Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Czy rolety zewnętrzne skutecznie chronią przed włamaniem?

Czy rolety zewnętrzne są w stanie całkowicie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Czy rolety zewnętrzne skutecznie chronią przed włamaniem?
MS więcej niż OKNA Okna z PVC
www.ms.pl
MS więcej niż OKNA Okna z PVC
Dane kontaktowe:
59 84 10 800
Portowa 16, 76-200 Słupsk

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Parametry antywłamaniowe rolet zewnętrznych zależą od zastosowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Najprostsze zabezpieczenia to zamki i rygle. W bardziej wytrzymałych na ataki modelach pancerz wykonany jest z grubszego i sztywniejszego materiału, a prowadnice są wzmocnione i odpowiednio ukształtowane. Elementem bezpieczeństwa są też specjalne wieszaki, które uniemożliwiają podniesienie rolety z zewnątrz.

Rolety mają sześć klas odporności na włamanie - od RC1 do RC6 (przy czym w sprzedaży dostępne są głównie produkty z dwóch pierwszych). Wyroby klasy 1 można sforsować bez użycia narzędzi, wykorzystując siłę mięśni. Rolety klasy 2 można natomiast pokonać przy użyciu prostych narzędzi, np. wkrętaka, w 3 minuty.

To pokazuje, że tego typu osłony nie zapewnią nam stuprocentowego bezpieczeństwa. Im dłużej jednak intruz będzie się siłował z osłoną, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie zauważony albo się zniechęci.

Na zdjęciu otwierającym: Pancerz rolety zewnętrznej stanowi szczelną osłonę chroniącą przed słońcem, hałasem, włamywaczami, a zimą także przed chłodem. MS WIĘCEJ NIŻ OKNA