Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
URSA
Wszystko o wełnie mineralnej - kolor, parametry i właściwości
Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Nadaje się do stosowania w wielu miejscach - na dachach i poddaszach, na posadzkach i ścianach. Zalety tego materiału są naprawdę liczne, więc duża popularność nie dziwi. Jakie parametry decydują o jej wysokiej jakości? Czy kolor wełny ma znaczenie?
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Wełniana fasada wentylowana - efektowna, ciepła i trwała
W jaki sposób wykonać termoizolację ściany zewnętrznej, która oprócz powstrzymania ucieczki ciepła zapewni też prawidłową wymianę pary wodnej z pomieszczenia? Jaki materiał termoizolacyjny należy wykorzystać i dlaczego? Przedstawiamy efektywne - a przy tym efektowne - rozwiązanie dla elewacji w technologii fasady wentylowanej.
Termo Organika
Ekologia, oszczędność i komfort - 3 x TAK dla styropianu
Choć w kalendarzu już koniec wiosny, we wciąż zimne wieczory na zewnątrz czuć nieprzyjemny zapach wydobywający się z „kopciuchów”. Za jakiś czas to się wreszcie zmieni, bowiem rzeczywistość ewoluuje na naszych oczach w kierunku technologii, które zapewniają niskoemisyjne grzanie. Aby było skuteczne, konieczna jest solidna termoizolacja budynków. Jej parametry określają stosowne przepisy, natomiast wśród materiałów do ocieplania nadal prym wiedzie styropian. Ważne, by wybrać taki, który wytrzyma dekady, nie narażając właścicieli domów na kosztowne i niepotrzebne remonty.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Jakie są korzyści wynikające z zastosowania wełny mineralnej w systemie ETICS?
Metodę lekką-mokrą i wełnę mineralną łączy wspólny mianownik - są to obecnie najpopularniejsze rozwiązania wśród wykonawców. Im częściej stosowany system, tym mniejsze ryzyko błędów. Za popularnością systemu ETICS, bazującego na wełnie mineralnej, stoi szereg korzyści.
Baumit
Czas na wiosenne porządki - zaczynamy od mycia elewacji
W miarę upływu czasu typowa elewacja wykończona cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym w naturalny sposób pokrywa się cząsteczkami brudu i traci swój urok. Dlatego co pewien czas warto ją umyć, zwłaszcza po zimie, podczas której nagromadziły się na niej liczne zabrudzenia pochodzące z opadów śniegu i deszczu. Regularne dbanie o fasadę zabezpiecza przed powstawaniem trudnych do usunięcia zabrudzeń i rozwojem mikroorganizmów.
Styropmin
Który styropian jest lepszy: biały czy grafitowy?
Oszczędzanie energii to już nie szlachetna idea, a konieczność. Konkretne działania oraz obowiązki które dotyczą m.in. budujących domu zawarte zostały w Warunkach Technicznych 2021. W dostosowaniu się do nowych wymagań pomoże właściwe wykonanie ocieplenia budynku. Jak mądrze dobrać styropian, o który będzie oparty cały projekt ocieplenia?
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Ocieplenie elewacji ETICS z ISOVER zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021
Obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. nowe Warunki Techniczne zobowiązują inwestorów do tego, by budynki skuteczniej kumulowały ciepło i stały się tańsze w utrzymaniu, szczególnie w sezonie grzewczym. Kluczową kwestią jest sprostanie wymaganiom w zakresie współczynnika przenikania ciepła U, co w praktyce oznacza zastosowanie średnio o 2 cm grubszego materiału izolacyjnego dla budynków nowych i odnawianych. Jednak zmiany te nie wpłyną na metody wykonawcze.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Energooszczędne ocieplenie poddasza krok po kroku
Niezależnie, czy chodzi o poddasze nowego, czy remontowanego budynku niezwykle ważna jest kwestia ocieplenia. Przez nieocieplony dach strata energii może sięgać nawet 30%. Chcąc mieszkać na poddaszu jeszcze bardziej należy skupić się na poprawnym zaizolowaniu tej części domu.
Baumit
W jakim domu można mieszkać zgodnie z Healthy Living?
Zdrowa dieta, zdrowy sen, zdrowy tryb życia… Do modnych ostatnio haseł dotyczących dbałości o własny organizm dołączyło również zdrowe mieszkanie. Eksperci zgodnie przyznają, że w tym wypadku warto być na czasie, bo warunki panujące w naszym domu mogą nam w znaczący sposób pomóc, ale też zaszkodzić. Na co więc powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę?
Arbet
Czy chciałbyś mieszkać w domu pasywnym?
Wybudować dom tanio, użytkować go oszczędnie – to, co kiedyś było marzeniem nie do spełnienia, dziś można zrealizować inwestując w budowę domu pasywnego. Budownictwo pasywne wciąż postrzegane jest jako kosztowne: owszem, eksploatacja jest tania, ale koszty budowy wydają się wysokie.
Baumit
Jakie korzyści zimą i latem przyniesie ocieplenie budynku?
Przygotowując się do budowy domu, sprawdzamy różne rozwiązania i staramy się wybrać najwłaściwsze, najbardziej dopasowane - zarówno do naszych oczekiwań, jak i zasobności portfela. Pojawia się także kwestia termoizolacji, a w głowie rodzi się pytanie: ocieplać czy nie? Tymczasem systemy ociepleń mają duży wpływ na mikroklimat wnętrz, komfort życia i oszczędność energii.
Dryvit Systems USA (Europe)
Od czego zależy dobór tynku w sytemie ociepleń budynku?
Tynk stanowi warstwę wykończeniową w systemie ocieplania budynków ETICS (zwaną dawniej BSO, Bezspoinowy System Ociepleń). Jego powierzchnia powinna być stosunkowo gładka, zachowująca ciągłość, pozbawiona spękań i ubytków, a przy tym trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Tradycyjnie tynki były wykonywane z gipsu lub zaprawy i nie zapewniały odpowiedniej trwałości i estetyki elewacji. Stosowane obecnie innowacyjne wyprawy tynkarskie wykorzystują zaawansowane technologie i mają wiele dodatkowych właściwości, dzięki którym nadają się do zadań specjalnych.
Bolix
Z jakich elementów składa się trwały i estetyczny system ociepleń budynków?
BOLIX jest producentem zaawansowanej chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Systemami BOLIX ocieplono już ponad 115 mln m2 co przekłada się na prawie 700 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dlaczego warto stosować łączniki termoizolacyjne w konstrukcjach balkonów?
Energooszczędność budynków jest kluczowym wyznacznikiem współczesnego budownictwa. Jednak w tym kontekście niewiele osób zastanawia się nad nośnymi elementami izolacji Isokorb, które stosowane są w balkonach. Dlaczego warto o nich pamiętać?
ROCKWOOL
Ocieplenie ściany zewnętrznej w systemie ETICS z wykorzystaniem wełny mineralnej
Najczęściej wybieraną metodą ocieplenia ścian zewnętrznych jest bezspoinowy system ociepleń (znany również jako ocieplenie metodą lekką mokrą - ETICS). Jego popularność wynika z prostoty i nieskomplikowanego technologicznie montażu. Izolacja ścian zewnętrznych płytą ze skalnej wełny mineralnej FRONTROCK 35 zapewnia ochronę przed zimnem, ogniem, hałasem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Docieplenie ścian izolacją z wełny skalnej poprawia efektywność energetyczną całego budynku.