Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ultrament
Dach bez pęknięć i dziur. Tak w prostych krokach naprawisz papę
Wiosna to świetny czas na dokonanie wszystkich niezbędnych prac na dachu. Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.
Dorken Delta Folie
Czy dach zabezpieczony dobrą membraną można pozostawić na zimę i ruszyć z kryciem na wiosnę?
Przerwa w harmonogramie robót to coś, z czym powinien liczyć się każdy inwestor. Inaczej wygląda ona jednak w ciepłych miesiącach letnich, a inaczej gdy nadchodzą jesienne słoty oraz ujemne temperatury. Zwłaszcza, kiedy do stanu surowego zamkniętego jeszcze daleko. Jak zatem zabezpieczyć konstrukcję dachową, gdy przewidujemy, że prace dekarskie mogą przeciągnąć się do późnej jesieni, a nawet zimy?
Marma Polskie Folie
Istotna rola wysokoparoprzepuszczalnych membran wstępnego krycia MWK w dachu spadzistym
Obecnie stosuje się już powszechnie precyzyjne nazwy: FWK, czyli niskoparoprzepuszczalne folie wstępnego krycia i MWK, czyli wysokoparoprzepuszczalne membrany wstępnego krycia. FWK zastąpiły deski z papą w roli uszczelnienia pokryć leżących na łatach stosowanych na dachach pochyłych. Wprowadzono je w celu obniżenia kosztów wykonania warstwy wstępnej i oceniano, że obniżenie kosztów było duże, bo czterokrotne.
Izolacja - Jarocin
Jaką papę najłatwiej położyć na deskowanie z płyt OSB?
Od wielu lat na podłożach drewnianych są układane albo papy tradycyjne, albo cienkie papy termozgrzewalne. Papy te przybija się gwoździami papowymi do drewnianego podłoża, a często i klei na lepik na zimno (papy tradycyjne) lub zgrzewa (papy termozgrzewalne). Ich montaż bywa kłopotliwy, ponieważ często połać dachowa jest nachylona pod znacznym kątem i podklejanie czy zgrzewanie papy jest bardzo pracochłonne.
Marma Polskie Folie
Zastosowania ekranów pod pokrycia z paneli rąbkowych
Od dawna pod blachy tytanowo-cynkowe, cynkowe, aluminiowe itp. łączone na rąbki a układane na poszyciach (na deskowaniu, płytach wiórowych lub sklejkach) stosuje się warstwę przekładkową z wysoko paro-przepuszczalnych membran. Tego typu podkłady w dachach wentylowanych spełniają rolę warstwy poślizgowo-rozdzielającej.
Izolacja - Jarocin
Czym najlepiej pokryć dach skośny z pełnym deskowaniem?
Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty związane z bezpieczeństwem i gwarancją dobrego wykonania dachu.
Schomburg Polska
Jak wykonać hydrofobizację elewacji?
Hydrofobizacja elewacji jest jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań podczas renowacji budynków.
Alchimica Polska
Płynna membrana Hyperdesmo - system do renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych
Tworzy nową membranę hydroizolacyjną bezpośrednio na zniszczonym pokryciu dachowym - całkowicie bezszwową i silnie związaną z podłożem, którego nie trzeba zrywać. Wydłuża czas eksploatacji dachu minimum o 25 lat, i zwiększa wydajność pracy fotowoltaiki i kolektorów słonecznych. Poznaj wszystkie zalety płynnej membrany Hyperdesmo.
Botament Systembaustoffe
Wszystko, co musisz wiedzieć o hydroizolacji tarasu lub balkonu pod płytki na dystansach
Co jest ważne przy wyborze hydroizolacji balkonu lub tarasu pod płytki na dystansach? Zobacz, jak wykonać ją krok po kroku.
Marma Polskie Folie
Jak prawidłowo położyć folię paroizolacyjną?
Folie polietylenowe, będące popularnym materiałem paroizolacyjnym, chronią przegrody budowlane przed napływem pary wodnej od wewnątrz, która po kondensacji może spowodować zgubne w skutkach zawilgocenie izolacji termicznej. Przegrodą tą może być dach, ściana lub strop. Aby paroizolacja działała prawidłowo, konieczne jest jej szczelne i precyzyjne układanie ze względu na zdolności penetracyjne pary wodnej.
Dorken Delta Folie
Zatrzymaj wilgoć - skuteczne metody renowacji zawilgoconych piwnic
Wilgoć w piwnicach to problem, który często wymaga podjęcia pilnych działań remontowych. Znaki zawilgocenia są łatwo rozpoznawalne - charakterystyczny zapach stęchlizny, wilgotne plamy na ścianach, kruszący się tynk, a nawet rozwijająca się pleśń. Jest to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia mieszkańców budynku. Zarodniki pleśni mogą wywoływać alergie i choroby układu oddechowego, dlatego konieczne jest szybkie działanie.
mdm®NT spółka z o.o.
Zintegrowany dach solarny MyRoof - dach + prąd + design
Jako cywilizacja dotarliśmy do punktu, w którym systemowe odejście od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii przestało być opcjonalne. To warunek konieczny do tego, by nasza planeta mogła dalej funkcjonować w obecnym kształcie i była bezpiecznym miejscem dla rozwoju przyszłych pokoleń. Nie mówimy tu wyłącznie o chwytliwych sloganach, ale faktach - realnych decyzjach, które mają za zadanie wprowadzać zmiany. Bo zmiany są niezbędne tu i teraz.
Dorken Delta Folie
Membrany niskiej jakości na dachu. Jak mogą zniszczyć konstrukcję?
Dach to jeden z najważniejszych elementów budynku. To właśnie on w największym stopniu zabezpiecza całą konstrukcję przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i wypływa na energooszczędność. Jedną z kluczowych jego części jest membrana dachowa, która ochrania budynek i zapewnia odpowiednią izolację. Wybór tego materiału ma duże znaczenie, ponieważ użycie produktu niskiej jakości może spowodować degradację całej konstrukcji. W jaki sposób może się to stać i jak wybrać odpowiednią membranę?
SIKA POLAND
Jak wykonać izolację przeciwwilgociową balkonu?
Woda jest zasobem życiodajnym, ale jednocześnie niszczycielskim. Szczególnie niełaskawa jest dla elementów budynków, zwłaszcza tych, które znajdują się na zewnątrz i narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, w tym deszczu i śniegu. O niektóre z takich miejsc, w tym przede wszystkim balkon i taras, możemy odpowiednio zadbać. Warto zacząć od przygotowania podłoża, które zapewni trwałość systemu izolacji przeciwwilgociowej na lata.
SIKA POLAND
Uszczelnianie szczelin - jak uchronić budynek przed wnikaniem wody?
Szczeliny to miejsca w budynku, które są najbardziej narażone na wnikanie wody. Do ich likwidacji, a co za tym idzie - do ochronienia budynku przed gromadzącą się wilgocią - warto zastosować materiały zawierające najnowocześniejsze poliuretany, które zapewnią trwałość całej izolacji.