Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Przegląd rozwiązań stropowych
Wybór odpowiedniego stropu podczas budowy zaprocentuje w przyszłości wymiernymi zyskami. Dzięki dobrej decyzji możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas i energię. Przedstawiamy dzisiaj powody, dla których warto poświęcić chwilę na wybór stropu oraz prezentujemy krótki przegląd rozwiązań stropowych.

SCU Klinkier Holenderski: Zastosowanie cegły klinkierowej
SCU Klinker Holenderski Sp. z o.o. posiada doświadczenie w wykonawstwie elewacji oraz ogrodzeń z cegły klinkierowej . Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wdraża technologie murowania z ojczyzny klinkieru Holandii i Belgii na rodzimym rynku usług.

Zbrojenie pod otworami okiennymi
W strefie podokiennej występuje niekorzystny rozkład naprężeń, który może powodować powstanie rys pod oknami. Zarysowaniu ściany możemy zapobiec poprzez odpowiednie wzmocnienie konstrukcji murowej, stosując zbrojenie w spoinie wspornej pod oknem.

Energooszczędny dom? To się opłaca!
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Pytanie to zadają sobie wszyscy ci, którzy co miesiąc w sezonie grzewczym regulują wysokie rachunki. Domy energooszczędne pozwalają znacząco ograniczyć koszty ogrzewania. O przyszłych oszczędnościach należy jednak pomyśleć już zanim rozpoczniemy budowę.

SCU Klinkier Holenderski: Wiązanie wozówkowe czy główkowe?
Przy budowie ogrodzenia lub ściany z cegły, stosuje się najczęściej wiązania wozówkowe, bądź główkowe. Aby osiągnąć piękny efekt wizualny, należy konsekwetnie układać w jednym obranym typie.

Z jakiego materiału najlepiej zbudować energooszczędny dom?
Energooszczędność się opłaca - naszym portfelom i naturze. Szacuje się, że aż 70% rocznych wydatków eksploatacyjnych w domach mieszkalnych pochłaniają koszty związane z jego ogrzaniem. A budując dom energooszczędnym możemy mieć średnio o 50% mniejsze rachunki za ogrzewanie! A przy tym chronimy naturalne zasoby naszej planety, bo ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

W jakich sytuacjach ocieplać budynki od wewnątrz?
Ocieplanie pomieszczeń od wewnątrz jest dobrym rozwiązaniem, gdy izolacja od strony zewnętrznej jest niemożliwa lub niewskazana, a właściciele chcą poprawić komfort cieplny i obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Jaki rodzaj podłogi można kłaść na płycie fundamentowej?
Bezpośrednio na płycie można układać terakotę, panele, podłogę drewnianą na podkładzie wg zaleceń producenta. W odróżnieniu od innych systemów ogrzewania podłogowego, Legalett może być stosowany z każdym rodzajem podłogi, co w żadnym stopniu nie zakłóca procesu ogrzewania.

Green-Tec Solutions: Wszystko o stropach
Zebraliśmy dla Państwa listę najczęściej zadawanych pytań, z którymi zgłaszają się do nas nasi Klienci.

Bloczki keramzytobetonowe Leca® BLOK
Pod koniec lat osiemdziesiątych w Polsce zaczęły pojawiać się wcześniej sprawdzone w krajach zachodniej Europy oraz Skandynawii systemy budowania z keramzytobetonu. W latach 90. został wprowadzony system budowania Optiroc Blok. To rozwiązanie, po licznych udoskonaleniach wynikających z wielu lat doświadczeń, obecnie oferowane jest na rynku pod nazwą Leca® BLOK.

Zastosowanie bloczków izolacyjnych ISOMUR ® Plus
Bloczki ISOMUR® Plus zamykają przerwę w poziomej izolacji podłogi na gruncie, powstającą w miejscu posadowienia ściany konstrukcyjnej na ścianie fundamentowej, jak również ściany działowej na płycie przyziemia lub stropie nad nieogrzewaną piwnicą lub garażem.

Fabryka Stropów: wybieramy strop
Dobrze wybrany strop powinien zapewnić nam komfort cieplny, komfort akustyczny oraz oczywiście komfort użytkowania. Raz wybranego stropu nie wymienisz. Dlatego - właściwy wybór ma znaczenie!

Kształtki wieńcowe - uzupełnienie stropów SMART
Kształtki wieńcowe (pustaki szalunkowe) usprawniają budowę oraz skracają czas realizacji inwestycji, dzięki czemu redukują również jej koszty.

Dlaczego buduję dom z betonu komórkowego Termalica®?
Termalica® to rewelacyjny system budowlany nowej generacji. Żaden inny materiał ścienny nie posiada tylu atutów jednocześnie.

Budowa dobrze zorganizowana
Przymierzasz się do budowy domu? Zaplanowanie poszczególnych etapów prac budowlanych pozwoli ci kontrolować zarówno czas, jak i wydatki. Przemyślany i dostosowany do twoich wymagań harmonogram prac sprawdzi się zarówno w przypadku wynajęcia firmy, która zrealizuje inwestycję „pod klucz”, jak i budowy domu systemem gospodarczym. Sprawdź, które pozycje w twoim planie powinny być szczególnie mocno wyróżnione.