Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Bertrand Okna: PVC, drewniane, drewniano-aluminiowe, aluminiowe
bertrand.pl
Bertrand Okna: PVC, drewniane, drewniano-aluminiowe, aluminiowe
Dane kontaktowe:
58 678 07 78
Wejherowska 12, 84-242 Luzino

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

LINEAR - okna dla ambitnych realizacji

Przeszklenia stanowią bardzo istotny element współczesnej architektury. Projektanci stawiają na duże tafle szkła w minimalistycznej ramie, często o wyrazistych konturach. Jednakże to nie ona ma grać pierwsze skrzypce, ustępując miejsca temu, co natura wyrysowała za oknem. W ten sposób patrząc przez szybę właściciel domu ma wrażenie, że ogląda doskonały pejzaż namalowany ręką doskonałego artysty. Do tego celu konieczne jest zastosowanie nowoczesnego systemu o prostych konturach i wąskich złożeniach profili. Taki jest właśnie LINEAR  firmy Bertrand. Poznajcie jego zalety.

LINEAR - okna dla ambitnych realizacji

Okna BERTRAND - LINEAR - przemyślany design

Spójność nowoczesnej bryły budynku nie zostanie zachowana, jeśli połączymy ją z tradycyjnymi oknami. Prawda jest jednak taka, że tych spełniających oczekiwania ambitnych architektów nie ma na rynku zbyt wiele. O ile technicznie okna idą we właściwym kierunku, a ich konstruktorzy śrubują parametry izolacji cieplnej i akustycznej, o tyle dbałość o nowoczesny design pozostaje nieco w tyle.

 Okna LINEAR charakteryzuje nowoczesny design
Okna LINEAR charakteryzuje nowoczesny design

Odpowiedzią na zapotrzebowanie coraz odważniejszych inwestorów i coraz ambitniejszych projektantów może być właśnie system BERTRAND - LINEAR, w który wpisują się okna, drzwi balkonowe i drzwi wejściowe. Tworząc go konstruktorzy pokusili się o całkowicie pionierską koncepcję projektową, w odniesieniu do systemów o głębokości 74 mm.

Na uwagę zasługuje m.in.: głębokość szklenia do 48 mm  oraz wysokość ramy ze skrzydłem wynosząca 110 mm. Walory estetyczne dopełnia minimalny zgrzew narożników, w porównaniu z tradycyjnym – niemal niewidoczny na pierwszy rzut oka.

Wysokość ramy ze skrzydłem wynosi 110 mm
Wysokość ramy ze skrzydłem wynosi 110 mm

Efekt to czysta perfekcja - prosta, przejrzysta forma uwzględniająca trendy architektoniczne, w ramach których proponowane są okna o prostych, wyrazistych konturach.

Oszczędne kontury, kanciaste kształty, kąt przylgi 4° a zatem bezkompromisowa nowoczesność, dopełniona smukłymi, eleganckimi profilami robią piorunujące wrażenie. System idealnie wpisuje się w obowiązujące we wnętrzarstwie trendy.

Kąt przylgi to tylko 4°
Kąt przylgi to tylko 4°

Producent oferuje szeroki wybór listew przyszybowych dopasowanych do tego właśnie systemu. Jest to konsekwentna kontynuacja stylistyki wyglądu zewnętrznego od strony pomieszczenia. Co więcej, niska wysokość złożenia ościeżnicy i skrzydła zwiększa ilość światła dostającego się do wnętrza.

Okna BERTRAND - LINEAR - doskonałe parametry

Bez wątpienia, dobry design to cecha, która wyróżnia okna BERTRAND w systemie LINEAR. Nie oznacza to jednak, że projektanci zapomnieli o parametrach – co to, to nie.

Mamy więc 6 komór w ramie i 5 w skrzydle, 3 płaszczyzny uszczelnienia a do tego doskonałą statykę i optymalną izolację cieplną. Warto wiedzieć, że możliwe jest przy tym zastosowanie zawiasów nawierzchniowych i ukrytych.

Okna LINEAR to kompletny system przeznaczony do budowy okien, drzwi balkonowych i drzwi wejściowych
Okna LINEAR to kompletny system przeznaczony do budowy okien, drzwi balkonowych i drzwi wejściowych

Dzięki dodatkowej uszczelce środkowej, rzadkość w segmencie systemów o głębokości 74 mm,  współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw od 0,73 W/(m²K), co pośrednio wpływa także na doskonałą izolację akustyczną.

System przystosowany jest do automatycznego klejenia szyb w technologii STV. Zoptymalizowana konstrukcja profili zapewnia mu kompatybilność z innymi rozwiązaniami BERTRAND.

źródło i zdjęcia: Bertrand