Jakie możliwości daje włączenie osłon przeciwsłonecznych do systemu inteligentnego budynku?

Wyobraź sobie dom, w którym rolety automatycznie reagują na warunki pogodowe, zapewniając komfort i chroniąc Twój dom. Z systemem inteligentnym to możliwe!

Jakie możliwości daje włączenie osłon przeciwsłonecznych do systemu inteligentnego budynku?
Tomasz Jasieński – Przedstawiciel firmy WAREMA od 27 lat Osłony przeciwsłoneczne
Dane kontaktowe:
22 812 05 09
Biuro techniczno-handlowe: ul. I Poprzeczna 10A 04-602 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W domu inteligentnym rozmaite instalacje (wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja, system alarmowy) współdziałają ze sobą i z różnymi urządzeniami - w tym przypadku z osłonami okiennymi (przede wszystkim z roletami) - co daje wiele korzyści.

Przykładowo po zaprogramowaniu pracy rolet, będą się one samoczynnie podnosić i opuszczać w zależności od pory dnia. System może wykorzystywać aktualną prognozę pogody pobraną z Internetu i opuszczać osłony w mroźne noce (żeby dom się nie wychładzał) oraz w czasie upałów (żeby się nadmiernie nie nagrzewał). Tak samo może działać markiza tarasowa - w zależności od warunków atmosferycznych w odpowiednim momencie zwinie się lub rozwinie.

Gdy powietrze na zewnątrz będzie mocno zanieczyszczone lub wilgotne - rolety automatycznie się zamkną. Podobnie stanie się w przypadku wykrycia przez system alarmowy obecności koło domu intruza. Kolejne rozwiązanie to symulowanie obecność mieszkańców. Pod nieobecność domowników system o danej porze opuści rolety, aby wywołać wrażenie, że ktoś jest w budynku.

Zautomatyzowanie pracy osłon pozwala więc poprawić bezpieczeństwo, a także obniżyć koszty utrzymania domu.

Redakcja BD