Każdy model wymaga nieco innego sposobu zamocowania i regulacji, ale wszystkie zasady montażu zawarte są w instrukcji. Kluczową kwestią podczas prac instalacyjnych jest zapewnienie stabilnego zamocowania prowadnic bocznych i górnych oraz ościeżnicy. Dlatego ważne jest, aby ściany wokół otworu wjazdowego były odpowiednio wykończone, a tynk - szczególnie w pasie, gdzie będą przykręcane prowadnice – równo nałożony.
Istotne jest równomierne rozmieszczenie zamocowań oraz właściwe dobranie kołków mocujących do rodzaju materiału, z jakiego zbudowana jest ściana. W przypadku materiałów pełnych (cegła, beton) można użyć zwykłych kołków rozporowych, ale przy ścianach z pustaków szczelinowych czy drążonych konieczne jest zastosowanie specjalnych kołków lub kotew chemicznych.
Na końcu prac montażowych nie można zapomnieć o wyregulowaniu sprężyn, które wspomagają otwieranie i zamykanie bramy. Prawidłowo zamontowane skrzydło powinno szczelnie przylegać do ościeżnicy, nie może opadać, a do jego otwarcia nie trzeba używać dużej siły.
opracowanie: redakcja IRBJ
źródło zdjęcia: Fart - Produkt