Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak powinny działać systemy z odzyskiem ciepła i instalacja wentylacyjna?
Prawidłowo działająca instalacja wentylacyjna oraz system z odzyskiem ciepła przynoszą wiele korzyści: zapewniają m.in. wymianę powietrza i filtrowanie go, usuwają wilgoć i zapobiegają rozwojowi pleśni. Dowiedz się, jak powinna działać wentylacja, i jakie pozytywne skutki jej instalacji odczują wszyscy mieszkańcy Twojego domu.

Jaki okap wybrać do nowoczesnej kuchni?
Urządzasz kuchnię w stylu nowoczesnym i szukasz okapu, który doskonale będzie pasował do takiej aranżacji, a przy tym oczaruje Cię niezwykle cichą pracą? Postaw na bezsilnikowy okap ścienny.

Co warto wiedzieć o agregatach do schładzania cieczy?
Agregaty do schładzania cieczy to urządzenia, które mają swoje zastosowanie m.in. w halach produkcyjnych, w biurowcach, w serwerowniach i pomieszczeniach technicznych. Co warto i nich wiedzieć?

Jak poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach?
W Polsce od wielu lat mówi się o złej jakości powietrza. Stężenie pyłu zawieszonego PM1, PM2,5 oraz benzo[a]pirenu (BaP) przekracza dopuszczalne normy szczególnie w sezonie grzewczym. Gdy dużo czasu spędzamy w pomieszczeniach, warto zadbać o jak najwyższą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń (IAQ).

Co zrobić, żeby poprawić jakość powietrza w szkołach?
Jakość powietrza wpływa na zdolność od koncentracji i uczenia się. Dzieci z reguły są bardziej narażone na zanieczyszczenia - oddychają więcej w stosunku do rozmiarów swojego ciała. Amerykański eksperci zachęcają do badania powietrza w szkołach i dbania o jego najwyższą jakość.

Ile kosztuje instalacja rekuperacji w 2022 roku?
Osoby panujące montaż systemu rekuperacji przede wszystkim interesuje jej koszt. Trudno go oszacować bez wzięcia pod uwagę istotnych czynników takich jak użyte materiały, akcesoria montażowe lub indywidualne wymogi inwestorów. Co konkretnie wpływa na koszt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w roku 2022?

Serwis i konserwacja rekuperatora - co trzeba wiedzieć?
Serwis rekuperatora jest niezbędny, aby urządzenie pracowało bezproblemowo przez wiele lat. Dbanie o instalację, regularne czyszczenie oraz kontrolowanie filtrów to podstawa. Tylko wtedy mamy pewność oddychania czystym powietrzem.

Czym różni się wymiennik obrotowy od przeciwprądowego?
Rekuperacja polega na odzyskiwaniu ciepła z powietrza, które jest usuwane z pomieszczenia. To doskonały sposób na zwiększenie komfortu mieszkańców oraz oszczędności związane z ogrzewaniem. Najczęściej spotykane wymienniki w rekuperatorze to modele obrotowe oraz przeciwprądowe. Czym się różnią i który jest lepszy?

Jak zadbać o pomieszczenie wolne od wirusów?
Pandemia COVID‑19 w znaczący sposób wpłynęła na nasze życie. Jedną z ważniejszych kwestii w dobie COVID‑19 jest bowiem dbałość o jakość powietrza, zwłaszcza w pomieszczeniach. Dzięki najnowszej technologii możemy oddychać czystym i świeżym powietrzem przez całą dobę.

Jaką pompę ciepła wybrać do domu?
Pompa ciepła - jako urządzenie do grzania - nie jest niczym nowym. Już pierwsze klimatyzatory sprzedawane w Polsce w latach 90-tych, czyli ponad 30 lat temu, miały funkcję grzania w wybranych modelach. Urządzenia z tą funkcją nie były niczym innym, jak pompami ciepła typu powietrze-powietrze. Od samego początku obecności klimatyzatorów Airwell na polskim rynku, użytkownicy podkreślali zalety tych urządzeń - możliwość szybkiego uzyskania wysokiej temperatury powietrza w domu czy biurze.

Czy warto montować rekuperator wody w obiektach publicznych?
Czteroosobowa rodzina może liczyć na oszczędność nawet 1200 kWh energii rocznie dzięki rekuperacji wody. Czy na proporcjonalnie większe oszczędności mogą liczyć właściciele publicznych obiektów, takich jak baseny, siłownie lub szpitale?

Czy warto montować rekuperację?
Osoby, które są na etapie wyboru projektu domu bądź we wczesnej fazie budowy, często zastanawiają się, czy montaż systemu rekuperacji ma sens. O ile zostanie spełnione kilka istotnych kryteriów, rekuperacja przyniesie zauważalne korzyści.

Co powinien uwzględniać projekt rekuperacji?
Aby system rekuperacji pracował najwydajniej, niezbędne będzie dopasowanie go do budynku oraz potrzeb mieszkańców. Ważnym elementem jest uprzednie przygotowanie planu rekuperacji, co pozwoli wybrać odpowiednią jednostkę i oszacować koszt instalacji.