Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KRISHOME
Jak dbać o segmentową bramę garażową?
Brama garażowa, dla bezawaryjnego działania i długiej żywotności, wymaga regularnych przeglądów oraz zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu jej konserwację. Nasz ekspert podpowiada jak dbać o bramę garażową, aby cieszyć się jej bezawaryjnym działaniem przez wiele lat.
ANWIS Sp. z o.o.
Czy warto zamawiać rolety materiałowe na wymiar?
Dostępność i szeroka oferta rolet zestandaryzowanych (w określonych wymiarach), jak również produkowanych na wymiar jest coraz większa. Co zatem warto wiedzieć o osłonach, nim podejmiemy ostateczny wybór? Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie? Razem z firmą ANWIS podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Izolacja dachu wełną mineralną - o czym pamiętać, żeby zyskać najwięcej?
Prawidłowa izolacja dachu to wielowymiarowy komfort - związany z ciepłem, dobrą akustyką oraz oszczędnościami. Zyskać można bardzo wiele, przestrzegając zasad poprawnego izolowania. Błędy mogą powodować utratę nawet 20-50% energii oraz pieniędzy wydawanych na ogrzanie i chłodzenie. Nawet, kiedy zlecamy prace fachowcom, warto znać zasady i wiedzieć o czym pamiętać przy wyborze materiałów oraz ich montażu Podpowiadamy!
Paroc
Jak osuszać konstrukcje dachów płaskich?
Zima to czas, kiedy tradycyjnie notuje się w Polsce najwięcej dni z opadami, jesień zalicza się zaś do najbardziej mokrych pór roku pod względem łącznej sumy opadów. Dla projektanta i wykonawcy oznacza to zatem konieczność poradzenia sobie z problemem wody i wilgoci penetrujących części pod ociepleniem dachów płaskich.
Arbet
Jak zdobyć środki na termomodernizację przegród płytami styropianowymi Arbetu?
Już można składać wnioski o dofinansowanie kosztów termomodernizacji w ramach Programu "Czyste Powietrze"! Takie wnioski mogą dotyczyć również izolacji płytami styropianowymi ARBETu!
ANWIS Sp. z o.o.
Pielęgnacja i konserwacja żaluzji fasadowych przed zimą
Bezproblemowe, wieloletnie użytkowanie żaluzji fasadowych zapewni nie tylko zakup produktu u sprawdzonego, renomowanego dystrybutora, ale także przeprowadzanie regularnych przeglądów i napraw.
Blacha stalowa na dachu - dlaczego warto?
Stalowa blacha to nie tylko wytrzymały, trwały materiał. Jest to również jeden z nielicznych surowców, który można wielokrotnie poddawać recyklingowi bez utraty właściwości. Stalowa blacha jest zatem ważnym atutem w zrównoważonym budowaniu społeczności.
Paroc
Konstrukcja wsporcza płaszcza, a dobór parametrów izolacji rurociągu
Przemysł, ciepłownictwo i energetyka są sektorami gospodarki, które produkują, przesyłają i zużywają znaczne ilości energii cieplnej. Aby procesy technologiczne mogły przebiegać optymalnie, a transportowane ciepło nie przenikało w sposób niekontrolowany do atmosfery, wszelkie urządzenia i zasilające je rurociągi powinny zostać odpowiednio zaizolowane.
AFB
Drzwi zewnętrzne - jakie wybrać?
Przy wyborze drzwi zewnętrznych powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak trwałość, bezpieczeństwo, estetyczny wygląd oraz ich parametry techniczne takie jak izolacyjność termiczna i akustyczna, odporność na obciążenie wiatrem.
OknoPlus
Jak przygotować okna na nadchodzącą zimę?
Intensywne burze, porywisty wiatr, chłodne poranki i duże dobowe różnice temperatur to pierwszy sprawdzian stanu naszych okien przed nadchodzącą zimą. Pomimo ich zamknięcia, nad ranem budzi Cię zimny powiew, a po deszczu wewnątrz mieszkania znajdujesz ślady wilgoci? To pierwsze oznaki, że czas działać - bo przecież lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jesień to doskonały moment, by przygotować okna na nadchodzące zimę, a wtedy - odpowiednio wypielęgnowane i zabezpieczone - odwdzięczą się przytulnym ciepłem wewnątrz domu i niższymi rachunkami za ogrzewanie.
Knauf Sp. z o.o.
Jak stworzyć skuteczną termoizolację fundamentu?
Fundament to element spoczywający w zimnym i wilgotnym otoczeniu gruntu, dlatego należy zadbać o jego skuteczne ocieplenie bez względu na sposób posadowienia. Istnieją różne metody hydro- i termoizolacji, jednak najkorzystniejsze efekty daje izolacja obwodowa.
Paroc
Jak docieplić na jesień stare ściany zewnętrzne?
Choć w kontekście domów wznoszonych obecnie przepisy określają minimalny poziom energooszczędności, w Polsce wciąż jeszcze funkcjonuje wiele budynków starych, zaprojektowanych według przestarzałych wytycznych. Mimo, że względem ich właścicieli prawo nie wymaga podniesienia standardu energetycznego, to warto taką inwestycję rozważyć - choćby z uwagi na oszczędności, które pozwalają na szybki zwrot z nawiązką. Wraz z ekspertem firmy Paroc podpowiadamy, jak docieplić na jesień stare, drewniane ściany zewnętrzne.
Gutta
Warunki gruntowe, a wybór izolacji
Zgodnie z polskim Prawem Budowlanym inwestor nie ma obowiązku przeprowadzania badań geotechnicznych przed rozpoczęciem prac. W niektórych przypadkach projekt obiektu powinien być zaopatrzony w dane, które można pozyskać po przeprowadzeniu takich badań. Pozwalają na otrzymanie rzetelnych informacji, dotyczących między innymi: rodzaju gruntu na działce, parametrów geotechnicznych, głębokości występowania wód gruntowych.
CB S.A.
Paroizolacja dachu i poddasza
Kluczowy aspekt prawidłowego działania systemu dachu i poddasza - paroizolacja. Jeśli nie będzie funkcjonować prawidłowo, nastąpi zawilgocenie termoizolacji, spadek jej własności termoizolacyjnych, wychładzanie poddasza i wzrost kosztów grzewczych, a w skrajnych przypadkach wnikanie wody do wnętrza pomieszczeń, zagrzybienie i zapleśnienie, co w efekcie spowoduje niemożność zamieszkiwania na poddaszu. Odpowiedzi na częste pytania poniżej w artykule.
Budmat
Blachy na dach - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć?
Niejednokrotnie inwestorzy zastanawiają się czym pokryć dach domu. Najważniejsze by był on solidny, trwały, estetyczny i nie kosztował fortuny. I wtedy wybór pada na pokrycia blaszane, ponieważ wzory, bogata kolorystyka i właściwości pozwalają wykonać z nich każdy wymarzony dach.