Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Do czego wykorzystuje się profile styropianowe?
Elementy przestrzenne w postaci profili, gzymsów i zwieńczeń wykonanych z gotowych lub przyciętych na budowie kształtek styropianowych stanowią dodatkową dekorację elewacji.
Keramzyt-Beton System Sp. z o.o.
3 najpopularniejsze rozpiętości stropów w domach jednorodzinnych
W domach jednorodzinnych popularne są trzy rozpiętości stropów różnego rodzaju. Firma Keramzyt System wyjaśnia, jak ważne jest dopasowanie stropu, które pozwoli uniknąć pojawienia się wad konstrukcyjnych budynku.
Xella Polska
Materiały na zewnętrzne ściany murowane
Firma Xella Polska podpowiada, jakie materiały wybrać na zewnętrzne ściany murowane.
UCIECHOWSKI
Czym charakteryzują się stropy monolityczne?
Stropy monolityczne to płaskie płyty z żelbetu, wykonywane w całości na miejscu budowy. Wymagają solidnie podpartego szalunku. Może to być tradycyjne deskowanie z drewna lub gotowe szalunki wielokrotnego użytku, które można wypożyczyć.
Ceramika Budowlana Lewkowo
Rodzaje ścian murowanych
Zdecydowana większość domów (ok. 90%) w budownictwie jednorodzinnym w Polsce powstaje w technologii murowanej. W wariancie tym do wyboru są ściany jedno-, dwu- lub trójwarstwowe.
UCIECHOWSKI
Z czego ściany fundamentowe?
Firma Uciechowski radzi, z czego budować ściany fundamentowe.
Legalett
Czym jest fundament grzewczy?
Jednym ze sposobów ogrzewania domu jest wykonanie płytowego fundamentu grzewczego. Konstrukcja takiego elementu jest bardzo prosta. W zbrojonej betonowej płycie fundamentowej zatopiony jest system kanałów powietrznych, który zasilany jest z jednostki grzewczej.
Stahlton Polska
Jak poprawnie wbudować bloczki Isomur® Plus?
Termoizolacyjne bloczki cokołowe Isomur® Plus jako pierwsza warstwa ścian(ocieplenie podłogi na gruncie lub stropu nad piwnicą / garażem od strony pomieszczenia ogrzewanego).
Keramzyt-Beton System Sp. z o.o.
Czym jest keramzyt i do czego się go stosuje?
Keramzyt jest lekkim kruszywem wytwarzanym z gliny. Praktycznie nie zawiera domieszek zewnętrznych, a przy jego produkcji nie powstają żadne odpady.
Xella Polska
Jakie są zalety bloczków wapienno-piaskowych Silka?
Elementy wapienno-piaskowe Silka stosowane są przede wszystkim do wznoszenia konstrukcji murowych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i inwentarskim. Produkcja z naturalnych surowców – piasku, wapna i wody, oraz duża gęstość bloków Silka sprawiają, że charakteryzują się one szeregiem bardzo korzystnych właściwości.
Xella Polska
Korzyści budowania z bloczków Silka E?
Wznoszenie budynków w technologii Silka E pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów inwestycji. Uzyskuje się to poprzez: zmniejszenie nakładów na robociznę, znaczne skrócenie czasu montażu, obniżenie kosztów wykończenia.
Xella Polska
Zastosowanie zbrojonych płyt prefabrykowanych z betonu komórkowego w budownictwie
Wielkowymiarowe zbrojone płyty Ytong przeznaczone są do wznoszenia zewnętrznych ścian osłonowych, wewnętrznych ścian działowych oraz ścian oddzielenia przeciwpożarowego. Przegrody tego typu wykonywane są w obiektach przemysłowych, handlowych, biurowych oraz budynkach użyteczności publicznej.
BRUK-BET
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?
Pytanie to zadają sobie wszyscy ci, którzy co miesiąc w sezonie grzewczym regulują wysokie rachunki. Domy energooszczędne pozwalają znacząco ograniczyć koszty ogrzewania. O przyszłych oszczędnościach należy jednak pomyśleć już zanim rozpoczniemy budowę.
UCIECHOWSKI
Konserwacja czy nowy system kominowy - jak poradzić sobie z tym problemem?
Bez względu na to, czy decydujemy się na nowy system, czy postanowimy naprawiać istniejący – zawsze warto zwrócić uwagę na przystosowanie go do aktualnego rozwiązania grzewczego. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kominów, które można dopasować do każdego pieca.