Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jakie okna i drzwi należy wybrać, aby osiągnąć wymagany poziom odporności ogniowej w budynkach?
Istotnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa budynków jest ochrona przed pożarem i skutkami z nim związanymi. Przepisy dotyczące budownictwa nakładają na projektantów i wykonawców wiele wymagań w tym zakresie.

Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe?
Owady, choć w większości pożyteczne, potrafią uprzykrzyć życie. Trudno się przed nimi uchronić zwłaszcza latem, kiedy okna pozostają otwarte, a insekty wykazują się dużą aktywnością. Jedynym skutecznym sposobem jest zamontowanie moskitiery we wszystkich oknach, w tym balkonowych, a czasem także w drzwiach. Ile to kosztuje?

Jakie rolety wybrać do domu i mieszkania?
Rolety zewnętrzne cieszą się zainteresowaniem wśród właścicieli mieszkań oraz domów. Nie tyko poprawiają komfort codziennego życia, sprawiając, że nie razi nas słońce, ale także poprawiają energooszczędność, bezpieczeństwo, zwiększają prywatność czy ochronę przed hałasem. Czym kierować się podczas zakupu rolet zewnętrznych, aby służyły nam przez wiele lat?

Jakie są korzyści z zainwestowania w pergolę tarasową?
Na różne sposoby możemy wykorzystać tarasy i przydomowe ogrody, nie tylko w letnie dni. Dlatego coraz więcej właścicieli decyduje się na pergole, które nie tylko dają nam dodatkową przestrzeń, ale też pozwalają cieszyć się nią w różnych warunkach atmosferycznych. Pergole są także idealnym rozwiązaniem dla obiektów komercyjnych, które chcą powiększyć powierzchnię handlową lub zadaszyć letnie ogródki. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze pergoli?

Jak ocieplić dom zimą? Postaw na termoizolacyjne rolety zewnętrzne
Jeśli szukasz sposobu na ograniczenie wydatków na ogrzewanie, które w najbliższym sezonie grzewczym może być wyjątkowo drogie, pomyśl o montażu zewnętrznych osłon okiennych. Nowoczesne rolety zewnętrzne minimalizują stratę ciepła uciekającego przez okna, która może wynosić nawet 15-25%, a do tego zapewniają ciszę i bezpieczeństwo.

Jakie rolety do budynków nowo budowanych i istniejących?
Rolety zewnętrzne zabezpieczają zarówno przed słońcem i wynikającym z niego nagrzewaniem się pomieszczeń, jak i przed hałasem z zewnątrz. Dziś trudno sobie wyobrazić okna, zwłaszcza na najniższej kondygnacji, nie wyposażone w takie urządzenia. W zależności od tego czy rolety mają zostać zamontowane w nowo budowanym czy w istniejącym budynku, użytkownik ma do wyboru dwa typy urządzeń: rolety adaptacyjne i podtynkowe.

Markiza sterowana ręcznie czy automatycznie?
To wybór, przed którym stają klienci zamierzający zakupić markizę. Oczywiście, pierwsza myśl jest taka, że automatyczna markiza o lata świetlne wyprzedza tę sterowaną ręcznie. W rzeczywistości oba rozwiązania mają swoje zalety. Warto przed zakupem zapoznać się z nimi, by dokonać właściwego dla siebie wyboru.

Jak wybrać okna pod kątem wodoszczelności?
Duże skoki temperatur i zmienne ciśnienie są przyczyną silnych wiatrów, gwałtownych burz oraz częstych ulew powodujących powodzie. Wszystko to jest testem dla okien i drzwi w każdym domu. Aby woda opadowa nie przeciekała przez okna do wnętrz, stolarka powinna posiadać najwyższą klasę wodoszczelności.

Zalety stolarki aluminiowej i jej wpływ na środowisko
Ochrona środowiska stała się wspólnym wyzwaniem dla przywódców państw, firm, organizacji pozarządowych oraz wszystkich obywateli. Jednym z kroków, które podjęto w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej, jest niskoemisyjność. Na czym polega i jakie rozwiązania wspierające niskoemisyjność przygotowała firma Aluprof?

Jak skutecznie obniżyć rachunki za ogrzewanie?
Rachunek za ogrzewanie może nas przyprawić o palpitację serca, zwłaszcza po zakończeniu sezonu grzewczego. Często kwoty idą w tysiące złotych. Wielu z nas wydaje się bowiem, że do ogrzania całego domu kaloryfery muszą działać pełną parą.

Jak zimą zaoszczędzić na energii i ogrzewaniu dzięki inteligentnemu domowi?
Prąd kosztuje coraz więcej, a zimą właścicieli domów czekają jeszcze słone rachunki za ogrzewanie. Tomasz Koziarek, ekspert firmy Somfy radzi, jak oszczędzić energię i ogrzewanie, dzięki rozwiązaniom inteligentnym.

Jak ochronić swój dom przed przegrzaniem bez klimatyzacji?
Do utrzymania odpowiedniej temperatury wnętrz nie potrzebujesz dużych zasobów energii elektrycznej. Jeśli nie chcesz przegrzewać wnętrz swojego domu, ale wolisz zrezygnować z klimatyzacji ze względu na rosnące ceny prądu, skorzystaj z rozwiązań wykorzystujących energię słoneczną. Pomogą Ci w tym na przykład solarne napędy do rolet.

Jak zasłonić okna na parterze?
Jeśli mieszkasz na najniższej kondygnacji, to z pewnością jedno z pytań, które Cię nurtuje, brzmi: jak zasłonić okna na parterze. Niezwykle cenne dla wszystkich domowników jest zachowanie prywatności. Liczba rozwiązań jest dość długa.

Rolety rzymskie zamiast firan - czy to dobry wybór?
Dobrze dobrane rolety rzymskie nadają wnętrzom elegancji i dobrego smaku. Mogą całkowicie zasłaniać okna lub przepuszczać ciepłe, miękkie światło. Sprawdzą się tam, gdzie nie mamy miejsca na klasyczne zasłony, ale chcielibyśmy pięknie udekorować okno.

Jak ochronić poddasze przed nadmiernym nasłonecznieniem?
W upalne lato temperatura na poddaszu potrafić być bardzo wysoka, co negatywnie wpływa na ludzi i zwierzęta przebywające w najwyżej położonych pomieszczeniach. Za pomocą rolet do okien dachowych możemy znacznie ograniczyć ilość promieni słonecznych docierających do wnętrza domu.