Ocieplenie podłogi wełną skalną

Dobór oraz grubość odpowiedniego materiału do izolacji podłogi zależy od jej umiejscowienia oraz typu konstrukcji. W zależności od tego, czy będzie to podłoga na gruncie czy podłoga stropie międzykondygnacyjnym grubość izolacji będzie większa lub mniejsza.

Ocieplenie podłogi wełną skalną
ROCKWOOL Ocieplenia i izolacje z mineralnej wełny skalnej
Dane kontaktowe:
0 801 66 00 36
Kwiatowa 14 66-131 Cigacice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W przypadku ocieplenia podłóg na gruncie oraz izolacji podłóg na stropach oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych, izolacja podłogi będzie pełniła funkcję nie tylko izolacji akustycznej, ale przede wszystkim termicznej zapewniając użytkownikom odpowiedni komfort cieplny i niskie koszty ogrzewania.

W tym przypadku grubość izolacji podłogi będzie znacznie wyższa (ok. 10-15 cm) niż w przypadku izolacji podłogi stropu międzykondygnacyjnego (ok. 3-5 cm).

W przypadku ocieplenia podłóg na stropach międzykondygnacyjnych oddzielających dwa pomieszczenia ogrzewane, izolacja pełni głównie rolę izolacji akustycznej zapewniającej odpowiednią akustykę wnętrz, tak by użytkownicy mogli cieszyć się błogą ciszą.

Izolację akustyczną stropu z podłogą na podkładzie betonowym wykonuje się od wierzchniej strony, pod warstwą podłogi. Prace powinno rozpocząć wykonanie dylatacji obwodowej z pasa płyt z wełny skalnej.

Pasy należy umieścić wokół ścian i słupów, układając je swobodnie i dociskając krawędzie do siebie. Następnie należy ułożyć właściwą izolację podłogi pływającej. Płyty układamy na wstępnie przygotowanym podłożu, z przesunięciem krawędzi (mijankowo) względem sąsiadujących płyt.

Powinniśmy zadbać o to, aby płyty były szczelnie dosunięte do siebie, a pomiędzy nimi nie powstawały żadne wolne przestrzenie. Zagwarantuje to ciągłość i szczelność izolacji. Kolejnym krokiem powinno być wykonanie paroizolacji, aby zabezpieczyć wełnę. Folię paroizolacyjną układamy na zamontowanej wcześniej izolacji.

Dodatkowo zastosowanie folii przyspieszy proces wysychania wylewki i wyeliminuje ryzyko wnikania mieszanki betonowej do ewentualnych szczelin.

źródło i zdjęcia: ROCKWOOL