Niezawodne wkrętaki
Które wybrać? Najlepiej te, które zapewnią komfort pracy - jak Felo Ergonic z jedyną na świecie rękojeścią dopasowującą się do dłoni użytkownika.
- "To narzędzia zapewniające maksimum wygody, pozwalające przenosić maksymalne momenty obrotowe, czyli dokręcać śruby mocniej i nie męcząc przy tym ręki" – mówi Michał Ostrowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk i ekspert ds. narzędzi ręcznych.
Wkrętaki niemieckiego producenta są niezwykle trwałe dzięki wykonaniu ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej - możesz mieć pewność, że w skrzynce narzędziowej przetrwają do kolejnego remontu.
Wydajna wkrętarka
Remont nie obejdzie się bez wiercenia. Wśród wiertarko-wkrętarek wyróżnia się - designem, ale przede wszystkim rozwiązaniami technologicznymi - model PA EY 74A2 marki Panasonic. Posiada innowacyjny, generujący większą moc bezszczotkowy silnik i system Dual Voltage, umożliwiający pracę z taką samą wydajnością na akumulatorze o napięciu 18,0 V i 14,4 V. Co to znaczy? Choćby tyle, że wiercąc w suficie, wybierasz lżejszą baterię, nie męczysz ręki, a pracujesz z taką samą efektywnością. Do tego system Speed Control pozwalający dobrać prędkość pracy elektronarzędzia do wykonywanego zadania oraz Tough Tool IP, dzięki któremu sprzęt przetrwa lata mimo zapylenia i wilgotności w miejscu pracy.
Uniwersalne kombinerki
W skrzynce z narzędziami nie może zabraknąć kombinerek - nie raz przyjdzie przeciąć drut, stary przewód, czy wyciągnąć ze ściany przerdzewiały gwóźdź. Niektóre modele kombinerek, jak linia CombiMax niemieckiej firmy NWS, oferują dodatkowo możliwość odkręcania/dokręcania popularnych śrub od M8 do M10. Szczypce NWS mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale spisują się przy chwytaniu, gięciu, zginaniu, cięciu, odizolowywaniu czy przełamywaniu różnych przedmiotów.
- "Dodatkowo kombinerki posiadające oznaczenie VDE pozwalają na bezpieczną pracę przy instalacjach elektrycznych do 1000V, co ma znaczenie na przykład, gdy decydujemy się na wymianę oświetlenia" – mówi Michał Ostrowski.
Narzędzia ręczne niemieckiej marki słyną przy tym z wysokiego komfortu pracy - co zapewnia trójskładnikowa rękojeść, gwarantująca skuteczny i mocny chwyt.
Dokładna poziomnica
Zmiana glazury, położenie nowych paneli czy stawianie nowej ścianki działowej - tutaj praca musi trzymać poziom. Jak go sprawdzić? Nie obejdzie się bez poziomnicy, czyli jednego z podstawowych urządzeń pomiarowych. Tych rynek oferuje całą masę - od krótkich, 60-centymetrowych, po niemal dwumetrowe, od libelkowych, po zaawansowane modele laserowe. Jaką wybrać do prac remontowych? Wystarczy metrowej długości z libelką. W przypadku poziomic warto zwrócić uwagę na dokładność pomiaru.
- "Na tym polu wyróżniają się bardzo dokładne poziomnice Sola - we wszystkich oferowanych produktach tego austriackiego producenta na metrowym odcinku błąd pomiaru przy pozycji standardowej wynosi nie więcej niż 0,5 milimetra, a w poziomnicy BIG RED nawet 0,3 milimetra" - mówi Michał Ostrowski.
Co jeszcze? Poziomnice wyróżniają się lepszą czytelnością libelek dzięki technologii FOCUS - w słabych warunkach oświetlenia zdecydowanie szybciej i łatwiej można określić położenie pęcherzyka powietrza w libelce. Poziomnice są sprzętem stricte pomiarowym dlatego nie używaj jej w "walce ze ścianą" - producent nie uzna ewentualnej reklamacji.
Trwała i wygodna szlifierka
Remont na całego? Jeśli sądzisz, że powinien być zrobiony raz a porządnie, zainwestuj w porządną szlifierkę kątową. To elektronarzędzie obdarzone solidną mocą i pozwalające na cięcie elementów hydraulicznych i metalowych (stal, mosiądz, aluminium). Wybierając elektronarzędzie warto zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania technologiczne - jak np. ToughTool IP w szlifierce Panasonic PA EY 46A2. Dzięki niej szlifierka gwarantuje wysoką żywotność i odporność na kurz, brud, wilgoć czy opiłki. Model japońskiej marki zapewnia przy tym wysoki komfort pracy - dzięki zaledwie 2,35 kg wagi i systemowi Dual Voltage, pozwalającemu pracować z taką samą efektywnością na mniejszym i lżejszym akumulatorze. Warto zwrócić uwagę na modele o smukłej budowie, pozwalające łatwo sięgnąć trudno dostępnych miejsc. Do precyzyjnych prac wewnątrz budynku doskonale sprawdzają się modele o średnicy tarczy na poziomie 125 mm.
źródło i zdjęcia: "LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. dawniej "Lange Łukaszuk" Spółka jawna