Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak działa wentylator dachowy?
We współczesnych budynkach termoizolacja ma ogromne znaczenie, co wynika bezpośrednio zarówno z uwarunkowań ekologicznych, jak i ekonomicznych. Wiąże się to jednak z koniecznością zapewnienia skutecznej wentylacji, która pozwoli na usunięcie z pomieszczeń zużytego powietrza i wilgoci, a także – w przypadku określonych modeli – doprowadzenie do wnętrz powietrza świeżego. Takie zadanie pełnią m.in. wentylatory dachowe. Jak działają tego typu urządzenia?

Jak dbać o jakość i ilość powietrza w pomieszczeniach?
W dobie pandemii nasze domy i mieszkania stają się miejscem do pracy, nauki i spotkań z przyjaciółmi. Wg danych Komisji Europejskiej przed pandemią Europejczycy spędzali średnio aż 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Covid-19 spowodował, że zdecydowanie najwięcej czasu spędzamy w miejscu naszego zamieszkania.Mając na uwadze zdrowie swoje i naszych bliskich, powinniśmy w szczególności zadbać o jakość i ilość powietrza w pomieszczeniach, w których spędzamy znaczącą część naszego życia. Największymi zagrożeniami są zbyt wysokie stężenie dwutlenka węgla (CO2) oraz cząstki stałe unoszące się w powietrzu.

Gdzie zamontować kratki kominkowe?
Kratki kominkowe pełnią istotną funkcję w systemie kominkowym, zapewniają bowiem odpowiednią wentylację obudowy i wspomagają oddawanie przez nią ciepła. Zwykle, dla prawidłowego działania kominka, konieczny jest montaż trzech kratek kominkowych. Gdzie je umieścić?

Konsola - klimatyzator do szybkiego nagrzania pomieszczeń
Konsola jest typem klimatyzatora, który może być montowany nad podłogą. Jest szczególnie zalecany do pomieszczeń, w których montaż na ścianie nie jest możliwy, w tym m.in. do poddaszy. Kompaktowa obudowa skrywa urządzenie o dużej wydajności, wyposażone w funkcję chłodzenia i ogrzewania.

Czym jest spieniony polipropylen EPP?
Spieniony polipropylen (EPP) zyskuje uznanie jako tworzywo wszechstronne i uniwersalne w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Warto przyjrzeć się z bliska unikalnym właściwościom tworzywa i poznać zalety zastosowania EPP, także w systemach wentylacyjnych.

Jak wymienić płyn do spryskiwaczy?
Zmienianie płynu do spryskiwaczy w aucie to czynność, o której każdego sezonu myślą kierowcy. Zastanawiasz się, jak spuścić płyn do spryskiwaczy ze zbiornika? A może chcesz poznać różnice między zimowym a letnim płynem? Dowiedz się, jak wygląda wymiana płynu do spryskiwaczy i dlaczego warto ją przeprowadzić.

Dlaczego warto zainwestować w rekuperatory serii VS?
Rekuperatory freshAIR serii VS doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach w których zaprojektowano pionowe doprowadzenie przewodów do centrali wentylacyjnej, a także w kotłowniach i pomieszczeniach gospodarczych o ograniczonej kubaturze.

Rekuperator VW Verano - dobrze zaplanowany system wentylacji mechanicznej
Budynki wymagają coraz bardziej niższego wskaźnika na zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Jak wyciszyć wentylator dachowy?
W każdym rodzaju pomieszczenia - zarówno w budynku mieszkalnym, jak i w zakładzie - zachodzi konieczność wentylowania pomieszczeń. Ważnym elementem wentylacji mechanicznej wyciągowej lub oddymiającej są wentylatory dachowe, które można także zastosować do wspomagania wentylacji grawitacyjnej. Warto przy tym pamiętać, aby dokonując ich wyboru przeanalizować charakterystyki akustyczne, pod kątem ich uciążliwości. Jeśli mimo to generowany przez nie dźwięk będzie przeszkadzać użytkownikom budynku, można zastosować jeden z poniższych sposobów redukcji hałasu wentylatorów dachowych.

Wentylator dachowy - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
Idąc za nowymi rozwiązaniami w segmencie central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła firma Vents zaprezentowała szereg nowych modeli w rodzinie odśrodkowych wentylatorów dachowych. Gama tych produktów obejmuje teraz dwie nowe serie odśrodkowych wentylatorów dachowych VKVz EC oraz VKHz EC.

freshAIR+ rekuperatory nowej generacji
Podróż budownictwa w kierunku zero emisyjności bardzo przyspieszyła. Czasu na zatrzymanie zmian klimatycznych właściwie już nie ma, więc technologie, które zmniejszają zapotrzebowanie na energię lub korzystają z jej odnawialnych źródeł, stały się codziennością. Wciąż jednak trwa ich rozwój, udoskonalanie i ewolucja w stronę narzędzi jeszcze lepiej spełniających swoje zadanie. Nie inaczej jest w przypadku rekuperatorów, a dobrym tego przykładem są rekuperatory freshAIR+ produkowane przez firmę Verano.

Jak zapewnić czyste, zdrowe i świeże powietrze w budynku o każdej porze roku?
W sezonie wiosennym duża część z nas cierpi na alergie wywołane przez alergeny wziewne, dostające się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem.

Innowacyjny system rozprowadzania powietrza do rekuperacji Aria ADURO
Szybki montaż, dobra izolacyjność oraz szczelność – to cechy, które powinien posiadać system służący do rozprowadzania powietrza do i z rekuperatora. Firma HEATPEX zaproponowała niedawno rozwiązanie, które ma wszystkie te zalety, a zostało opracowane z myślą przede wszystkim o rekuperacji w domach jednorodzinnych.

Od czego zależy, ile energii pobiera rekuperator powietrza?
Jak wykonać analizę poboru energii przez rekuperator i od czego zależy, ile właściwie zużyje prądu? Jak zoptymalizować pracę rekuperatora? Przedstawiamy czynniki wpływające na szybkość zwrotu z tej inwestycji.

Rekuperacja wody - większe oszczędności, mniejsza emisja CO2
Rekuperatory wody wpływają na zmniejszenie śladu węglowego, emisji gazów cieplarnianych i na oszczędność samej wody. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, na jakie zyski finansowe może liczyć dzięki tym urządzeniom. Wyjaśniamy więc, jak działa rekuperator wody oraz jakie korzyści dla domu, dla portfela i dla środowiska przynosi jego instalacja.