PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Klimatyzatory

Oczyszczacze powietrza z technologią Flash Streamer

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Ostatnia dekada przyniosła nam świadomość zagrożeń, jakie wynikają z degradacji środowiska. Na jego zgubny wpływ na nasze zdrowie odpowiedzią stały się nowatorskie technologie, których zadaniem jest minimalizowanie skutków zanieczyszczenia powietrza. Takie zadanie postawili przed sobą również twórcy sprawdzonej technologii Daikin Flash Streamer.

Innowacyjna technologia Flash Streamer z patentem

Wydawać by się mogło, że w temacie oczyszczaczy powietrza powiedziano już wiele, a może nawet wszystko. Nic bardziej mylnego. Naukowcy i inżynierowie nadal pracują nad tym, aby poprawić skuteczność urządzeń, które mają nam zapewnić komfortowe i zdrowe oddychanie. Jedną z i najbardziej skutecznych technologii jest Flash Streamer, opatentowany przez firmę Daikin, który w swoim działaniu wykorzystuje innowacyjną technologię wyładowań plazmowych przez stabilne generowanie szybkich elektronów.

Oczyszczacz z nawilżaniem MCK55W
Oczyszczacz z nawilżaniem MCK55W

Urządzenie, które opakowane zostało w niezwykle stylową i jednocześnie kompaktową obudowę, posiada znacznie wyższą zdolność rozkładu oksydacyjnego, niż miało to miejsce w przypadku konwencjonalnego wyładowania plazmowego. Jak to działa? Wyładowanie plazmowe uwalnia z oczyszczacza do powietrza jony, które łączą się ze składnikami powietrza i generują aktywne składniki, takie jak rodniki OH. Szybkie elektrony mają zdolność do silnego rozkładu utleniającego.

Klimatyzacja, pompy ciepła, oczyszczacze powietrza - poznaj całą ofertę firmy Daikin

Przylegają one do powierzchni zanieczyszczeń i rozkładają białka w powietrzu poprzez utlenianie, w sposób ciągły usuwając zapachy, bakterie, wirusy, pyłki i inne zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu, w tym nawet szkodliwy, a występujący m.in. w naszych meblach, panelach podłogowych, wykładzinach i kosmetykach – formaldehyd. Jednostka aktywnych wyładowań jonów plazmy jest umieszczona na nawiewie powietrza do pomieszczenia, czyli na ostatnim etapie oczyszczania powietrza przez oczyszczacz, dzięki czemu efekt oczyszczania jest wzmocniony, a technologia działa również poza urządzeniem.

Oczyszczacze Daikin z filtrem HEPA i czujnikiem Triple Detection

W oczyszczaczach firmy Daikin stosuje się obecnie najlepsze na rynku elektrostatyczne filtry HEPA, które śmiało można nazwać mistrzami w usuwaniu z powietrza drobnych cząstek. Są w stanie zatrzymać nawet 99,97% cząstek o rozmiarach 0,3 μm. Włókna filtra są naładowane elektrycznością statyczną i skutecznie zatrzymują cząstki. Walorem tego filtra jest efektywność - może on oczyścić większą ilość powietrza, ponieważ nie ulega łatwo zatykaniu, dzięki czemu spadek ciśnienia jest mniejszy.

Oczyszczacz powietrza Flash Streamer
Oczyszczacz powietrza Flash Streamer

Oczyszczacze z technologią Flash Streamer wyposażone zostały również w czujniki, które wykrywają cząsteczki i zapachy. Czujnik cząstek PM2,5 wykrywa zarówno małe (ok. 1,0-2,5 μm) jak i duże (ok. 2,5 μm i większe) cząstki pyłu. O tym jaka jest jakość powietrza informuje użytkownika kolor światła wskaźnika. Jeśli jest zielony, oznacza to, że powietrze jest czyste. Również natężenie zapachów sygnalizowane jest przez jeden z trzech kolorów: zielony, pomarańczowy bądź czerwony. Czujnik jest w stanie wykryć zapachy papierosów, gotowania, zwierząt domowych, odpadków, pleśni a także alkoholu.

Oczyszczacze Daikin z nawilżaniem czy bez?

W ofercie firmy Daikin znajdują się oczyszczacze z nawilżaniem lub bez. Ich wspólne cechy, to m.in. wspomniana już technologia Flash Streamer, niezwykle wydajny filtr HEPA, cicha praca (do 19 db), zastosowanie czujników zapachów i filtrów przeciwzapachowych, kontrola i jonizowanie powietrza. Tym, co je różni na pierwszy rzut oka, jest ich rozmiar - oczyszczacz z nawilżaniem (MCK55W) jest większy. Jego wymiary to 70 x 27 x 27 cm.

Oczyszczacz powietrza Flash Streamer
Opis

Oczyszczacz bez nawilżacza (MC55W) mierzy 50 x 27 x 27 cm. Główna różnica wiąże się jednak z funkcją nawilżania, która chroni przed suchością powietrza i wirusami. Oczyszczacz z nawilżaniem utrzymuje poziom wilgotności w komfortowym zakresie od 40 do 60% wilgotności względnej, co zabezpiecza przez uczuciem suchości w gardle, w nosie i na skórze, a także przed wirusami.

Doświadczenia ostatniego roku pokazały, jak ważne jest bezpieczeństwo i skuteczna ochrona przed wirusami. Flash Streamer jest do doskonałym przykładem narzędzia, które może pomóc w tej trudnej walce, bowiem dezaktywuje bakterie i wirusy, w tym 99,9% wirusa SARS-CoV-2. Skutecznie radzi sobie również z alergenami, co potwierdzają certyfikaty przyznane m.in. przez British Allergy Foundation oraz ECARF - Fundację Europejskiego Centrum Badania Alergii.

źródło i zdjęcie: Daikin

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum