Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dlaczego warto ocieplić dom?
Wybierając docieplenie na lata, warto kalkulować nie tylko koszt jego zakupu, ale też wszystkie korzyści i zyski, jakie przyniesie ono przez kilkadziesiąt lat eksploatacji budynku.

Jak dbać o dobre okna w 4 prostych krokach?
W ostatnich trzech częściach naszego poradnika szczegółowo opisaliśmy, jak znaleźć dobre okna z PVC i na co zwrócić uwagę przy wyborze profili, okuć i przeszkleń. Mając najlepszej jakości okna warto zadbać o nie tak, by jak najdłużej cieszyć się ich niezawodną pracą i pięknym wyglądem. Nie jest to trudne, warto jednak regularnie stosować się do kilku prostych zasad. Poniżej podpowiadamy, jak prawidłowo czyścić i konserwować wszystkie elementy okien z PVC.

Saappur: Jak zrobić izotermę?
Dobrym i sprawdzonym sposobem dostosowania nadwozia kontenerowego do przewozu produktów wrażliwych na temperaturę jest izolacja kontenera natryskową pianką poliuretanową.

Okna antywłamaniowe - fakty i mity
Jeśli w domu chcemy czuć się naprawdę bezpiecznie i komfortowo, warto przed zakupem okien i drzwi zwrócić szczególną uwagę na ich właściwości antywłamaniowe. Jak zatem wybrać stolarkę, która pozwoli spać nam spokojnie?

Sezon grzewczy w pełni - jak zabezpieczyć dom przed pożarem?
Przed zimnem najlepiej skryć się w domowym zaciszu. Sezon zimowy to czas, gdy urządzenia grzewcze pracują na pełnych obrotach. To także czas wzmożonego ryzyka powstania pożaru w domu. Według statystyk w roku 2015 w domach jednorodzinnych miało miejsce 12 816 pożarów. Dużej części z nich dałoby się uniknąć, gdyby właściciele przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Czy kompleksowa termomodernizacja może być remedium na SMOG w Polsce?
To, że problem smogu w Polsce jest szczególnie dotkliwy zimą to nie jest przypadek. W Polsce jest 5 mln budynków jednorodzinnych, z czego 70% jest nieocieplona lub słabo ocieplona, a większość z nich ogrzewana jest przestarzałymi piecami, w których można spalać wszystko, nie tylko odpady węglowe, ale nawet zwykłe śmieci. Systemowa termomodernizacja domów jednorodzinnych zmniejszyłaby ilość generowanych przez nie szkodliwych substancji o ponad 60%.

Oszczędź jeszcze tej zimy na ogrzewaniu domu
Tegoroczne mrozy pochłaniają wysokie kwoty na ogrzanie naszych domów, szczególnie tych niedostatecznie ocieplonych. Najlepszym sposobem, by ograniczyć ten wydatek jest termomodernizacja budynku, na którą należy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z dodatnimi temperaturami na zewnątrz. Czy można zrobić coś jeszcze w tym sezonie grzewczym? Oczywiście, wystarczy wprowadzić w życie nieskomplikowane, ale skuteczne metody, polegające na niwelowaniu niewłaściwych przyzwyczajeń domowników, które z pewnością ograniczą wydatki na ogrzewanie.

Okpol: Niezwykły klimat poddasza, czyli kilka słów o całkiem niebanalnym wnętrzu
Nieustawne, nie zawsze dobrze doświetlone i te wszechobecne skosy, które w znacznym stopniu ograniczają możliwości aranżacyjne - jeszcze do niedawna poddasze pełniło w wielu domach funkcję magazynu na zapomniane i niepotrzebne przedmioty. Dziś, dzięki zupełnie nowemu spojrzeniu na tę część domu, a zwłaszcza nowoczesnemu podejściu do projektowania, strych użytkowy to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokacji na urządzenie sypialni czy domowej strefy SPA. Gotowi na wypoczynek pod gwiazdami?

O czym należy pamiętać przy budowie ścian jednowarstwowych?
Ściany jednowarstwowe zaleca się murować z materiałów o wysokiej dokładności wymiarowej, takich jak bloczki z betonu komórkowego w klasie TLMB. Tolerancja dla długości i szerokości wynosi dla nich ± 1,5 mm, a dla wysokości ± 1 mm.

Sklejka Pisz: Zalety sklejki filmowanej
Jest wiele materiałów wykorzystywanych budownictwie, jednak nie każdy da się wykorzystać wielokrotnie tak jak sklejkę, a w szczególności sklejkę filmowaną.

Jak tynkować pęknięcia na elewacji?
Tynkowanie pęknięć to jeden z etapów remontu elewacji. Poprawia estetykę budynku. Aby skutecznie naprawić tynk, trzeba znaleźć przyczynę spękań i ją skutecznie wyeliminować.

Okpol: Ciepły montaż okna dachowego. O czym pamiętać? Jakich błędów się wystrzegać?
W kwestii termiki dachy skośne stanowią newralgiczny element budynku. Szacuje się, że udział najwyżej położonych konstrukcji w stratach ciepła wynosi średnio 10-25%. Kiedy potencjalny mostek termiczny czyha praktycznie na każdym kroku, ciepły montaż stolarki połaciowej stanowi warunek konieczny dla zachowania parametrów termoizolacyjnych okna. Na co dekarze powinni zwracać szczególną uwagę?

Jakie okna do bloku?
Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, należy się liczyć z koniecznością wykonania kapitalnego remontu i wymiany stolarki okiennej. O ile stworzenie nowej aranżacji to dla wielu osób spełnienie marzeń, o tyle zakup okien stwarza często spory problem. Jakie okna sprawdzą się w bloku? I dlaczego warto postawić tu na jakość, a nie jedynie na cenę?

Nowoczesne sterowanie oknami dachowymi
Dla poprawy komfortu życia wykorzystujemy zdobycze nauki i techniki. Urządzenia elektryczne sterowane zdalnie to już standard w dzisiejszym świecie. Również od kilku lat w budownictwie zaznacza się ten trend. Szczególnie okna dachowe obsługiwane za pomocą pilota, bądź zintegrowanego systemu zdobywają uznanie.

YETICO: Grafitowa termoizolacja dachów płaskich i fundamentów
Grafitowe płyty styropianowe sukcesywnie zdobywają zaufanie klientów, bo ich parametry termoizolacyjne potrafią być o 30 proc. lepsze w porównaniu do białych płyt styropianowych o tej samej grubości. Yetico oferuje nie tylko płyty termoizolacyjne na bazie tego surowca, ale także kompletny system ocieplenia spadkowego dachów płaskich.