Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
FIBARO
Mieszkaj jak Bill Gates
O naszpikowanej elektroniką rezydencji twórcy Microsoftu krążą już legendy. Jak się okazuje w podobne rozwiązania może swój dom wyposażyć każdy z nas. Technologie, które zmienią budynek w inteligentny są bowiem dostępne także na polskim rynku. W dodatku wcale nie trzeba na nie wydawać milionów.
Sukces Technology Group – Dziemiańczuk sp.j.
Uczymy samoobrony nasze domy
Proces automatyzowania przestrzeni w jakich się poruszamy coraz częściej zagląda do naszych domów. Dziś mamy już możliwość tak zaprogramować mechanizmy zamontowane w budynkach, aby same reagowały na ingerencję osób niepożądanych, niekorzystne warunki atmosferyczne, a nawet udawały obecność domowników, tak by nie kusić potencjalnych włamywaczy podczas naszej nieobecności.
Armacell Poland
Izolacje a kwestia bezpieczeństwa pożarowego?
W razie wystąpienia pożaru paliwem dla ognia może stać każdy materiał znajdujący się w zasięgu płomieni. Dotyczy to w równej mierze drewnianych mebli, syntetycznych dywanów jak i plastikowych zabawek. Jednym z bardziej newralgicznych elementów są jednak izolacje techniczne, które mogą nie tylko płonąć, ale również wytwarzać zabójczy dym, a nawet prowadzić do przedostania się ognia przez niepalną ścianę.
FIBARO
Inteligentny dom, a nawet… kościół
Drzwi otwierane fotokomórką czy wszechobecny monitoring w biurowcach to już standard, który nie budzi naszego zdziwienia. Ale sterowanie oświetleniem w kościele za pomocą smartfona i inteligentne rozwiązania wykorzystywane w przedszkolu czy SPA nadal są zaskoczeniem. Tymczasem miejsc, w których na różne sposoby korzysta się z tego typu technologii jest coraz więcej.
REGULUS - system
Grzejniki wodne c.o. dla budownictwa szkieletowego i drewnianego
Domy budowane w technologii szkieletowej oraz domy z bali mają stale rosnące grono zwolenników. Prócz znacznej prostoty i szybkości w ich stawianiu, wielu możliwości w tworzeniu urozmaiconego kształtu ich bryły oraz jednorodności technologicznej, najczęściej podkreślanymi argumentami "za" jest ich energooszczędność i łatwość ogrzania.
Alpol A. E. Schober s.j.
Porównanie monitorów myLogic w cyfrowym systemie wideodomofonowym DUO
Wspólne cechy to identyczny wygląd zewnętrzny, praca w cyfrowym systemie DUO, identyczne akcesoria: puszka podtynkowa, uchwyty natynkowe, podstawa skośna na biurko.
Sukces Technology Group – Dziemiańczuk sp.j.
Automatyczne rolety - standard domu XXI wieku
Zbliża się wiosna, wzmożony czas budów i remontów. Pierwszy etap budowy to doskonały czas, na podjęcie decyzji odnośnie wyboru i montażu rolet zewnętrznych.
Auraton
Lars: Monitoring... powietrza
W nowoczesnym budownictwie zrównoważonym, zwłaszcza w obiektach użytkowych, priorytetem – obok oszczędności energii - jest także jakość powietrza wewnętrznego. W sposób zasadniczy wpływa ono bowiem na samopoczucie, komfort pracy i nauki oraz zdrowie użytkowników wnętrz.
Armacell Poland
Jak mocować rury bez mostków cieplnych i zacieków?
Mostki cieplne w instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej to negatywne zjawisko polegające na niekontrolowanej wymianie ciepła pomiędzy rurami i otoczeniem. Pojawia się ono w tych fragmentach izolacji, gdzie zwiększone jest przewodnictwo termiczne, czyli np. w miejscu ściskania otuliny przez metalowe obejmy użyte do mocowania rur do ścian. O tym jak walczyć z tym negatywnym zjawiskiem, a także jak zapobiegać skraplaniu się pary wodnej na instalacji, mówi Jarema Chmielarski, dyrektor obsługi technicznej rynku z firmy Armacell.
Armacell Poland
Nowy wymiar mocowania – Armafix X firmy Armacell
Podczas projektowania instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej bardzo często zapominamy, jak istotną rolę odgrywa sposób mocowania rur do ściany czy sufitu. A to właśnie w tych miejscach najczęściej powstają mostki cieplne, które nie tylko powodują straty energii, ale mogą również prowadzić do kondensacji wilgoci. System mocowań Armafix X firmy Armacell pozwoli nam uniknąć tego typu problemów.
FIBARO
Inteligentny sposób na kryzys wg Fibaro Group
Rachunki za media pochłaniają znaczną część domowego budżetu. Dlatego warto zainteresować się rozwiązaniami pozwalającymi nie tylko zmniejszyć ich wysokość, ale też racjonalnie zarządzać zużyciem energii.
Armacell Poland
Oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe dzięki izolacji SH/Armaflex
Stając przed wyborem izolacji instalacji grzewczych i wodno-kanalizacyjnych należy wziąć pod uwagę wiele czynników mających wpływ zarówno na obniżenie strat energii, jak i na nasze bezpieczeństwo w przypadku pożaru.
ARISTON THERMO Polska
Inteligentny sposób na energię solarną
Funkcjonujący już od dwóch lat system dofinansowań do 45% inwestycji w instalacje solarne sprawia, że odnawialna energia słoneczna cieszy się coraz większą popularnością. Dokonując wyboru komponentów warto zwrócić uwagę na doświadczonych producentów, oferujących wysokiej jakości produkty i kompleksową obsługę klienta. Firma Ariston wspiera inwestycje w przyszłościowe technologie dostarczając innowacyjnych rozwiązań systemowych z serii Kairos i fachowe doradztwo w uzyskaniu dofinansowania.
Armacell Poland
Jak dobrać izolację techniczną?
Izolacja instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych czy sanitarnych spełnia wiele ról. Nie tylko pozwala ona zminimalizować straty energii, ale również przeciwdziała skraplaniu wody, chroni instalację czy wręcz pozwala wyeliminować hałas generowany przez rury. Jednak warunkiem jej prawidłowego działania jest odpowiednie dopasowanie do konkretnej sytuacji. O tym jak to zrobić mówi ekspert z firmy Armacell.
ARISTON THERMO Polska
Kompleksowe rozwiązanie instalacji solarnej
Polski rynek kolektorów słonecznych znalazł się w tym roku na czwartym miejscu pod względem sprzedaży w Europie, z łączną powierzchnią zainstalowanych kolektorów prawie 203 tys. m2. Dynamicznemu wzrostowi towarzyszy doskonalenie technologii, od których wymaga się coraz większej intuicyjności obsługi. Odpowiedzią na rosnące potrzeby firm montażowych jest zintegrowany zasobnik solarny Kairos Macc firmy Ariston z wbudowaną grupą hydrauliczną i sterownikiem SENSYS.