Wentylatory kominkowe
Wiatraki wentylacyjne w kominkach optymalizują przepływ powietrza, skutecznie dystrybuując ciepło do pomieszczenia. Bardzo istotne jest w tych urządzeniach to, że muszą być odporne na wysokie temperatury i wykonane z materiałów ognioodpornych.
Takie cechy posiadają wentylatory kominkowe firmy Ventox. Wyposażone zostały w niezwykle trwały wirnik ze stopu poliamidu z włóknem szklanym, a w przypadku modelu 135 - pełny odlew wykonany został z aluminium. W tych wentylatorach temperatura pracy chwilowej może sięgnąć nawet +150 stopni Celsjusza. Co więcej, uzbrojone są w szereg zabezpieczeń, chroniących je przed przegrzaniem, a także w systemy automatycznego wyłączania.
Wentylatory kominkowe Ventox zapewniają łatwy i prosty transport gorącego powietrza w dowolne miejsce w budynku. To stosunkowo tanie, a jednocześnie efektywne rozwiązanie, które pozwala lepiej wykorzystać ciepło kominka domowego.
Cichobieżny, wyposażony w podwójną izolację silnik elektryczny, w jaki są wyposażone, zapewnia szczelność i brak zabrudzeń elementów napędowych oraz długą żywotność wentylatorów. W modelach z sensorem temperatury zastosowana jest pełna automatyka. Wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania, a samo będzie się włączać i wyłączać, gdy zajdzie taka konieczność.
Zaletą wentylatorów kominkowych Ventox jest także bardzo łatwy montaż. Dostępne są w średnicach połączeń 100, 120, 135 i 150 mm. Podłącza się je do standardowego zasilania sieciowego 230 V.
Zadania wentylatorów łazienkowych
Wentylatory w łazienkach pełnią kilka istotnych zadań, mających na celu utrzymanie odpowiednich warunków w pomieszczeniu oraz zapewnienie komfortu użytkownikom. Przede wszystkim usuwają wilgoć, która powstaje w wyniku kąpieli. Jak wiadomo, wysoka wilgotność może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, ale także do korozji metalowych elementów mebli.
Bardzo ważnym zadaniem jest zapewnienie dopływu świeżego powietrza i usuwanie tego, które znajduje się w pomieszczeniu. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy w łazience znajdują się urządzenia grzewcze mogące wydzielać tlenek węgla. I w końcu - wentylatory usuwają z łazienki nieprzyjemne zapachy.
Wentylatory z krótkim króćcem
Wentylatory różnią się od siebie wyglądem, kształtem, kolorem oraz sposobem montażu. Mogą być zamontowane w ścianie lub w suficie. Problem może się pojawić wtedy, kiedy do dyspozycji mamy małą przestrzeń do umieszczenia wentylatora - np. gdy chcemy go zamontować w podsufitce, albo w bardzo cienkiej ścianie. Najcieńsze na rynku króćce w wentylatorach ma w swojej ofercie firma Ventox - mają zaledwie 37 mm, a po demontażu klapy zwrotnej jedynie 32 mm.
Klapa zwrotna ma jednak istotne znaczenie - powstrzymuje wsteczny ruch powietrza do pomieszczenia, chroni przed zimnem i nieprzyjemnymi bądź intensywnymi zapachami z kanału wentylacyjnego, dzielonego z sąsiadami.
Dzięki łożyskom kulkowym możliwy jest montaż w dowolnej orientacji. Ze względu na to, że ich front można zdejmować, wentylatory z krótkim króćcem firmy Ventox nie tylko umożliwiają łatwy montaż, ale także bezproblemową konserwację.
Warto także podkreślić, że modele wentylatorów znajdujące się w ofercie firmy wykonane zostały bardzo solidnie, a do tego posiadają wysokiej klasy design, dzięki czemu można je dopasować do każdego stylu, w jakim wykonana została łazienka.
Wentylatory z krótkim króćcem nadają się nie tylko do zastosowań domowych. Doskonale sprawdzą się w biurach, a także w mających bardzo cienkie ściany kamperach, przyczepach turystycznych, domkach holenderskich i kontenerach użytkowych.
Źródło i zdjęcia: Ventox