PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Klimatyzatory

Czym kierować się przy zakupie klimatyzatora do domu i do biura?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Zmieniający się klimat sprawia, że wielu z nas próbuje sobie radzić z nadmiernie wysokimi temperaturami. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zakup klimatyzatora.

Klimatyzator, który chłodzi i grzeje

Chłodzenie to oczywiście najważniejsza z funkcji tych urządzeń, ale okazuje się, że nie jedyna. Potrafią one również ogrzewać powietrze w pomieszczeniach a także osuszać je, skutecznie redukując nadmiar wilgoci.

Niektóre z klimatyzatorów oferują jeszcze więcej: wspierają alergików dzięki temu, że jonizują powietrze oraz oczyszczają je ze szkodliwych zanieczyszczeń takich jak kurz, pyłki czy inne alergeny. Nie mówiąc już o tym, że dzięki zaawansowanej technologii, w inteligentny sposób reagują na zmiany poziomu temperatury otoczenia.

Dwa kryteria doboru klimatyzatora

Klimatyzator to urządzenie, które pracuje przez wiele godzin dziennie. Warto więc wziąć pod uwagę dwa kryteria:

  • Pierwsze kryterium - to poziom hałasu emitowanego przez sprzęt tego rodzaju. Wybierając tanie rozwiązania, narażamy się na uciążliwy dźwięk przez np. cały dzień.
  • Drugie kryterium - to zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jest to o tyle istotne, że latem zużywamy więcej prądu niż o każdej innej porze roku. Decydując się na nowoczesny klimatyzator Bosch, który działa prawie bezszelestnie i zużywa minimalną ilość energii elektrycznej w pośredni sposób zmniejszamy zapotrzebowanie na energię i przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego.

Przewaga klimatyzatora typu split nad monoblokiem

Urządzenia stacjonarne uchodzą za bardziej wydajne. Są w stanie ochłodzić pomieszczenie szybciej dzięki temu, że przepływ powietrza (liczony w metrach sześciennych na godzinę) - jest w ich przypadku większy.

Choć technicznie rzecz biorąc, możliwe jest zamknięcie całego urządzenia w jednej obudowie (tak dzieje się w klimatyzatorach monoblokowych), to bardziej komfortowe warunki użytkowania zapewni sprzęt typu split. Urządzenie to składa się z dwóch elementów. Pierwszy jest montowany wewnątrz mieszkania a drugi, bardziej hałaśliwy - na zewnątrz.

Klimatyzatory do domu i do biura

Współczesne klimatyzatory to rozwiązania niezwykle uniwersalne. Można zastosować je zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w obiektach komercyjnych oraz w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, biura czy szkoły.

Charakteryzują się łatwym montażem oraz intuicyjną obsługą, co jeszcze bardziej przekłada się na ich popularność. W ofercie Bosch znaleźć można szereg modeli klimatyzatorów pokojowych, Single i Multi Split, a także najbardziej rozbudowane systemy VRF.

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.