Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Marma Polskie Folie
Jak prawidłowo położyć folię paroizolacyjną?
Folie polietylenowe, będące popularnym materiałem paroizolacyjnym, chronią przegrody budowlane przed napływem pary wodnej od wewnątrz, która po kondensacji może spowodować zgubne w skutkach zawilgocenie izolacji termicznej. Przegrodą tą może być dach, ściana lub strop. Aby paroizolacja działała prawidłowo, konieczne jest jej szczelne i precyzyjne układanie ze względu na zdolności penetracyjne pary wodnej.
Dorken Delta Folie
Zatrzymaj wilgoć - skuteczne metody renowacji zawilgoconych piwnic
Wilgoć w piwnicach to problem, który często wymaga podjęcia pilnych działań remontowych. Znaki zawilgocenia są łatwo rozpoznawalne - charakterystyczny zapach stęchlizny, wilgotne plamy na ścianach, kruszący się tynk, a nawet rozwijająca się pleśń. Jest to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia mieszkańców budynku. Zarodniki pleśni mogą wywoływać alergie i choroby układu oddechowego, dlatego konieczne jest szybkie działanie.
mdm®NT spółka z o.o.
Zintegrowany dach solarny MyRoof - dach + prąd + design
Jako cywilizacja dotarliśmy do punktu, w którym systemowe odejście od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii przestało być opcjonalne. To warunek konieczny do tego, by nasza planeta mogła dalej funkcjonować w obecnym kształcie i była bezpiecznym miejscem dla rozwoju przyszłych pokoleń. Nie mówimy tu wyłącznie o chwytliwych sloganach, ale faktach - realnych decyzjach, które mają za zadanie wprowadzać zmiany. Bo zmiany są niezbędne tu i teraz.
Dorken Delta Folie
Membrany niskiej jakości na dachu. Jak mogą zniszczyć konstrukcję?
Dach to jeden z najważniejszych elementów budynku. To właśnie on w największym stopniu zabezpiecza całą konstrukcję przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i wypływa na energooszczędność. Jedną z kluczowych jego części jest membrana dachowa, która ochrania budynek i zapewnia odpowiednią izolację. Wybór tego materiału ma duże znaczenie, ponieważ użycie produktu niskiej jakości może spowodować degradację całej konstrukcji. W jaki sposób może się to stać i jak wybrać odpowiednią membranę?
SIKA POLAND
Jak wykonać izolację przeciwwilgociową balkonu?
Woda jest zasobem życiodajnym, ale jednocześnie niszczycielskim. Szczególnie niełaskawa jest dla elementów budynków, zwłaszcza tych, które znajdują się na zewnątrz i narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, w tym deszczu i śniegu. O niektóre z takich miejsc, w tym przede wszystkim balkon i taras, możemy odpowiednio zadbać. Warto zacząć od przygotowania podłoża, które zapewni trwałość systemu izolacji przeciwwilgociowej na lata.
SIKA POLAND
Uszczelnianie szczelin - jak uchronić budynek przed wnikaniem wody?
Szczeliny to miejsca w budynku, które są najbardziej narażone na wnikanie wody. Do ich likwidacji, a co za tym idzie - do ochronienia budynku przed gromadzącą się wilgocią - warto zastosować materiały zawierające najnowocześniejsze poliuretany, które zapewnią trwałość całej izolacji.
Dorken Delta Folie
Energooszczędność domów szkieletowych. Jak dach może wpłynąć na temperaturę w budynku?
Domy szkieletowe cieszą się coraz większą popularnością. Są lekkie, ale jednocześnie trwałe i pozwalają na szybką oraz tańszą realizację inwestycji. Szczególnie dużą uwagę przyciąga kwestia energooszczędności, bo dzięki charakterystyce drewna, z którego powstają, konstrukcja zarówno szybko ochładza się, jak i nagrzewa. Z tego powodu kluczowa jest odpowiednia izolacja, która wesprze budynek w utrzymaniu konkretnej temperatury. Szczególnie istotną rolę pełni dach, bo to właśnie przez nieizolowany lub źle wykonany może uciekać nawet od 20 do 40 proc. ciepła.
Izolacja - Jarocin
Jak budować w czasie wysokich cen materiałów budowlanych?
Budowa domu to duży wydatek finansowy. Tymczasem ceny materiałów budowlanych i robocizny w ostatnich miesiącach poszybowały w górę i budowanie jest jeszcze droższe. Przygotowane budżety nie wystarczają na wykonanie wszystkich zaplanowanych robót budowlanych. Jak sobie z tym radzić?
Marma Polskie Folie
Jakie podkłady polecane są do pokrycia blachą płaską?
Od pewnego czasu zyskują popularność pokrycia z blach płaskich łączonych na dachu za pomocą różnego rodzaju rąbków wykonywanych indywidualnie lub fabrycznie. Szczególnie wzrasta oferta blach powlekanych produkowanych w postaci gotowych profili rąbkowych - czyli z zamkami na krawędziach bocznych. Ich atrakcyjność wynika z dobrej estetyki, funkcjonalności i szybkiego montażu.
Marma Polskie Folie
Jak układać membrany z rodziny DACHOWA na deskowaniu?
Ostatnio coraz częściej układa się MWK na deskowaniu w sytuacji, gdy na czas przejściowy dach pokryty jest tylko papą (jako pokryciem tymczasowym). W takich przypadkach, przed zamontowaniem zasadniczego pokrycia, papa jest zdejmowana, a na jej miejsce układana jest membrana.
Marma Polskie Folie
Jak działają wysokoparoprzepuszczalne membrany wstępnego krycia?
Wysokoparoprzepuszczalne membrany wstępnego krycia (MWK) osłaniają termoizolację i konstrukcję dachu od zewnątrz, stanowiąc jednocześnie uszczelnienie pokrycia zasadniczego leżącego na łatach i kontr łatach. Mogą leżeć bezpośrednio na termoizolacji i deskach, ponieważ są tak wyprodukowane, że potrafią wypuścić z termoizolacji duże ilości pary wodnej.
Marma Polskie Folie
System dachu pokrytego blachami płaskimi na Włochatym Ekranie Dachowym
Włochaty Ekran Dachowy to bardzo mocna membrana wstępnego krycia o wysokiej paroprzepuszczalności. To doskonały podkład pod pokrycia z blach rąbkowych.
Marma Polskie Folie
Ważne porady dla użytkowników MWK (membran wstępnego krycia) i FWK (folii wstępnego krycia)
Membrany dachowe stosowane są w Polsce dostatecznie długo aby można było określić podstawowe zasady ich układania i użytkowania dostosowane do stosowanych technik budowania oraz klimatu.
Dorken Delta Folie
Membrana dachowa na ekstremalne warunki pogodowe. Czy klasa W1 to najlepsze poświadczenie wodoszczelności?
Powrót wiosennej pogody wiąże się z ustąpieniem negatywnego oddziaływania mrozu na dach, ale jednocześnie konstrukcja jest częściej narażona na deszcze. Stanowi to zagrożenie dla budynku, zwłaszcza w trakcie jego budowy. W związku z tym warto zabezpieczyć dach używając membran dachowych. Przy wyborze należy jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniej jakości i parametrów, aby materiał spełniał swoją funkcję. Produkt powinien przede wszystkim być wysoce wodoodporny. Czy klasa W1 w pełni to zapewnia?
Ultrament
Budowa tarasu z desek - jak nie popełnić błędów wykonawczych?
Zbudowanie prostego tarasu na wylewce czy położenie desek na balkonie nie należą do bardzo trudnych zadań. Wystarczy podstawowa wiedza budowlana, odpowiednie materiały, trochę sprzętu oraz oczywiście chęci i motywacja. Podejmując się tych prac po raz pierwszy, warto tylko sprawdzić listę najczęściej popełnianych błędów wykonawczych. Ich uniknięcie pozwoli cieszyć się samodzielnie zbudowanym, trwałym i pozbawionym mankamentów tarasem czy balkonem przez długie lata.