstawiamy kilka inspiracji materiałów, które pomogą nam w urządzeniu pięknego tarasu.

Impregnacja drewnianych mebli ogrodowych - przygotuj ogród na zimę
Korzystanie z ostatnich ciepłych dni lata w ogrodzie sprzyja planowaniu jesiennych prac porządkowych. Warto dołączyć do nich także impregnację drewnianych mebli czy innych obiektów z drewna, np. pergol, które znajdują się w przestrzeni naszego ogrodu. Dzięki temu zabezpieczymy je przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych zimą.