Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
HEATPEX Sp. z o.o
Czy można samodzielnie przygotować projekt systemu rekuperacji?
Dla osób, które chcą samodzielnie przygotować projekt systemu rekuperacji HEATPEX stworzył program doboru elementów produktu HEATPEX ARIA.
HEATPEX Sp. z o.o
Czy rekuperacja daje realne oszczędności w ogrzewaniu?
Nieustannie poszukujemy rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie zmniejszenie kosztów wytwarzania energii potrzebnej do ogrzania domów. Ma to podwójne uzasadnienie - ekologiczne i finansowe, które wiąże się z ciągle rosnącymi cenami paliw. Chcąc osiągnąć jak najlepsze parametry w tym zakresie, budujemy domy szczelne, w których zatrzymać można jak największą ilość ciepła. To z kolei skutkuje niezdrowym dla naszych organizmów klimatem w ich wnętrzu. Rozwiązaniem jest rekuperacja, dzięki której w naszych domach możemy odetchnąć pełną piersią, jednocześnie oszczędzając na kosztach ogrzewania.
HEATPEX Sp. z o.o
Dlaczego rekuperacja jest taka ważna?
Skuteczna wentylacja jest gwarancją dobrego samopoczucia. Rolą wentylacji jest dostarczanie do budynków świeżego powietrza z zewnątrz oraz usuwanie powietrza zużytego, zanieczyszczonego.
HEATPEX Sp. z o.o
Innowacyjny system rozprowadzania powietrza do rekuperacji Aria ADURO
Szybki montaż, dobra izolacyjność oraz szczelność – to cechy, które powinien posiadać system służący do rozprowadzania powietrza do i z rekuperatora. Firma HEATPEX zaproponowała niedawno rozwiązanie, które ma wszystkie te zalety, a zostało opracowane z myślą przede wszystkim o rekuperacji w domach jednorodzinnych.
ECOMAX
Od czego zależy, ile energii pobiera rekuperator powietrza?
Jak wykonać analizę poboru energii przez rekuperator i od czego zależy, ile właściwie zużyje prądu? Jak zoptymalizować pracę rekuperatora? Przedstawiamy czynniki wpływające na szybkość zwrotu z tej inwestycji.
ECOMAX
Rekuperacja wody - większe oszczędności, mniejsza emisja CO2
Rekuperatory wody wpływają na zmniejszenie śladu węglowego, emisji gazów cieplarnianych i na oszczędność samej wody. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, na jakie zyski finansowe może liczyć dzięki tym urządzeniom. Wyjaśniamy więc, jak działa rekuperator wody oraz jakie korzyści dla domu, dla portfela i dla środowiska przynosi jego instalacja.
ECOMAX
Jak bezpiecznie podłączyć okap kuchenny do rekuperatora?
Decydując się na montaż rekuperacji, warto zdecydować się na podłączenie do niej okapu kuchennego. Takie podłączenie usprawnia skuteczność cyrkulacji i powoduje, że kuchenne opary zostaną wyprowadzone bezpośrednio na zewnątrz, a różnica ciśnień zostanie automatycznie zbilansowana. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie wymaga zachowania określonych zasad bezpieczeństwa. Jakich? Wyjaśniamy w tym artykule.
ECOMAX
Czy rekuperator do odzysku ciepła z wody można zamontować pod odpływem liniowym?
Na tak zadane w tytule pytanie odpowiedź brzmi: Tak, ale tylko modele do tego przeznaczone. Dobrym przykładem jest tu rekuperator do wody ZYPHO iZi 30 z odpływem liniowym 80 cm.
ECOMAX
Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach. Wskazówki i porady
O jakości powietrza w Polsce mówi się od lat i niestety nie są to informacje pozytywne. Należy pamiętać, iż nie jest to problem jedynie zewnętrzny, bowiem zanieczyszczone powietrze przedostaje się również do domów i mieszkań. W jaki sposób przygotować się na jesienno-zimowe dni, kiedy stężenie pyłu zawieszonego PM1, PM2,5 oraz benzo[a]pirenu (BaP) przekroczy dopuszczalne granice?
Lindab Sp. z o.o.
Jak działają aktywne i pasywne belki chłodzące oraz dlaczego warto je stosować?
W zamkniętych pomieszczeniach spędzamy nawet 90% naszego czasu. Biorąc pod uwagę, że standardowy dzień pracy ma 8 godzin, a nierzadko jest rozszerzony także o nadgodziny - już w samym biurze przebywamy co najmniej ⅓ doby.
Lindab Sp. z o.o.
Dom w ekoklimacie! Jak zadbać o energooszczędność w domu?
Systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła i rekuperacja to obecnie już nie nowości, a standardowo stosowane rozwiązania, pozwalające na zachowanie takiego poziomu emisyjności, jaki wynika z obowiązujących przepisów. To jednak nie wszystkie rozwiązania, które są oczekiwane przez współczesnych inwestorów. Odpowiedni system klimatyzacyjny i przydomowa stacja ładowania pojazdów to niektóre z nich. Wszystkie te udogodnienia, wraz z pokryciem dachowym i systemem rynnowym zakupić można w jednym miejscu. Taką możliwość oferuje firma Lindab w ramach nowego projektu "Dom w ekoklimacie", która stawia na komplementarność oferty.
Lindab Sp. z o.o.
Jaką funkcję pełnią kratki wentylacyjne?
Kratki wentylacyjne są stosowane we wszystkich rodzajach budynków i odpowiadają za skuteczną wentylację pomieszczeń. Wykorzystywane są zarówno przy wentylacji grawitacyjnej, jak i mechanicznej.
Lindab Sp. z o.o.
Aranżacja pomieszczeń, a wentylacja. Na co zwracać uwagę?
Czy kiedykolwiek w biurze lub podczas wizyty w restauracji miałeś poczucie, że siedzisz w przeciągu? Często zdarza się, że przebudowujemy lub zmieniamy aranżację pomieszczenia bez uwzględnienia wentylacji. Jednym z wyzwań, które powinniśmy wziąć wtedy pod uwagę jest właśnie powstający przeciąg.
Lindab Sp. z o.o.
Jak sprawdzić jakość powietrza, którym oddychasz?
Codziennie spotykamy sytuacje, w których musimy szybko ocenić jakość rzeczy - robimy to na zakupach spożywczych, podczas wybierania ubrań w sklepie i we własnej pracy zawodowej. Nie pamiętamy jednak o bardzo istotnej kwestii, czyli o sprawdzaniu jakości powietrza, którym oddychamy. Ponieważ nie możemy go zobaczyć, rzadko myślimy o tym, jakie są jego parametry, choć to jeden z czynników wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie nie mniej od pozostałych rzeczy, które na co dzień podlegają naszej ocenie. Jak możesz sprawdzić jakość powietrza, którym oddychasz?
aeroVent
Reversus - rekuperator tak ciepły, że pracuje bez grzałek elektrycznych
Reversus to nowoczesny rekuperator, który może być podłączony do instalacji wentylacyjnej zarówno od góry, jak i od dołu urządzenia. Pozwala to na łatwe zamontowanie rekuperatora w pomieszczeniu gospodarczym, czy garażu, jak i na poddaszu domu. Dzięki możliwości podłączenia rekuperatora z dwóch stron równocześnie można wykonać typową instalację w domu jednorodzinnym dwukondygnacyjnym bez konieczności stosowania trójników.