Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ECOMAX
Jak dobrać rekuperator?
Aby zapewnić bezproblemowe i optymalne użytkowanie rekuperatora, istotne jest zrozumienie tego, jak go dobrać. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.
ECOMAX
Czy warto łączyć rekuperację z klimatyzacją?
Choć cel mają taki sam - zapewnianie komfortu przebywania we wnętrzach o każdej porze roku - różnią się zasadą działania. Jakie są główne różnice pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją i czy warto łączyć pracę tych dwóch systemów?
ECOMAX
Najczęstsze problemy z rekuperacją - jak im zapobiec?
Kwestia montażu systemu rekuperacji nie jest w Polsce regulowana prawnie. Skutkuje to podejmowanie zleceń przez monterów, którzy nie mają dostatecznej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Na uciążliwe efekty pracy amatora nie trzeba czekać długo - do najczęstszych usterek zaliczamy oszronione czerpnie, brudne wyrzutnie, nieczystości przy anemostatach i hałas w domu.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Czym efektywnie chłodzić pomieszczenia w upalne dni? Sprawdź dostępne rozwiązania od De Dietrich
Nowoczesne systemy klimatyzacji oraz pompy ciepła zapewnią przyjemny chłód latem w domach, biurach i innych przestrzeniach, natomiast w sezonie grzewczym skutecznie je ogrzeją. Na jakie rozwiązania od De Dietrich warto postawić, aby zapewnić sobie komfort termiczny w czasie upałów?
Ecoventeam
Rekuperator decentralny PRANA w ścianie zamiast centrali wentylacyjnej i sieci kanałów pod sufitem
Rekuperatory PRANA to nowoczesna rekuperacja ścienna, która pozwala tworzyć zdecentralizowane systemy wentylacyjne oparte o miedziany przeciwprądowy wymiennik ciepła.
Alnor Systemy Wentylacji
Rekuperatory do zabudowy MinistAIR
Rekuperator jest niezbędnym elementem wyposażenia dla budynków budowanych w technologii energooszczędnej i pasywnej. Rekuperator to inaczej centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Wyposażony jest w wymiennik, który odzyskuje ciepło ze zużytego, wywiewanego z budynku powietrza i przekazuje je do świeżego, nawiewanego do środka, bez wykorzystywania dodatkowej energii. To nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność na rynku budowlanym, głównie ze względu na oszczędności jakie niesie ze sobą.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jak często trzeba zmieniać filtry w rekuperatorze?
Zakup systemu wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacji, pozwala na podwyższenie komfortu przebywania w naszym domu i na uzyskanie lepszej jakości powietrza w jego wnętrzach. Jak powinniśmy dbać o rekuperator, żeby był maksymalnie wydajny?
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Odetchnij świeżym powietrzem w domu w stylu eco
Ekologiczne budownictwo – które jest dziś tyleż modne, co konieczne, opiera się w swoim założeniu na zasadach dbałości o środowisko. Jak pokazują światowe trendy, coraz więcej osób podchodzi do tematu poważnie, wybierając te rozwiązania, które służą planecie. A jeśli do tego wpływają też korzystnie na naszą codzienność i na nasze zdrowie? Czy można dokonać lepszego wyboru?
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Jak jakość powietrza wpływa na codzienne funkcjonowanie?
Świeże i czyste powietrze jest niezbędne dla naszego zdrowia. Przeludnione miasta, zatłoczone drogi, dymiące kominy wielkich fabryk, postęp prac budowlanych i działalność rolnicza wywierają negatywny wpływ na jakość otaczającego nas powietrza.
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Co lepsze, anemostat czy kratka wentylacyjna?
Anemostat i kratka to dwa popularne zakończenia systemów wentylacji lub rozprowadzania ciepłego powietrza. Choć pełnią podobną rolę, występują pomiędzy nimi istotne różnice, które wpływają na ich funkcje użytkowe.
Boryszew Erg
Jaki płyn do prania tapicerki samochodowej?
Zachowanie czystości w samochodzie nie jest proste, zwłaszcza, jeśli podróżują nim dzieci i zwierzęta. Zwykle najbardziej cierpi tapicerka, która jest dodatkowo jednym z najtrudniejszych do wyczyszczenia elementów samochodu. Jej stan pogarsza się również wraz z wiekiem pojazdu. W jaki sposób skutecznie i bez większego wysiłku wyczyścić tapicerkę samochodową?
Boryszew Erg
Co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy?
Podczas zimy wiele osób zmagających się z niskimi temperaturami zadaje sobie pytanie, co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy w samochodzie. Nieprzyjemna sytuacja może wystąpić, gdy chcemy uruchomić samochód i spryskać nim przednią szybę, a płyn nie chce wylecieć z dyszy. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak sobie poradzić z zamarzającym płynem i uniknąć problemów. Dzięki naszym poradom dowiesz się, jak łatwo i szybko zlikwidować problem zamarzającego płynu do spryskiwaczy i cieszyć się bezproblemową jazdą podczas mroźnej zimy.
Ventox
Jak zapewnić świeże powietrze w pomieszczeniach? Skutki złej wentylacji
Jeśli wentylacja w domu jest nieskuteczna, to wcześniej czy później zdamy sobie z tego sprawę. Z pewnością pojawią się niepokojące symptomy. Żeby zauważyć nieprawidłowości, trzeba mieć jednak minimum wiedzy na ten temat.
Ventox
Jak działa wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności?
Łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na wilgoć. Nadmiar wilgoci bierze się oczywiście z kąpieli/prysznica, ale szczelna stolarka okienna i wentylacja grawitacyjna mogą utrzymywać ten stan zbyt długo. Doskonałym rozwiązaniem może być zastosowanie wentylatora z czujnikiem wilgotności. W jaki sposób działa?
Wavin
Syndrom chorego budynku - jak z nim walczyć?
W dobie dynamicznie rosnących kosztów energii dążenie do ich ograniczenia w budynkach mieszkalnych zyskuje na znaczeniu. Koncentrujemy się na budowie domów o jak najlepszych parametrach izolacyjności, co – owszem – przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, lecz niejednokrotnie ma negatywny wpływ na warunki komfortu w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Dlaczego nadmiernie izolowane pomieszczenia nie są dla nas korzystne i jakie rozwiązania skutecznie poprawiają samopoczucie mieszkańców oraz charakterystykę energetyczną budynku?