Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Konbet Poznań
Inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na parametry stropów
W okresie od października 2015 do lutego 2016 zostało przeprowadzone badanie pt. "Polski rynek systemów stropowych". Jego celem była wnikliwa ocena tego sektora rynku, ze szczególnym uwzględnieniem postrzegania różnych rodzajów stropów oraz kryteriów decydujących o ich wyborze. Wyniki badania pokazały, iż niemal 1/4 respondentów za najważniejszy wyznacznik podczas wyboru systemu stropowego uważa parametry konstrukcyjne.
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych
CZAMANINEK: Keramzyt w stropodachach
W domach z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych do izolacji termicznej stropodachu wykorzystywany był najczęściej żużel. Skutki jego niekorzystnego oddziaływania na organizmy ludzkie są powszechnie znane. Ponadto żużel stosowany w tamtych latach najczęściej był niewłaściwie przygotowywany do użycia.
wienerberger
Na jakim etapie budowy domu można w nim zamieszkać?
Przeprowadzka do nowego domu to ważny moment w życiu rodziny. Gdy budowa domu zbliża się ku końcowi jesienią, warto zamiaszkać w nim jeszcze przed świętami. Czy na pewno zawsze jest to najlepszy czas, by zakończyć budowę domu i zasiedlić nowo zbudowaną siedzibę rodzinną?
wienerberger
Pustaki ścienne - dlaczego opłaca się budowa domu z nowoczesnej ceramiki poryzowanej?
Pustaki ścienne z nowoczesnej ceramiki poryzowanej skupiają w sobie wszystkie najlepsze cechy ceramiki, takie jak wielowiekowa trwałość, naturalność czy akumulacyjność termiczna. Nowoczesna ceramika poryzowana to również gwarancja budowy ciepłego domu.
Legalett
Czy fundament grzewczy jest odporny na przemarzanie?
Tak jest odporny na przemarzanie. System LEGALETT umożliwia wykorzystanie akumulacji ciepła w płycie fundamentowej do ogrzewania wnętrza budynku oraz jednoczesnego wywołania odpowiedniego pola temperatur w gruncie pod budynkiem.
Legalett
Jak powstaje fundament grzewczy?
Legalett został stworzony z myślą o eliminowaniu przyczyn powstawania wilgoci w budynku. W tym celu połączono konstrukcję płyty fundamentowej z podłogowym systemem grzewczym. Unikalna budowa fundamentu poprzez własność akumulowania ciepła zabezpiecza budynek przed wilgocią i jej skutkami, a także zapewnia stabilną temperaturę, komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji.
BRUK-BET
Dom energooszczędny w liczbach
Przegrody zewnętrzne budynku, czyli ściany, podłoga oraz dach, mają decydujący wpływ na wielkość strat ciepła i osiągnięcie przez budynek wymaganej kategorii energetycznej. Dla standardu energetycznego NF40 przewidywany współczynnik przenikania ciepła ścian zewnętrznych będzie musiał spełniać warunek U<0,15 W/m2K.
BRUK-BET
Murowanie kolejnych warstw bloczków
Do murowania kolejnych warstw bloczków Termalica przystępujemy po związaniu zaprawy cementowej tj. po około 2-3 godzinach od ułożenia pierwszej warstwy. Dzięki wysokiej dokładności wymiarowej TLMB (±1 mm) bloczków Termalica, kolejne warstwy możemy murować na zaprawie klejowej cienkowarstwowej. System łączenia bloczków na pióro-wpust bez wypełniania zaprawą spoin pionowych, znacznie przyśpiesza prace murarskie i zmniejsza zużycie zaprawy. Uchwyty montażowe, które ułatwiają przenoszenie i układanie bloczków na murze, także pozostawiamy nie wypełnione.
Xella Polska
Ocieplenie mieszane - jak sobie poradzić z zimnym narożnikiem?
Przy termomodernizacji zabytkowych budynków często stosuje się mieszane techniki ociepleń: cenne fasady frontowe, podlegające ochronie konserwatorskiej, izoluje się termicznie od środka, a pozostałe elewacje ociepla się od zewnątrz. Problematyczny jest wówczas narożnik – miejsce styku oddziaływań obu technologii.
BRUK-BET
Mostki termiczne - zimny problem wielu domów
Błędy popełnione w trakcie prac budowlanych spędzają sen z powiek niejednemu właścicielowi domu. Można im zapobiec już na etapie planowania budowy. Aby ustrzec się pomieszczeń, które trudno dogrzać, wilgoci czy pleśni w kątach pokojów, powinniśmy wybrać materiały budowlane, które zminimalizują ryzyko powstania tzw. mostków termicznych. Są to miejsca w konstrukcji budynku, którymi ucieka najwięcej ciepła.
Stahlton Polska
Sposób montażu płyty cokołowej Ecomur
Płyty przyklejane są bezpośrednio do ocieplenia budynku (z wełny mineralnej lub styropianu) za pomocą systemowego kleju firmy Stahlton. Ze względu na bardzo niski stopień nasiąkliwości materiału (GRC) możliwe jest osadzenie płyt bezpośrednio w opasce żwirowej wokół budynku. W przypadku płyty ESP zaleca się zastosowanie wsporników typu MH w celu jej podtrzymania.
Konbet Poznań
Przegląd rozwiązań stropowych
Wybór odpowiedniego stropu podczas budowy zaprocentuje w przyszłości wymiernymi zyskami. Dzięki dobrej decyzji możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas i energię. Przedstawiamy dzisiaj powody, dla których warto poświęcić chwilę na wybór stropu oraz prezentujemy krótki przegląd rozwiązań stropowych.
SCU Klinkier Holenderski
SCU Klinkier Holenderski: Zastosowanie cegły klinkierowej
SCU Klinker Holenderski Sp. z o.o. posiada doświadczenie w wykonawstwie elewacji oraz ogrodzeń z cegły klinkierowej . Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wdraża technologie murowania z ojczyzny klinkieru Holandii i Belgii na rodzimym rynku usług.
BRUK-BET
Zbrojenie pod otworami okiennymi
W strefie podokiennej występuje niekorzystny rozkład naprężeń, który może powodować powstanie rys pod oknami. Zarysowaniu ściany możemy zapobiec poprzez odpowiednie wzmocnienie konstrukcji murowej, stosując zbrojenie w spoinie wspornej pod oknem.
BRUK-BET
Energooszczędny dom? To się opłaca!
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Pytanie to zadają sobie wszyscy ci, którzy co miesiąc w sezonie grzewczym regulują wysokie rachunki. Domy energooszczędne pozwalają znacząco ograniczyć koszty ogrzewania. O przyszłych oszczędnościach należy jednak pomyśleć już zanim rozpoczniemy budowę.