Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czym jest keramzyt i do czego się go stosuje?
Keramzyt jest lekkim kruszywem wytwarzanym z gliny. Praktycznie nie zawiera domieszek zewnętrznych, a przy jego produkcji nie powstają żadne odpady.

Jakie są zalety bloczków wapienno-piaskowych Silka?
Elementy wapienno-piaskowe Silka stosowane są przede wszystkim do wznoszenia konstrukcji murowych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i inwentarskim. Produkcja z naturalnych surowców – piasku, wapna i wody, oraz duża gęstość bloków Silka sprawiają, że charakteryzują się one szeregiem bardzo korzystnych właściwości.

Korzyści budowania z bloczków Silka E?
Wznoszenie budynków w technologii Silka E pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów inwestycji. Uzyskuje się to poprzez: zmniejszenie nakładów na robociznę, znaczne skrócenie czasu montażu, obniżenie kosztów wykończenia.

Zastosowanie zbrojonych płyt prefabrykowanych z betonu komórkowego w budownictwie
Wielkowymiarowe zbrojone płyty Ytong przeznaczone są do wznoszenia zewnętrznych ścian osłonowych, wewnętrznych ścian działowych oraz ścian oddzielenia przeciwpożarowego. Przegrody tego typu wykonywane są w obiektach przemysłowych, handlowych, biurowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?
Pytanie to zadają sobie wszyscy ci, którzy co miesiąc w sezonie grzewczym regulują wysokie rachunki. Domy energooszczędne pozwalają znacząco ograniczyć koszty ogrzewania. O przyszłych oszczędnościach należy jednak pomyśleć już zanim rozpoczniemy budowę.

Konserwacja czy nowy system kominowy - jak poradzić sobie z tym problemem?
Bez względu na to, czy decydujemy się na nowy system, czy postanowimy naprawiać istniejący – zawsze warto zwrócić uwagę na przystosowanie go do aktualnego rozwiązania grzewczego. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kominów, które można dopasować do każdego pieca.

Co to jest ściana trójwarstwowa?
Ściany trójwarstwowe to najbardziej pracochłonna technologia. Tego typu przegrody – jak wskazuje nazwa – składają się z trzech warstw. Pierwsze dwie – nośna i ocieplenie – wyglądają podobnie jak w technologii dwuwarstwowej.

Gdzie warto stosować cegły ręcznie formowane?
Odpowiedź eksperta: Podstawowym zastosowaniem cegieł ręcznie formowanych są elewacje wszelkiego rodzaju budynków i budowli, ale dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi bardzo często znajdują zastosowanie również we wnętrzach jako element wykończenia ścian, na ścianki działowe, barki, kominki itd.

Co to jest płyta fundamentowa?
Wykonanie ław fundamentowych to najpopularniejszy wariant. Alternatywą jest płyta ze zbrojonego betonu. To rozwiązanie polecane jest przede wszystkim tam, gdzie grunty mają słabszą nośność. Dzięki płycie, obciążenia z budynku rozkładają się bowiem równomiernie na grunt, a nie liniowo, jak ma to miejsce w tradycyjnych fundamentach.

Tradycyjne posadowienie budynku
Polega na wykonaniu ław fundamentowych, na których ustawione są ściany fundamentowe. Dodatkowym elementem może być podłoga na gruncie. Trzeba o niej pamiętać, bowiem w budynkach mieszkalnych bardzo często wykonuje się ją znacznie później - dopiero po zakończeniu tzw. stanu surowego, czyli po zadaszeniu budynku.

Czym jest fundament grzewczy?
Jednym ze sposobów ogrzewania domu jest wykonanie płytowego fundamentu grzewczego. Konstrukcja takiego elementu jest bardzo prosta. W zbrojonej betonowej płycie fundamentowej zatopiony jest system kanałów powietrznych, który zasilany jest z jednostki grzewczej. Cyrkulację powietrza w obiegu zamkniętym zapewnia wentylator.

Jak zaoszczędzić na fundamentach?
Nie każdy budynek musi być posadowiony poniżej granicy przemarzania gruntu. Warunek ten dotyczy ław fundamentowych (ale już nie płyt fundamentowych) wykonywanych w gruntach wysadzinowych, czyli zawierających więcej niż 10% ziaren o średnicy do 0,02 mm.