Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Trzy rodzaje ścian, trzy dylematy, trzy sposoby na ciepły dom - poradnik dla budujących
Jaki rodzaj ścian zapewni nam optymalną temperaturę w domu? Zapewne ilu fachowców, tyle opinii. Przyjrzyjmy się, jakie popularne rozwiązania służące wzniesieniu ciepłych murów możemy zastosować podczas budowy domu.

Jak zabezpieczyć elewację przed zaciekami i pęknięciami?
Na to pytanie odpowiedzi udzieli ekpsert Stahlton Polska Sp. z o.o. Fasada jako reprezentatywna część domu, to swoista wizytówka budynku pełniąca dwie podstawowe funkcje - estetyczną i ochronną. Narażona jednak na nieustanne działanie szkodliwych czynników atmosferycznych z czasem może stracić na wyglądzie i szczelności.

Na czym polega technologia budowy ścian z wykorzystaniem cegieł bezfugowych?
Odpowiedź eksperta: Cegły ZERO®, podobnie jak inne cegły elewacyjne, wykorzystuje się głównie do murowania ściany osłonowej w technologii muru trójwarstwowego.

Jakie są zalety stropów gęstożebrowych?
Odpowiedź eksperta: Stropy gęstożebrowe są znane w Polsce od wielu lat i dość powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.

Połączenie płyty fundamentowej z powietrznym systemem ogrzewania
Czym najkorzystniej wykończyć podłogę w przypadku połączenia płyty fundamentowej z systemem ogrzewania podłogowego powietrzem i dlaczego?

Cokołowe bloczki termoizolacyjne Isomur Plus, a efektywność energetyczna budynków
Dzisiejsze przepisy związane z efektywnością energetyczną budynków wymagają spełnienia (lub nie przekraczania) wartości granicznych, wyrażanych w zapotrzebowaniu na nieodnawialną energię pierwotną obiektu EP oraz izolacyjnością cieplną przegród budowlanych wyrażanych wartościami maksymalnymi U c (max), określonymi w Warunkach Technicznych 2013. Wymogi te są łatwe do spełnienia w przypadku ścian zewnętrznych i dachów oraz przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów konstrukcyjnych i materiałów izolacyjnych.

Jak zoptymalizować koszty inwestycji budowlanej? Najważniejsze planowanie.
Doradcy Ytong Silka zapraszają architektów, projektantów, a także inwestorów instytucjonalnych oraz deweloperów na cykl prezentacji poświęconych optymalizacji efektywności inwestycji budowlanej. Prezentacje będą prowadzone w ramach całorocznych konferencji branżowych organizowanych przez Biotop Biuro Inżynierii Środowiska. Pierwsza prezentacja już 11.02 w Sopocie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Murowanie w warunkach zimowych
Warunki ogólne prowadzenia prac murarskich w okresie zimowym podane są w Instrukcji ITB nr 282 Wykonywanie konstrukcji budowlanych w obniżonych temperaturach. Murowanie w warunkach zimowych (w temperaturach poniżej +5°C) z bloczków z betonu komórkowego H+H jest możliwe po spełnieniu kilku wymagań, które powinny być podczas robót bezwzględnie przestrzegane.

Z czego będziemy budować domy od 2014?
Od 1 stycznia br. zmieniły się warunki techniczne, jakie powinny spełniać wszystkie nowo powstające budynki. To wynik dostosowywania polskich przepisów budowlanych do wymogów Unii Europejskiej w zakresie obniżania energochłonności obiektów użytkowych i mieszkalnych.

Fundamenty - o co zadbać przy ich budowie?
Budowa fundamentu wbrew potocznym opiniom, jest procesem złożonym i wymagającym dużej uwagi. Ważne jest nie tylko właściwe zaprojektowanie, ale też i wykonanie. Wszelkie błędy są trudne do usunięcia i często negatywnie wpływają na pozostałe elementy budynku, jak też jego walory użytkowe.

Rozwiązania systemowe Legalett a energooszczędność
Obecnie liczne rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego nie tylko spełniają wymagania wynikające z wytycznych, ale również a może przede wszystkim jako profesjonalne i kompleksowe rozwiązania są w stanie spełnić niemal wszystkie oczekiwania klientów.

Elewacja zahartowana na zimę - PALERMO, CALABRIA, TOSCANA
Zimowa wilgoć i woda deszczowa spływająca po elewacji to prawdziwi "mordercy" materiałów budowlanych? Nie dotyczy to jednak płytek elewacyjnych Stegu . Dzięki swym własnościom są one gwarancją odporności na wilgoć i żywych kolorów fasady na lata.

Planujesz budowę lub remont? Zaoszczędź na VAT jeszcze w tym roku
Kupując materiały do budowy domu (w tym Silka, Ytong) lub remontu domu czy mieszkania (w tym Multipor) do końca tego roku masz jeszcze ostatnią możliwość skorzystania z odliczenia VAT.