Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Rosa na oknach. Jak zarządzać cyrkulacją powietrza na poddaszu?
Ruch powietrza stanowi ważny element wielu zjawisk fizycznych oraz chemicznych, które mogą zachodzić w pomieszczeniach. Wszystkie mają wpływ na nasze zdrowie. Jednak to prawidłowy przebieg cyrkulacji decyduje o tym, czy ściany na poddaszu są suche, powietrze wolne od kurzu, a szyby nie zachodzą parą wodną.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Jak sprawdzić poprawność izolacji?
Zaostrzające się wymagania prawne w zakresie konsumpcji energii przez budynki wskazują ten aspekt jako jeden z ważniejszych podczas projektowania i procesu budowy. Efektywna izolacja, brak mostków termicznych i odpowiednia szczelność budynku to najistotniejsze kwestie. Jak możemy je kontrolować?
Botament Systembaustoffe
Renowacja podłoży krytycznych - porady
Pewne i bezusterkowe wykonanie okładziny ceramicznej na podłożach krytycznych, jak np. podłogi drewniane, płyty OSB lub wiórowe, podłoża mieszane, młody beton lub spękane jastrychy, zapewnia się dzięki zastosowaniu systemu kompensującego. W przypadku renowacji dodatkowym wymogiem staje się często izolacja akustyczna.
climowool sp. z o.o.
Ocieplanie a docieplanie domu
Właściciele i mieszkańcy nowo powstających domów powinni zastosować prawidłowe ocieplenie budynku jeszcze na etapie budowy. To rozwiązanie zapewnia maksymalną skuteczność izolacji cieplnej oraz akustycznej. Z kolei właściciele i mieszkańcy starych i starszych budynków, w których system izolacyjny działa nieprawidłowo, powinni zastosować termomodernizację, czyli efektywne docieplanie.
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Dobroplast: Szlachetny sposób na ciepłe okna
Od nowoczesnych okien wymaga się doskonałych właściwości użytkowych, a w szczególności wysokiej termoizolacyjności. Zarówno inwestorzy, jak i producenci szukają więc rozwiązań, które pozwolą osiągnąć jak najlepsze parametry i stworzyć funkcjonalne zabezpieczenie przed niepotrzebnymi stratami ciepła. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast wyjaśnia jaką rolę pełnią w tym gazy szlachetne i dlaczego okna z ich zastosowaniem cechują się lepszymi właściwościami.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Obniżony montaż – dlaczego warto?
Obniżony montaż gwarantuje wyjątkowo estetyczny efekt – okna połaciowe tworzą z dachem gładką powierzchnię, nawet gdy są doposażone w akcesoria zewnętrzne. Harmonijne licowanie okien i dachu – choć rzadko spotykane – robi ogromne wrażenie. Co istotne, za walorami wizualnymi kryją się konkretne korzyści.
Arbet
Jak poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian?
Aby poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian, należy wziąć pod uwagę planowaną izolacyjność cieplną przegrody oraz wymagania obowiązujących przepisów budowlanych, zawartych w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Legalett
Jak powstaje fundament grzewczy?
Legalett został stworzony z myślą o eliminowaniu przyczyn powstawania wilgoci w budynku. W tym celu połączono konstrukcję płyty fundamentowej z podłogowym systemem grzewczym. Unikalna budowa fundamentu poprzez własność akumulowania ciepła zabezpiecza budynek przed wilgocią i jej skutkami, a także zapewnia stabilną temperaturę, komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji.
KRISHOME
Najcieplejsze bramy, okna, rolety do domu energooszczędnego
Ostatnio wyjaśniliśmy, w jaki sposób budowa domu energooszczędnego może nam przynieść podwójny zysk. Tym razem doradzimy, jakie produkty wybrać do takiego budynku i wyjaśnimy, czym cechują się najcieplejsze bramy, okna, rolety.
BUDVAR Centrum
BUDVAR Centrum: Parujące szyby w domu
Parowanie szyb nie musi oznaczać wady konstrukcyjnej okna. Z reguły zjawisko to związane jest ze zbyt dużym poziomem wilgotności w pomieszczeniu lub zbyt dużą różnicą temperatur panujących na zewnątrz i w środku domu.
BRUK-BET
Dom energooszczędny w liczbach
Przegrody zewnętrzne budynku, czyli ściany, podłoga oraz dach, mają decydujący wpływ na wielkość strat ciepła i osiągnięcie przez budynek wymaganej kategorii energetycznej. Dla standardu energetycznego NF40 przewidywany współczynnik przenikania ciepła ścian zewnętrznych będzie musiał spełniać warunek U<0,15 W/m2K.
Gerda
Na co zwracać uwagę przy zakupie drzwi?
Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.
Termo Organika
Ostatni moment, by ocieplić dom
Jeśli marzysz, by tegoroczną zimę spędzić w ciepłym i przytulnym domu, a do tego nie chcesz przepłacać za jego ogrzewanie, to wykorzystaj jesień – ostatni moment, by ocieplić swój dom.
BRUK-BET
Murowanie kolejnych warstw bloczków
Do murowania kolejnych warstw bloczków Termalica przystępujemy po związaniu zaprawy cementowej tj. po około 2-3 godzinach od ułożenia pierwszej warstwy. Dzięki wysokiej dokładności wymiarowej TLMB (±1 mm) bloczków Termalica, kolejne warstwy możemy murować na zaprawie klejowej cienkowarstwowej. System łączenia bloczków na pióro-wpust bez wypełniania zaprawą spoin pionowych, znacznie przyśpiesza prace murarskie i zmniejsza zużycie zaprawy. Uchwyty montażowe, które ułatwiają przenoszenie i układanie bloczków na murze, także pozostawiamy nie wypełnione.
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Dobroplast: Gotowi na zimę, czyli jak przygotować okna przed nadejściem mrozów
Późna jesień to ostatni dzwonek, aby przeprowadzić przegląd stanu stolarki okiennej w naszych domach i przygotować ją na nadejście chłodnych, zimowych miesięcy. Odpowiednio zabezpieczone i wypielęgnowane okna z pewnością odwdzięczą się przytulnym ciepłem wewnątrz pomieszczeń oraz mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast podpowiada, jakie czynności pielęgnacyjno konserwacyjne warto wykonać, aby okna spełniły swoje zadania i w dobrej kondycji przetrwały do następnych sezonów.