Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
SOPREMA Polska Sp. z o.o. - Płyty termoizolacyjne PIR i PUR
SOPREMA Polska Sp. z o.o. Płyty termoizolacyjne PIR i PUR
www.soprema.pl

SOPREMA Polska Sp. z o.o. Płyty termoizolacyjne PIR i PUR

Dane kontaktowe:
Stefana Batorego 7, Pass, 05-870 Błonie

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 9289
O firmie

SOPREMA Polska specjalizuje się w produkcji i dystrybucji kompleksowych rozwiązaniach hydro- i termoizolacyjnych dla budownictwa i inżynierii lądowej. Firma jest częścią Grupy SOPREMA – światowego lidera rozwiązań do uszczelniania w sektorze budownictwa.


Zakład SOPREMA w Błoniu

FIRMA DLA PROFESJONALISTÓW

SOPREMA Polska należy do producentów materiałów dla profesjonalistów, co potwierdza członkostwo w stowarzyszeniach PSDZ (Polskie Stowarzyszenie Dachów Zielonych), CCIFP (Francusko-Polska Izba Gospodarcza) oraz Polski Klaster Budowlany. W 2020 roku SOPREMA Polska wygenerowała obrót przekraczający 130 mln zł i za lata 2017-2020 uzyskała prestiżowy tytuł Gazele Biznesu 2020 przyznawany przez dziennik PULS BIZNESU.

HISTORIA

SOPREMA Polska została założona w 1996 roku. Jednym z kluczowych momentów dla rozwoju firmy była budowa własnej fabryki z zapleczem biurowym i logistycznym w Błoniu koło Warszawy w 2010 roku. SOPREMA Group zainwestowała 15 milionów euro w budowę nowoczesnego zakładu, zajmującego się produkcją izolacji bitumicznych na potrzeby rynku krajowego oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zakład posiada certyfikat FM Approved wystawiony przez FM Global, potwierdzający spełnienie rygorystycznych wymagań związanych z produkcją izolacji bitumicznych.

WYSOKA KLASA SYSTEMÓW & ROZWIĄZAŃ

SOPREMA Polska od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy materiałów izolacyjnych, głównie na bazie surowców bitumicznych. Podstawowe grupy produktowe, w których się specjalizujemy to:

  • papy bitumiczne modyfikowane SBS,
  • membrany syntetyczne PVC i TPO,
  • izolacje dachów płaskich PIR oraz okładziny ścian wewnętrznych PIR - płyty w okładzinach miękkich,
  • ściany izolowane piankami PIR - płyty GK z izolacją PIR,
  • płyty i spadki EPS, dla dachów, balkonów, fasad i fundamentów,
  • żywice różnych typów do wykonania izolacji, wykończenia oraz napraw i wykonania detali na podłoża betonowe, bitumiczne, syntetyczne i drewniane,
  • dachy zielone SOPRANATURE ®, drenaże, geowłókniny, substraty i roślinność ekstensywna,
  • chemia budowlana – uszczelniacze, kleje i pianki poliuretanowe,
  • akcesoria jak wpusty, wsporniki tarasowe, łączniki i taśmy.

NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

Oferujemy oryginalne i skuteczne rozwiązania bazujące na najnowszych technologiach, które odpowiadają na potrzeby sektora budowlanego
SOPREMA Polska od wielu lat inwestuje w rozwój produktów przeznaczonych do całościowej hydroizolacji budynków od fundamentów po dach oraz w wielokierunkowy rozwój systemów hydro- i termoizolacyjnych, jak termoizolacje SOPRADACH® i EFYOS, płynne izolacje bezspoinowe ALSAN®, dachy zielone SOPRANATURE® czy systemy oddymiania i izolacje akustyczne. Standardem w ofercie stały się również kompletne systemy izolacji dachów płaskich składające się z termo- i hydroizolacji oraz systemy izolacji akustycznej dachów lekkich.

To pokazuje, że pojęcie "izolacje" traktowane jest w naszej firmie bardzo szeroko, jako systemy zapewniania klientowi kompleksowych rozwiązań konkretnych problemów inżyniersko-architektonicznych.

W ramach tych całościowych rozwiązań znajdują się tak innowacyjne systemy, jak bardzo szybko wiążące żywice poliuretanowe oraz PMMA ALSAN®, pokrycia refleksyjne dla chłodnych dachów SOPRASTAR® i ENERGY PLUS (Cool Roofs), gwarantujące redukcję wysp ciepła, ale też przynoszące wymierne oszczędności w zakresie chłodzenia budynku oraz specjalne membrany bitumiczne COLPHENE do izolacji poziomej i pionowej fundamentów oraz ścian fundamentowych, wiążące się z betonem od strony naporu wody.