Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Styropmin
Który styropian jest lepszy: biały czy grafitowy?
Oszczędzanie energii to już nie szlachetna idea, a konieczność. Konkretne działania oraz obowiązki które dotyczą m.in. budujących domu zawarte zostały w Warunkach Technicznych 2021. W dostosowaniu się do nowych wymagań pomoże właściwe wykonanie ocieplenia budynku. Jak mądrze dobrać styropian, o który będzie oparty cały projekt ocieplenia?
KRISHOME
Przeprowadzamy się z pomocą KRISPOL
Nastała ta wyczekiwana chwila, czas opuścić stare lokum i przenieść się do nowego domu. Zamiast odczuwać dreszczyk emocji i radości stresujesz się przeprowadzką? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych porad, które przydadzą się na ten czas.
P.P.H.U. Nitus Piotr Nowak
Fakty i mity dotyczące dużych przeszkleń w domu
Okna i przeszklenia o dużym rozmiarze zdecydowanie wyróżniają budynek i są dowodem na nowoczesność. Bez dwóch zdań zwiększają ilość naturalnego światła, które wpada do budynku i optycznie powiększają wnętrze. Czy prawdą jest, że wielkoformatowe przeszklenia słabiej izolują i są łatwiejsze do pokonania przez włamywaczy?
BRUK-BET
Poradnik nie tylko dla wykonawcy: jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?
Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia - nierzadko samodzielnie - ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?
Vetrex
Jak dobrać i rozmieścić okna oraz drzwi tarasowe, by zużycie energii w domu było mniejsze?
Energooszczędne okna i drzwi tarasowe nie tylko chronią przed ucieczką ciepła, ale również zapewniają optymalne doświetlenie wnętrz i umożliwiają wykorzystanie energii słonecznej do dogrzania pomieszczeń. Podpowiadamy, jak właściwie dobrać i rozplanować przeszklenia, by poprawić bilans energetyczny domu.
wienerberger
Czy da się żyć w "chorym" domu?
Pytanie brzmi, co to właściwie znaczy zdrowy dom? Intuicyjnie powiedzielibyśmy, że to ciepły, pełen światła budynek, najlepiej zbudowany z ekologicznych materiałów, w którym panuje dobry mikroklimat. Taki dom powinien być także funkcjonalny i wygodny do życia, a przy tym energooszczędny. Dla wielu z nas synonimem zdrowego domu są także suche ściany i brak pleśni.
Domondo.pl
Jak dobrać osłonę przeciwsłoneczną na taras i balkon?
Balkon i taras - nasze pokoje pod chmurką, są idealnym miejscem na wypoczynek po ciężkim dniu, bez konieczności oddalania się od domu. Mogą być azylem, w którym schowamy się z książką lub przyjemnym miejscem na zjedzenie posiłku czy relaks. Aby dobrze wypełniały swoją rolę, konieczna jest osłona przed słońcem i wiatrem. Czasem zachodzi także konieczność ukrycia się przed ciekawością sąsiadów czy przechodniów. Jaką osłonę wybrać?
wienerberger
Przyczyny wilgoci i grzybów w domu
W dobie pandemii i coraz to nowych obostrzeń bardzo dużo osób pracuje i uczy się w zaciszu domowym. Warto być świadomym wpływu przebywania w czterech ścianach na nasze zdrowie. Należy zadbać, by warunki domowe były jak najbardziej komfortowe i bezpieczne.
Izolacja - Jarocin
Jak wybrać najlepszą membranę dachową?
Dach pełni bardzo ważną rolę w budynku. Przede wszystkim powinien być szczelny i ładny. Jednak nie wszystkie materiały użyte do wykonania zewnętrznej, widocznej warstwy dachu zapewniają 100% szczelność. Przykładem są dachówki i blachodachówki. Są piękne, mają atrakcyjne kształty, są w różnych kolorach i o różnych fakturach, jednak nie zapewniają całkowitej szczelności pokrycia.
AWILUX Polska
Jak stolarka otworowa wpływa na wartość nieruchomości?
Na koszt nieruchomości wpływa wiele czynników. Z pewnością jest to lokalizacja, wielkość domu lub mieszkania, a także stan wykończenia. Wykorzystanie wysokiej jakości rozwiązań budowlanych, które gwarantują równie wysoką jakość życia to kolejny element, który wpływa na wzrost wartości każdej nieruchomości. Co w tej kwestii ma do zaoferowania stolarka okienna i drzwiowa? Rafał Buczek z firmy AWILUX podpowiada, jak stworzyć bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń, której wartość nie spadnie w kolejnych latach.
AWILUX Polska
Jak powinno być doświetlone i wyciszone domowe biuro?
Z powodu pandemii koronawirusa, wiele firm przeniosło swoje biura do mieszkań pracowników. Jak powinna wyglądać zdrowa i komfortowa przestrzeń do pracy zdalnej? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX, producenta stolarki okiennej i drzwiowej.
OknoPlus
Kilka słów o zakupie okien w wywiadzie z ekspertem. Jakie kryteria wyboru są ważne?
Jak przygotować się do wyboru okien do wymarzonego domu? Jakie parametry mieć na uwadze i co jest dziś najmodniejsze na rynku? Na te i inne pytania odpowiada Mariusz Kudas, Doradca handlowy marki OknoPlus.
KRISHOME
Stolarka otworowa - dlaczego warto kupować od jednego producenta?
Zakup wszystkich elementów stolarki otworowej od jednego producenta to mądry i racjonalny wybór, który daje szereg korzyści, mających wpływ zarówno na estetykę domu, jak i sam proces budowy. Zamówienie kompletu stolarki w salonie firmowym daje nam również możliwość konsultacji na każdym etapie z wykwalifikowanym Doradcą Techniczno-Handlowym.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Ocieplenie elewacji ETICS z ISOVER zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021
Obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. nowe Warunki Techniczne zobowiązują inwestorów do tego, by budynki skuteczniej kumulowały ciepło i stały się tańsze w utrzymaniu, szczególnie w sezonie grzewczym. Kluczową kwestią jest sprostanie wymaganiom w zakresie współczynnika przenikania ciepła U, co w praktyce oznacza zastosowanie średnio o 2 cm grubszego materiału izolacyjnego dla budynków nowych i odnawianych. Jednak zmiany te nie wpłyną na metody wykonawcze.
P.P.H.U. Nitus Piotr Nowak
Bezpieczne i wygodne rolety zewnętrzne
Obecnie standardem stał się montaż rolet zewnętrznych w oknach pomieszczeń znajdujących się na poziomie parteru czy pierwszego piętra. To rozwiązanie, które skutecznie chroni mieszkanie przed włamaniem, ale ma również szereg innych zalet, które doceniają użytkownicy. Dlaczego rolety zewnętrzne są tak popularne i na które się zdecydować?