Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Boryszew Erg
Zalałem pompę ciepła glikolem - co teraz?
Zastosowanie glikolu w pompach ciepła staje się coraz popularniejsze, szczególnie w regionach o chłodnym klimacie. Jeśli przypadkowo zalałeś swoją pompę ciepła glikolem, warto wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie systemu i uniknąć potencjalnych problemów.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Montaż i serwis klimatyzacji - jak unikać najczęstszych błędów?
Montaż klimatyzacji wymaga precyzji i odpowiedniej wiedzy technicznej. Mimo nowoczesnych rozwiązań, błędy w instalacji i serwisie mogą znacząco wpłynąć na wydajność systemu. Dowiedz się, jak unikać najczęstszych pomyłek, aby cieszyć się efektywnym i trwałym chłodzeniem oraz ogrzewaniem. Poznaj praktyczne wskazówki dotyczące właściwej lokalizacji jednostek, odpowiedniej mocy urządzeń oraz regularnego serwisu, które zapewnią optymalną funkcjonalność klimatyzacji.
OEM Energy
Klasy filtrów powietrza: co oznaczają i jak je wybrać?
Filtracja jest jednym z podstawowych czynników uzdatniających powietrze w pomieszczeniach zamkniętych oraz zabezpieczających urządzenia dystrybucji powietrza przed uszkodzeniem podzespołów. Głównym zadaniem filtrów jest zatrzymywanie na swojej powierzchni zanieczyszczeń pyłowych i mikrobiologicznych o różnym stopniu uziarnienia w zależności od deklarowanej klasy filtra, ale również zmniejszenie ciśnienia powietrza ze względu opór przepływu.
aeroVent
Czy rekuperacja działa skutecznie latem?
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, znana również jako rekuperacja to idealny sposób na skuteczną wentylację budynku przy jednoczesnym odzysku ciepła dzięki wymiennikowi ciepła w rekuperatorze, który zatrzymuje ciepło wywiewane w budynku i przekazuje je z powrotem do powietrza nawiewanego. Zimą i jesienią ponowne wykorzystanie czy inaczej odzyskanie ciepła jest ogromną zaletą, z uwagi na fakt, że rekuperacja odzyskuje ok. 90% ciepła, które przy tradycyjnej, grawitacyjnej wentylacji byłoby bezpowrotnie usunięte z budynku, a tym samym zmarnowane. Dom z rekuperacją nie generuje więc strat ciepła.
ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.
Jak wygląda montaż klimatyzacji?
Klimatyzacja przynosi ulgę podczas upalnych dni, a że tych z roku na rok jest więcej, klimatyzatory cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich montaż wymaga precyzyjnego planowania, doboru odpowiedniego urządzenia oraz fachowego wykonania. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis wszystkich etapów montażu klimatyzatora, od przygotowania po finalne uruchomienie.
aeroVac
Czy warto zainstalować w domu rekuperację i odkurzacz centralny?
Budowa domu to nie lada wyzwanie, o czym doskonale wiedzą wszyscy, którzy podjęli się tego zadania. Proces budowy domu jest relatywnie długi i musi przebiegać zgodnie z określonymi etapami. Jeśli jesteś na etapie projektowania, to idealny moment na zastanowienie się i zaplanowanie wyposażenia oraz instalacji, które powinien mieć Twój nowy dom.
Stiebel Eltron Polska
Zbyt dużo dwutlenku węgla w szkołach? Jak zapewnić zdrowe warunki do nauki?
Wysokie stężenie CO2 i radonu w szkołach to poważny problem, który negatywnie wpływa na zdrowie i koncentrację uczniów. Jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić im komfortowe i bezpieczne warunki do nauki? W tym artykule przedstawiamy sprawdzone rozwiązania, które pomogą w walce z nadmiarem szkodliwych substancji w powietrzu.
Prodmax
Porównanie wymiennika obrotowego i wymiennika krzyżowo-przeciwprądowego w rekuperatorze
Nowo powstałe dzisiejsze domy są bardzo energooszczędne. Wysoką klasę energetyczną budynku zapewniają między innymi instalacje OZE. Do nich śmiało można zaliczyć instalację wentylacji mechanicznej, która zapewni nam czyste, filtrowane powietrze w całym budynku. Decydując się na rekuperację jesteśmy w stanie zapewnić zmniejszenie strat ciepła. Centrale wentylacyjne to jednostki wyposażone w mechanizm odzyskiwania ciepła. Najważniejszym elementem rekuperatora jest wymiennik ciepła. Oczywiście na rynku dostępne są różne wymienniki. Dziś jednak, zastanowimy się nad tym, które z tych rozwiązań jest lepsze.
aeroVent
Jakie filtry stosować do rekuperatora?
W rekuperatorach, które są urządzeniami stosowanymi w systemach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, dla zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza stosuje się filtry nawiewne i wywiewne o różnej klasie filtracji.
LG ELECTRONICS Polska
Gdzie oddać stary klimatyzator?
Klimatyzatory to urządzenia, które po latach użytkowania mogą ulegać zużyciu i wymagać wymiany. Istotne jest, aby pozbyć się starego sprzętu w sposób zgodny z przepisami i przyjazny dla środowiska. W tym artykule przedstawiamy, gdzie i jak można oddać zużyty klimatyzator, zgodnie z obowiązującymi normami.
LG ELECTRONICS Polska
Klimatyzator do domu - jak wybrać idealny model?
Zakup klimatyzatora to inwestycja w komfort podczas upalnych dni. Mnogość dostępnych modeli może jednak utrudnić decyzję. Ten artykuł przedstawia kluczowe kwestie, które warto wziąć pod uwagę, aby wybrać idealny klimatyzator do domu.
aeroVent
Centralna rekuperacja versus rekuperator ścienny
Myśląc o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła pierwszym skojarzeniem, dla większości osób, jest rekuperacja centralna. Czyli rekuperacja rozumiana jako zintegrowany system złożony z jednostki centralnej połączonej z rozprowadzoną po całym budynku instalacją kanałów wentylacyjnych, kolektorów, puszek i punktów nawiewnych.
aeroVent
Wydajność wentylacji mechanicznej. Ile powietrza na m3/h?
Wydajność wentylacji mechanicznej zależy od wielu czynników, w tym od wielkości pomieszczeń, liczby osób korzystających z przestrzeni, a także od specyficznych wymagań dla danego typu budynku lub pomieszczenia. Dla przeciętnego mieszkania lub domu jednorodzinnego zalecane wartości wydajności wentylacji mechanicznej mieszczą się w przedziale od 30 do 60 m³/h (metrów sześciennych na godzinę) na osobę. W jaki sposób wyliczyć optymalną wydajność?
aeroVent
Nie daj się nabrać! 10 kłamstw o rekuperacji, które krążą w sieci
Każda osoba budująca dom szuka najlepszych rozwiązań do zastosowania w swoim wymarzonym domu. Jedną z wielu instalacji w domu jest rekuperacja, którą coraz częściej stosujemy w naszych domach jako skuteczny sposób wentylacji. Niemniej jednak często można natknąć się na różne mity, a wręcz kłamstwa i fałszywe informacje na temat rekuperacji.
W tym artykule przedstawimy 10 kłamstw na temat rekuperacji i spróbujemy rzetelnie wyjaśnić czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i jakie niesie korzyści dla nas i naszego zdrowia, a także dla naszego domu.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła - jak dobrać najlepszą dla Twojego domu?
Zastanawiasz się, co to jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, jak ją odpowiednio dobrać do swoich potrzeb oraz na co zwracać uwagę podczas jej wyboru? A może szukasz profesjonalnej porady w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia?