PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Klimatyzatory

Powietrzna pompa ciepła Airwell Wellea - efektywne ogrzewanie domu i firmy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Są ekonomicznym źródłem ciepła, pracują wyjątkowo wydajnie i świetnie współpracują z innymi instalacjami, np. z fotowoltaiką. Powietrzne pompy ciepła Airwell Wellea efektywnie ogrzeją Twój dom i Twoje miejsce pracy.

Masz wątpliwości czy pompa ciepła do ogrzewania to dobry wybór? Rozwiejemy Twoje wątpliwości - klimatyzatory i pompy ciepła Airwell to idealne rozwiązanie do ogrzewania domu i firmy.

Klimatyzatory zapewniają ciepłe powietrze w domu w kilka minut, a pompy ciepła - komfort termiczny, brak przyłączy, komina czy popiołu. Pompy Airwell Wellea gwarantują pracę do -25°C. To zdecydowanie najlepszy sposób ogrzewania w dzisiejszych czasach.

Według IMGW, w sezonie zimowym 2021/2022 średnia obszarowa temperatura powietrza wyniosła 1,2°C, a średnia wieloletnia oscyluje koło 0°C. W takich warunkach klimatycznych powietrzne pompy ciepła pracują wydajnie i są bardzo ekonomicznym źródłem ciepła.

Przykładowo - pompa ciepła Airwell Wellea Split o mocy 8 kW przy temperaturze zewnętrznej -7°C ma współczynnik sprawności COP wynoszący 3,25. To oznacza, że nawet zimą, w ujemnych temperaturach, pompa ciepła z 1 kW pobranej energii elektrycznej wytwarza nawet 3,25 kW energii cieplnej.

Sprawność takiego urządzenia w dłuższym czasu określa współczynnik SCOP  (ang. seasonal coefficient of performance), czyli sezonowy współczynnik efektywności grzania, który wskazuje stosunek uzyskanej w sezonie energii grzewczej do pobranej energii elektrycznej.

Pompa ciepła Airwell Wellea Split
Pompa ciepła Airwell Wellea Split

Współczynnik sezonowy dla ogrzewania SCOP dla klimatu umiarkowanego wynosi nawet 5,2 dla temperatury zasilającej 35°C (ogrzewanie podłogowe) i 3,4 dla 55°C (ogrzewanie grzejnikowe). Nawet przy klasycznym ogrzewaniu grzejnikowym z temperaturą zasilania 55°C nasze pompy ciepła wykazują się klasą energetyczną A++.

W ostatnim czasie ceny pomp ciepła zrobiły się znacznie korzystniejsze dla inwestorów. Brak konieczności wykonywania projektu instalacji gazowej, budowy przyłącza oraz komina, których pompa ciepła nie potrzebuje, powodują, że inwestycja w powietrzną pompę ciepła okazuje się dużo tańszym rozwiązaniem.

Pojawiające się możliwości skorzystania z dodatkowego wsparcia w formie dotacji na zakup i montaż urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii sprawia, że inwestycja w pompę ciepła nie jest takim obciążeniem dla domowego budżetu, jak by się mogło z pozoru wydawać. Jest to też świetne rozwiązanie dla domów wyposażonych w instalację fotowoltaiczną.

Pompa ciepła Airwell

Pompy ciepła Airwell Wellea to urządzenia o wysokiej jakości, wyposażone w komponenty znanych firm. Sercem tych urządzeń jest sprężarka inwerterowa Mitsubishi Electric, ciepło przykazywane jest w wysokosprawnym wymienniku Alfa Laval, a następnie przesyłane do budynku dzięki pompie obiegowej Wilo.

Do tego dochodzą pozostałe elementy, takie jak presostaty, naczynie wzbiorcze czy elementy sterowania zamknięte w kompaktowej, estetycznej obudowie. Deklarowane parametry wydajności czy sprawności pomp ciepła Airwell Wellea potwierdzone są certyfikatem Keymark.

Keymark to dobrowolny europejski znak certyfikacji wskazujący na zgodność z normą europejską (EN), opierający się na testach wykonywanych w niezależnych i kompetentnych jednostkach.

Pompy ciepła Airwell Wellea

Powietrzna pompa ciepła Airwell Wellea zapewnia brak dymu i pyłu, magazynu czy zbiornika na paliwo, brak konieczności jakichkolwiek prac przy źródle ciepła. Obsługa sprowadza się do kilku kliknięć na sterowniku z menu w języku polskim lub odbywa się przy pomocy aplikacji w telefonie przy wykorzystaniu modułu wifi, standardowo wbudowanym w każdym modelu.

Źródło i zdjęcia: Hydropol-Dekor