Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
wienerberger
Jaką dachówkę wybrać?
Wybór pokrycia dachowego to raczej przyjemne zadanie – w rodzajach, kształtach i kolorach materiałów na dachy strome można przebierać do woli.
Termo Organika
Ochrona szarego styropianu przed słońcem
Szary styropian to świetny materiał o parametrach izolacyjnych lepszych niż biały. Jednak ma pewną istotną wadę – jest wrażliwy na bezpośrednie nasłonecznienie. I wbrew temu, co mogłoby się nam wydawać, koniec lata wcale nie oznacza, że świeżo pokryte nim elewacje są już bezpieczne.Popularność styropianu wynika z wielu powodów. Przede wszystkim, ma bardzo dobre parametry izolacyjne, a przy tym rozsądną cenę. Jest lekki i łatwy w obróbce (łatwo się go tnie i nie pyli), wytrzymały i mało nasiąkliwy. Bez trudu znajdziemy materiały górujące nad nim pod jakimś względem – np. z niższą lambdą albo bardziej wytrzymałe, ale nie sposób znaleźć taki, który będzie lepszy we wszystkim. Stąd jego mocna pozycja na rynku.
Knauf Sp. z o.o.
Jak sprawić, żeby ogrzewanie podłogowe było skuteczne?
Pracą ogrzewania podłogowego steruje obecnie automatyka, zapewniając komfort cieplny przy oszczędności energii. Ale maksymalnej efektywności takiej instalacji nie uzyska się bez odpowiednich rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych.
Ultrament
Jak naprawić przeciekający dach pokryty papą?
Jeszcze zanim termometry zasygnalizują nadchodzącą zimę, warto sprawdzić stan pokrycia dachowego i wykonać potrzebne prace naprawcze. Słoneczne dni z dodatnimi temperaturami to ostatni dzwonek przed nadejściem zimy. Większość mas uszczelniających można nakładać w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza. Tylko nieliczne masy bitumiczne można aplikować w niższych temperaturach.
Braas
Jak znaleźć i wybrać dobrego dekarza?
Jak znaleźć dobrego dekarza jest jednym z pierwszych pytań, jakie pada przy szczegółowym planowaniu budowy domu lub remontu dachu. Czy powinna to być ekipa ogólnobudowlana? Czy może jednak specjalistyczna ekipa dekarska? I czym należy kierować się przy wyborze?
Deceuninck Poland Sp. z o.o.
Jaki materiał elewacyjny wybrać na fasadę domu?
Krajobraz w Polsce zdominowany jest przez otynkowane ściany domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych. Tynk nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem wykończenia elewacji. Właśnie dlatego inwestorzy i architekci szukają rozwiązań wychodzących poza ten schemat, sięgając po materiały takie jak blacha, płytki elewacyjne czy dobrze znany beton i drewno w zupełnie nowej odsłonie.
URSA
Czym są mostki termiczne i czemu należy je eliminować?
Mostek termiczny jest miejscem w przegrodzie cieplnej budynku, w którym przewodnictwo cieplne jest znacznie większe niż pozostałej części przegrody. Powoduje on znaczną utratę energii cieplnej.
Styropmin
Najczęstsze błędy popełniane przy termomodernizacji domu
Przy przeprowadzaniu termomodernizacji budynku błędy można popełnić na każdym etapie. Bywają wynikiem wątpliwych oszczędności, co koniec końców generuje dodatkowe koszty. Mogą być efektem niewiedzy czy pośpiechu, a czasem po prostu zabraknie wyobraźni.
Paroc
Zastosowanie wełny kamiennej od firmy Paroc
Wełną kamienną ocieplimy praktycznie wszystko, co składa się na konstrukcję domu – od drewnianych i murowanych fasad, poprzez ściany wewnętrzne, podłogi i stropy, aż po dachy, zarówno te płaskie, jak i skośne.
Termo Organika
Jak zadbać o dobry mikroklimat w domu?
Optymalny mikroklimat w domu jest bardzo ważny, ponieważ bezpośrednio wpływa na komfort, samopoczucie oraz zdrowie jego mieszkańców przez cały rok, nie tylko w sezonie grzewczym. Jak stworzyć przyjazny mikroklimat w domu? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zależy on od odpowiedniej temperatury panującej we wnętrzu, wilgotności i jakości powietrza. Kluczową rolę spełnia tu zastosowanie termoizolacji, zapewniającej ochronę od zewnątrz.
FILPLAST
Jak prawidłowo przechowywać okna przed montażem?
Jednym z częstszych problemów powstającym przez niepoprawne przechowywanie konstrukcji z PCV są tzw. skurcze listew przyszybowych wynikające ze zmian temperatury. Problem nasila się w sezonie letnim, gdy okna, szczelnie owinięte folią przeźroczystą, ustawiane są na stojakach transportowych pod gołym niebem. Narażone są wtedy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
OknoPlus
Na co zwrócić uwagę wybierając okna?
Okna to istotny element każdej nieruchomości, a wybór odpowiednich to dylemat, przed którym stajemy realizując marzenia o własnym domu.
Soudal
Montaż okien i drzwi zewnętrznych w energooszczędnym budynku
Dobrej jakości okna i drzwi nie zapewnią komfortowego użytkowania budynku, jeżeli nie zadbamy o ich prawidłowy montaż. Niezawodnym rozwiązaniem jest montaż warstwowy Soudal Window System, który diametralnie poprawi parametry izolacyjne połączenia stolarki okiennej i drzwiowej ze ścianą zewnętrzną, dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu warstwy izolacji.
OKNOPLAST
Jak uchronić się przed upałami?
Podczas upałów wiele osób boryka się z gorącem nie tylko na dworze, lecz także we własnych czterech kątach. Wbrew pozorom klimatyzacja nie jest jedynym rozwiązaniem problemu. Jak zatem zabezpieczyć mieszkanie przed wysokimi temperaturami, aby się w nim nie męczyć?