Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
UCIECHOWSKI
Konserwacja czy nowy system kominowy - jak poradzić sobie z tym problemem?
Bez względu na to, czy decydujemy się na nowy system, czy postanowimy naprawiać istniejący – zawsze warto zwrócić uwagę na przystosowanie go do aktualnego rozwiązania grzewczego. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kominów, które można dopasować do każdego pieca.
Co to jest ściana trójwarstwowa?
Ściany trójwarstwowe to najbardziej pracochłonna technologia. Tego typu przegrody – jak wskazuje nazwa – składają się z trzech warstw. Pierwsze dwie – nośna i ocieplenie – wyglądają podobnie jak w technologii dwuwarstwowej.
Vandersanden
Gdzie warto stosować cegły ręcznie formowane?
Odpowiedź eksperta: Podstawowym zastosowaniem cegieł ręcznie formowanych są elewacje wszelkiego rodzaju budynków i budowli, ale dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi bardzo często znajdują zastosowanie również we wnętrzach jako element wykończenia ścian, na ścianki działowe, barki, kominki itd.
Co to jest płyta fundamentowa?
Wykonanie ław fundamentowych to najpopularniejszy wariant. Alternatywą jest płyta ze zbrojonego betonu. To rozwiązanie polecane jest przede wszystkim tam, gdzie grunty mają słabszą nośność. Dzięki płycie, obciążenia z budynku rozkładają się bowiem równomiernie na grunt, a nie liniowo, jak ma to miejsce w tradycyjnych fundamentach.
Tradycyjne posadowienie budynku
Polega na wykonaniu ław fundamentowych, na których ustawione są ściany fundamentowe. Dodatkowym elementem może być podłoga na gruncie. Trzeba o niej pamiętać, bowiem w budynkach mieszkalnych bardzo często wykonuje się ją znacznie później - dopiero po zakończeniu tzw. stanu surowego, czyli po zadaszeniu budynku.
Czym jest fundament grzewczy?
Jednym ze sposobów ogrzewania domu jest wykonanie płytowego fundamentu grzewczego. Konstrukcja takiego elementu jest bardzo prosta. W zbrojonej betonowej płycie fundamentowej zatopiony jest system kanałów powietrznych, który zasilany jest z jednostki grzewczej. Cyrkulację powietrza w obiegu zamkniętym zapewnia wentylator.
Jak zaoszczędzić na fundamentach?
Nie każdy budynek musi być posadowiony poniżej granicy przemarzania gruntu. Warunek ten dotyczy ław fundamentowych (ale już nie płyt fundamentowych) wykonywanych w gruntach wysadzinowych, czyli zawierających więcej niż 10% ziaren o średnicy do 0,02 mm.
Co z wymiarami fundamentów?
Od sposobu zaprojektowania i wykonania fundamentów w dużej mierze zależy bezpieczeństwo całej budowli. W związku z tym elementy te muszą być solidnie wykonane.
Sposób wykonania wykopów pod fundament
Zależy od rodzaju gruntu, głębokości jego przemarzania (patrz mapa), a ponadto – od wymaganej głębokości posadowienia i rodzaju fundamentu.
Konbet Poznań
Czy strop typu VECTOR będzie lepszy od terivy i monolitu, który został wpisany w projekt?
Odpowiedź eksperta: Wymienione w pytaniu stropy - teriva i monolityczny - należą do technologii poprzedniej epoki. Dziś, w dobie powszechnego pośpiechu, rozwiązania tego rodzaju odchodzą powoli do przeszłości. Z rynku wypierają je innowacyjne stropy, które da się zamontować szybko, łatwo, a przy tym mają doskonałe parametry akustyczne i są przyjazne dla środowiska. Do takich rozwiązań należy również VECTOR.
wienerberger
Na co zwrócić uwagę podczas stawiania ścian jednowarstwowych z ceramiki poryzowanej?
Odpowiedź eksperta: Podstawą domu o wysokiej oszczędności energii są ciepłe ściany, które są gwarancją życia w budynku o zdrowym mikroklimacie. Taki komfort zapewniają pustaki z ceramiki poryzowanej, zwanej również ciepłą, które powstają z połączenia naturalnej gliny z dodatkiem mączki drzewnej i trocin. Wypalone trociny pozostawiają w strukturze cegły mikropory wypełnione powietrzem, które jest bardzo dobrym naturalnym izolatorem ciepła.
ENGELS KLINKIER Sp. z o.o.
Jak przebiega produkcja cegły klinkierowej?
Cegły klinkierowe mogą być zastosowane we wszystkich sektorach budownictwa mieszkaniowego jak i użytkowego, zarówno na zewnątrz obiektu, jak i wewnątrz.
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
Narzędzia niezbędne w czasie remontu
Firma Lange Łukaszuk prezentuje narzędzia, bez których ambitne plany nie mają prawa się zrealizować.
Keramzyt-Beton System Sp. z o.o.
Jakie są zalety keramzytu?
Keramzyt to bardzo lekkie kruszywo otrzymywane w procesie wypału glin pęczniejących. Domy z wyrobów keramzytowych to domy przypominające sprawdzone na przestrzeni wieków budynki z cegły. Sam keramzyt posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne.