Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ECOMAX
Czy można zamontować rekuperację w starym domu?
Zamontowanie rekuperacji w nowo budowanym domu jest mniej inwazyjne i prostsze do rozplanowania, ponieważ możemy już na etapie projektu utworzyć plan działań. Utarło się przy tym, że w istniejących budynkach nie ma możliwości montażu rekuperacji. Nie jest to prawdą - taka możliwość jest, jednak wymaga znacznie bardziej skomplikowanych prac budowlanych i z pewnością generować będzie wyższe koszty. Z czym wiąże się instalacja rekuperacji w starym budynku? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu.
ECOMAX
Czy aromaterapia zwalczy bezsenność?
Dzisiejsze czasy sprzyjają bezsenności - niestabilna sytuacja na rynku, podwyżki cen, rosnące stopy procentowe, konflikty zbrojne, rozprzestrzeniające się choroby i inne zmartwienia mogą składać się na gonitwę myśli, która nie pozwala Ci zasnąć. Warto w tej sytuacji szukać różnych sposobów na walkę z tym problemem, na przykład spróbować tzw. aromaterapii na bezsenność.
Frapol
Jakie są najważniejsze parametry przy wyborze rekuperatora?
Najważniejsze parametry to wydajność – czyli przepływ powietrza przez centralę – oraz spręż – zdolność do pokonania oporów przepływu powodowanych przez sieć kanałów, filtry itd. Wartości te są ściśle powiązane.
Frapol
Ile kosztuje eksploatacja rekuperatora?
Rekuperator to serce nowoczesnej wentylacji mechanicznej. Wymiennik, w który jest wyposażony, odzyskuje ciepło ze zużytego powietrza, wywiewanego na zewnątrz budynku i przekazuje je świeżemu, nawiewanemu do środka. Obecnie jest to jedno z najbardziej popularnych sposobów wentylowania pomieszczeń, ze względu na odzysk ciepła pozwalający na uzyskanie sporych oszczędności w zakresie energii, a także przyjazny mikroklimat, który zostaje dzięki niemu wytworzony w pomieszczeniach. Aby rekuperator działał, niezbędne jest podłączenie go do prądu. Ile to kosztuje?
Daikin Airconditioning Poland
Jak klimatyzacja wpływa na wilgotność powietrza w domu?
Jakość powietrza w w miejscu, w którym przebywamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a jego wilgotność przekłada się na odczuwaną przez nas temperaturę i na ilość alergenów, które pojawiają się w powietrzu. Jak zadbać o optymalną wilgotność powietrza i jak wpływa na nią klimatyzacja?
Lindab Sp. z o.o.
Jak dobrać idealny klimatyzator do domu i nie dać się upałom?
Wybierając klimatyzator do domu, możemy dostać prawdziwego zawrotu głowy. Na rynku znaleźć można szereg urządzeń tego typu i zwykle trudno jest określić, który będzie dla nas właściwy. Bez wątpienia przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą dokonać dobrego wyboru. Zebraliśmy najważniejsze cechy klimatyzatorów, na które należy zwrócić uwagę przed ich zakupem.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Czy domowe oczyszczacze powietrza uchronią nas przed koronawirusem?
Pandemia koronawirusa SARS CoV-2 postawiła przed inżynierami wyzwania, w wyniku których powstały innowacyjne urządzenia, będące orężem w walce z tym niewidzialnym wrogiem. Najbardziej powszechna jest dezynfekcja przedmiotów, ale pojawiają się już nowe rozwiązania, które eliminują zagrożenie w powietrzu. Do tej gamy produktów należy montowany na kanale nawiewnym oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R z technologią filtracji Stopfield®.
SemiFinland.pl
Jak obniżyć poziom hałasu w kuchni?
Kuchnia to serce każdego domu. Bywa jednak, że przyrządzanie intensywnie pachnących potraw stawia wysokie wymagania systemowi wentylacji i naszemu komfortowi przebywania w niej, a czasem nawet w całym lokalu.
SemiFinland.pl
4 zasady dotyczące projektowania instalacji wentylacyjnej
Sporządzenie dokumentacji technicznej dotyczącej wentylacji to zadanie dla projektanta. Firma SemiFinland wyróżniła cztery najważniejsze zasady dotyczące projektowania instalacji wentylacyjnej.
Uniwersal
Na czym polega praca wentylacji mechanicznej?
W wentylacji mechanicznej ruch powietrza wymuszają wentylatory, niezbędne jest więc zasilanie elektryczne. Zalety takiego rozwiązania są jednak bezdyskusyjne.
RAFA KONRAD FRĄCZEK
Jaką wybrać kratkę wentylacyjną?
Oprawa kominka jest istotnym elementem aranżacji każdego salonu. Warto podkreślić jego wygląd dodatkami dobrej jakości, które nie zużyją się już po kilku latach. Kratki RADE dodadzą uroku nie tylko salonom, ale też łazienkom, kuchniom i innym pomieszczeniom, w których potrzebne są otwory wentylacyjne.
Stiebel Eltron Polska
Jak powinny działać systemy z odzyskiem ciepła i instalacja wentylacyjna?
Prawidłowo działająca instalacja wentylacyjna oraz system z odzyskiem ciepła przynoszą wiele korzyści: zapewniają m.in. wymianę powietrza i filtrowanie go, usuwają wilgoć i zapobiegają rozwojowi pleśni. Dowiedz się, jak powinna działać wentylacja, i jakie pozytywne skutki jej instalacji odczują wszyscy mieszkańcy Twojego domu.
SemiFinland.pl
Jaki okap wybrać do nowoczesnej kuchni?
Urządzasz kuchnię w stylu nowoczesnym i szukasz okapu, który doskonale będzie pasował do takiej aranżacji, a przy tym oczaruje Cię niezwykle cichą pracą? Postaw na bezsilnikowy okap ścienny.
Tempcold
Co warto wiedzieć o agregatach do schładzania cieczy?
Agregaty do schładzania cieczy to urządzenia, które mają swoje zastosowanie m.in. w halach produkcyjnych, w biurowcach, w serwerowniach i pomieszczeniach technicznych. Co warto i nich wiedzieć?
ECOMAX
Jak poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach?
W Polsce od wielu lat mówi się o złej jakości powietrza. Stężenie pyłu zawieszonego PM1, PM2,5 oraz benzo[a]pirenu (BaP) przekracza dopuszczalne normy szczególnie w sezonie grzewczym. Gdy dużo czasu spędzamy w pomieszczeniach, warto zadbać o jak najwyższą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń (IAQ).