Pianka PIR, PUR, PE

Ostatnio dodane produkty
Pianka PIR, PUR, PE
Pianki świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba wykonania izolacji cienkowarstwowej oraz w miejscach, w których ułożenie tradycyjnej izolacji byłoby niewykonalne.

Pianka poliuretanowa

Cechuje się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ten materiał powstaje w wyniku spienienia żywicy poliestrowej z dodatkiem preparatów pianotwórczych. Tylko wysoka cena sprawia, że pianka nie upowszechniła się jeszcze jako izolacja ścian zewnętrznych. Cechuje ją bowiem doskonała dźwiękochłonność, odporność na zawilgocenie oraz dobra przyczepność do podłoża.

Nakładanie pianki poliuretanowej fot. Balex Metal
Nakładanie pianki poliuretanowej fot. Balex Metal

Przewodność cieplna pianki poliuretanowej wynosi 0,021–0,023 W/(m·K). Materiał dostępny jest w postaci twardych płyt. Ocieplając nimi połacie dachowe nad pomieszczeniami mieszkalnymi, można uzyskać ciepłochronność wymaganą przepisami już przy kilkunastocentymetrowej warstwie materiału (zależnie od odmiany). Piankę poliuretanową można nakładać również natryskiem.

Ocieplenie poddasza fot. Cels
Ocieplenie poddasza fot. Cels

 

Pianka polietylenowa

Jako izolację termiczną ścian oraz stropów można wykorzystywać piankę polietylenową, dostępną w postaci profili i mat, a także płyt (powstałych w wyniku zgrzewania kilku warstw maty). Mogą one być pokryte folią (np. aluminiową) lub jednostronnie powleczone klejem. Pianka polietylenowa jest odporna na działanie substancji chemicznych i nie stanowi dogodnego środowiska dla owadów oraz gryzoni. Izolacyjność cieplna tego materiału to 0,035–0,042 W/(m·K).