PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

LINEAR - okna dla ambitnych realizacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Przeszklenia stanowią bardzo istotny element współczesnej architektury. Projektanci stawiają na duże tafle szkła w minimalistycznej ramie, często o wyrazistych konturach. Jednakże to nie ona ma grać pierwsze skrzypce, ustępując miejsca temu, co natura wyrysowała za oknem. W ten sposób patrząc przez szybę właściciel domu ma wrażenie, że ogląda doskonały pejzaż namalowany ręką doskonałego artysty. Do tego celu konieczne jest zastosowanie nowoczesnego systemu o prostych konturach i wąskich złożeniach profili. Taki jest właśnie LINEAR  firmy Bertrand. Poznajcie jego zalety.

Okna BERTRAND - LINEAR - przemyślany design

Spójność nowoczesnej bryły budynku nie zostanie zachowana, jeśli połączymy ją z tradycyjnymi oknami. Prawda jest jednak taka, że tych spełniających oczekiwania ambitnych architektów nie ma na rynku zbyt wiele. O ile technicznie okna idą we właściwym kierunku, a ich konstruktorzy śrubują parametry izolacji cieplnej i akustycznej, o tyle dbałość o nowoczesny design pozostaje nieco w tyle.

 Okna LINEAR charakteryzuje nowoczesny design
Okna LINEAR charakteryzuje nowoczesny design

Odpowiedzią na zapotrzebowanie coraz odważniejszych inwestorów i coraz ambitniejszych projektantów może być właśnie system BERTRAND - LINEAR, w który wpisują się okna, drzwi balkonowe i drzwi wejściowe. Tworząc go konstruktorzy pokusili się o całkowicie pionierską koncepcję projektową, w odniesieniu do systemów o głębokości 74 mm.

Na uwagę zasługuje m.in.: głębokość szklenia do 48 mm  oraz wysokość ramy ze skrzydłem wynosząca 110 mm. Walory estetyczne dopełnia minimalny zgrzew narożników, w porównaniu z tradycyjnym – niemal niewidoczny na pierwszy rzut oka.

Wysokość ramy ze skrzydłem wynosi 110 mm
Wysokość ramy ze skrzydłem wynosi 110 mm

Efekt to czysta perfekcja - prosta, przejrzysta forma uwzględniająca trendy architektoniczne, w ramach których proponowane są okna o prostych, wyrazistych konturach.

Oszczędne kontury, kanciaste kształty, kąt przylgi 4° a zatem bezkompromisowa nowoczesność, dopełniona smukłymi, eleganckimi profilami robią piorunujące wrażenie. System idealnie wpisuje się w obowiązujące we wnętrzarstwie trendy.

Kąt przylgi to tylko 4°
Kąt przylgi to tylko 4°

Producent oferuje szeroki wybór listew przyszybowych dopasowanych do tego właśnie systemu. Jest to konsekwentna kontynuacja stylistyki wyglądu zewnętrznego od strony pomieszczenia. Co więcej, niska wysokość złożenia ościeżnicy i skrzydła zwiększa ilość światła dostającego się do wnętrza.

Okna BERTRAND - LINEAR - doskonałe parametry

Bez wątpienia, dobry design to cecha, która wyróżnia okna BERTRAND w systemie LINEAR. Nie oznacza to jednak, że projektanci zapomnieli o parametrach – co to, to nie.

Mamy więc 6 komór w ramie i 5 w skrzydle, 3 płaszczyzny uszczelnienia a do tego doskonałą statykę i optymalną izolację cieplną. Warto wiedzieć, że możliwe jest przy tym zastosowanie zawiasów nawierzchniowych i ukrytych.

Okna LINEAR to kompletny system przeznaczony do budowy okien, drzwi balkonowych i drzwi wejściowych
Okna LINEAR to kompletny system przeznaczony do budowy okien, drzwi balkonowych i drzwi wejściowych

Dzięki dodatkowej uszczelce środkowej, rzadkość w segmencie systemów o głębokości 74 mm,  współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw od 0,73 W/(m²K), co pośrednio wpływa także na doskonałą izolację akustyczną.

System przystosowany jest do automatycznego klejenia szyb w technologii STV. Zoptymalizowana konstrukcja profili zapewnia mu kompatybilność z innymi rozwiązaniami BERTRAND.

źródło i zdjęcia: Bertrand

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum